Na co do kina? Na ekranach wielka bitwa...

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Na co do kina? Na ekranach wielka bitwa...
Nadszedł kluczowy moment w Kinowym Uniwersum Marvela, oto na ekranach kin nareszcie możemy oglądać zapowiadaną od dawna wielką bitwę o cały wszechświat między Avengersami a ich najpotężniejszym przeciwnikiem.

"Avengers: Wojna bez granic" to jeden z najważniejszych filmów w Kinowym Uniwersum Marvela, którego początki sięgają pierwszego filmu "Iron Man" z 2008 roku. Tytułowa "Wojna bez granic" zapowiadana była w scenach po napisach końcowych niemal każdego z poprzednich filmów należących do uniwersum. Szalony kosmiczny tytan Thanos już od dawna planował zagładę całego wszechświata przy pomocy Kamieni Nieskończoności. Nareszcie nadeszła ta chwila, oczekiwanie się zakończyło i możemy doświadczyć najbardziej monumentalnej, a także najdłuższej produkcji (150 minut) w historii Marvel Studios. Szalony Thanos wciela swój plan w życie i rozpoczyna zbieranie dysponujących potężną mocą Kamieni Nieskończoności. Do obrony życia na Ziemi i innych planetach staną połączone siły niemal wszystkich znanych superbohaterów powiązanych z organizacją Avengers, między innymi Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Spiderman, a także barwni Strażnicy Galaktyki. A to dopiero wierzchołek góry superbohaterów, którzy w mniejszym lub większym stopniu pomogą w walce z gwiezdnym najeźdźcą. Szykuje się niesamowite widowisko, koniecznie do obejrzenia na ekranach kin!

Kolejną kinową propozycją jest dramat o tematyce religijnej pod tytułem "Paweł, Apostoł Chrystusa". Film ten przedstawia widzom wędrówkę Łukasza Apostoła przez Rzym w poszukiwaniu uwięzionego i oczekującego na wyrok Pawła Apostoła. Dwaj natchnieni Boską wolą mężczyźni, rozpoczną spisywanie księgi, która stanie się jednym z filarów dzisiejszego Kościoła. A wszystko to w mieście, w którym ludność cierpi okrutne represje z ręki szalonego cesarza Nerona.


Ostatnia z premier to amerykańska komedia "Strażnicy cnoty". Głównymi bohaterami produkcji są rodzice trzech nastolatek, które niebawem czeka jedna z najważniejszych chwil życia, czyli bal wieńczący naukę. Rodzice przypadkiem dowiadują się o umowie swoich córek co do utraty dziewictwa na zbliżającym się balu. Usilne starania, by powstrzymać nastolatki przed pójściem na całość doprowadzą do całej serii zabawnych i abstrakcyjnych sytuacji. W rolach głównych między innymi Leslie Mann ("40 lat minęło") i znany dotychczas z ringu sportowiec John Cena.

Ponadto w repertuarze kinowym znajdziemy film familijny "Piotruś Królik".

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA