I ZNOWU PRZYSZEDŁ MAJ..., czyli moc atrakcji w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Książki, biblioteka (fot. Tcz.pl)
Tczew - I ZNOWU PRZYSZEDŁ MAJ..., czyli moc atrakcji w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
Miesiąc maj kojarzy się głównie z kwitnącymi kasztanami, unoszącym się w powietrzu zapachem bzów, egzaminami maturalnymi, wypoczynkiem na świeżym powietrzu no i oczywiście z... Tygodniem Bibliotek! A Tydzień Bibliotek to okazja do zorganizowania kolejnych spotkań autorskich, promocji wydawniczych, wykładów oraz zajęć bibliotecznych. Miejska Biblioteka Publiczna
w Tczewie i tym razem stanęła na wysokości zadania. W zaprezentowanej ofercie kulturalnej znajdzie się coś zarówno dla pasjonatów historii, miłośniczek prozy kobiecej, osób zainteresowanych postacią bibliotecznego patrona, jak również dla małych i tych nieco większych fanów pewnej rezolutnej... ryjówki. Zapowiada się naprawdę ciekawie. ZAPRASZAMY!


W czwartek, 10 maja, o godzinie 17:30, odbędzie się promocja książki Tomasza Hildebrandta "Wymiary mroku". Tam, gdzie kiedyś grasował Skorpion, powróciły groza, strach i okrucieństwo. Zwłoki kobiety odnalezione pośród leśnej głuszy... Tajemnicze zniknięcie pacjenta szpitala psychiatrycznego...Krwawe obrzędy odprawiane przez członków starosłowiańskiej sekty... Brzmi intrygująco? Przeraża? Przygotujcie się na moc wrażeń.

W piątek, 11 maja (godz. 17:00), Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie gościć będzie Roksanę Jędrzejewską-Wróbel: autorkę ponad dwudziestu książek napisanych z myślą o najmłodszych czytelnikach, wśród których na szczególną uwagę zasługuje humorystyczna seria poświęcona przygodom Florki. Mam na imię Florentyna... dla przyjaciół Florka... Znacie Florkę? Oczywiście,
że znacie. Któżby nie znał tej energicznej, ciekawej świata ryjówki? Florka bada otoczenie, eksperymentuje, z humorem komentuje wszystko, co dzieje się wokół, od czasu do czasu delektując się muchowo-komarowymi specjałami. Zapraszamy i sami z niecierpliwością oczekujemy na spotkanie
z autorką oraz stworzoną przez nią przeuroczą postacią.We wtorek, 15 maja, o godzinie 17:00, w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się kolejne spotkanie tczewskich poetów. Hasłem przewodnim popołudniowego wierszowania będzie tajemniczo, a jednocześnie wiosennie brzmiąca myśl "I znowu szczęścia bez...". Zapraszamy wszystkich miłośników poetyckiej formy do udziału w bibliotecznym przedsięwzięciu. "Spotkania tczewskich poetów" odbywają się cyklicznie w każdy trzeci wtorek miesiąca.

W czwartek, 17 maja, o godzinie 17:00, tym razem w filii bibliotecznej przy ulicy Broniewskiego 35 (osiedle W. Witosa), odbędzie się wykład dra Michała Kargula poświęcony Konfederacji Barskiej: jej przyczynom, skutkom, najważniejszym wydarzeniom oraz kluczowym inicjatorom.

Z kolei w piątek, 18 maja Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na dwa wykłady poświęcone bibliotecznemu patronowi. Sylwetkę Aleksandra Skulteta - kanonika, kanclerza kapituły warmińskiej, kartografa, przyjaciela Mikołaja Kopernika przedstawią tego dnia kolejno, o godzinie 11:00, Damian Domański (doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej
w Morzeszczynie), zaś o godzinie 17:30, dr hab. Marek Moszyński - tczewianin, wiceprezes Polskiej Agencji Kosmicznej do spraw nauki.

We wtorek, 22 maja (godz. 17:30), tczewianie będą mieli okazję po raz kolejny spotkać się
z Magdaleną Witkiewicz, uwielbianą przez rzesze czytelniczek, autorką powieści: "Czereśnie zawsze muszą być dwie", "Opowieść niewiernej", "Ballada o ciotce Matyldzie", "Milaczek", jak również wielu innych chwytających za serce historii obyczajowych, dostępnych w tczewskich filiach bibliotecznych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  Xxx_gość_gość

  09.05.2018, 20:52

  Ściągnąć ozdoby świąteczne z latarni

  Ściągnąć ozdoby świąteczne z latarni

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx5.xx6 
 • !_gość_gość

  10.05.2018, 08:51

  Też się zastanawiam, dlaczego oświetlenie świąteczne w Tczewie wisi cały rok. A w grudniu zdziwienie, że oooo nie działa

  Cytuj
  IP: 94.254.xx3.xx6 
 • +2

  Hanna P._gość

  09.05.2018, 20:55

  Czytanie wzbogaca...

  Wiele atrakcji dla miłośników książek, zgodnie z hasłem Tygodnia Bibliotek mamy do(wolność) czytania. Warto skorzystać z oferty Biblioteki, nie tylko od święta.

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx6.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.