Od wiosny walczę ze śmieciami...

Śmietniki (fot. mat. prasowe)
Tczew - Od wiosny walczę ze śmieciami...

zobacz galerię zdjęć: 2
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Od wiosny 2018 roku walczę z śmieciami pod moim domem. Co najmniej raz w miesiącu zgłaszam do gminy problem z odpadkami które ludzie rzucają pod śmietniki do segregacji śmieci w Czarlinie.

Pan z gminy twierdzi że nie może nic poradzić na mój problem, zapomina, że jest jesień a gryzonie zaczynają biegać po moim podwórku ponieważ żywią się tu odpadkami które wyrzucają sąsiedzi. Co zrobić aby pozbyć się problemu z śmieciami i gryzoniami na podwórku. Czy Pan z gminy podniesie się z stolka i zacznie interweniować w tej sprawie? Ponadto z przeciwka znajduje się sklep z którego sięgają kamery na śmietniki i można sprawdzić kto zostawia po sobie taki syf.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +1

  GOŚĆ_gość

  22.10.2018, 21:09

  ŚMIECI

  To jest norma w Świetlikowie też wożą z innych gmin np. Sobowidz ale sołtys nie reaguje a my za to płacimy !!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx5.xx2 
 • -7

  Geezus_gość

  23.10.2018, 08:19

  Skoro wiesz, ze to sasiedzi, to moze z nimi porozmwiaj na ten temat? Jestescie w przedszkolu, ze 'Pan z gminy' ma pilnowac porzadku na Twoim podworku? Dorosli ludzie, a problemy jak w szkole podstawowej.

  Odpowiedz
  IP: 213.148.xx8.xx8 
 • +6

  Karol_gość_gość

  23.10.2018, 09:22

  Ciekawe

  Ciekawe czy jak Tobie pod posesja ktoś zostawi śmieci to będziesz taki cwany i tak szybko sobie z tym poradzisz. Pana z gminy zabrać za pysk ...jak to nic nie da pojechać do firmy zajmującej się zabieranie odpadów. Można też postawić kamerkę na swojej posesji która będzie nagrywać i zgłosiła sprawę do straży miejskiej. Można też powiadomić sołtysa wsi może się tym zajmuje już

  Cytuj
  IP: 37.248.xx0.xx4 

  Ola_gość

  23.10.2018, 16:02

  Śmieci

  Była zwracana uwaga nie raz a Pan z gminy jeżeli wie kto to wyrzuca to powinien wyciągnąć z tego wnioski to są pojemniki na plastik szkło i papier a nie na odpadki domowe. Życzę tobie żeby pod domem postawiła gmina ci śmietniki i byś był w takiej sytuacji.

  Cytuj
  IP: 31.1.xx7.xx4 
  +1

  Ola_gość_gość

  23.10.2018, 16:09

  Śmieci

  W gminie wiedzą sołtys wie a śmieci dalej wyrzucają Pan z gminy mówi że w czerwcu zginą wszystkie śmietniki na szkło plastik czy papier i mamy czekać do czerwca 2019 I problem zniknie

  Cytuj
  IP: 31.1.xx7.xx4 
 • +9

  kik_gość

  23.10.2018, 09:41

  Zamontuj kamerę i zrob stream z zycia pod smietnikiem. Niech syfiarze zostana bohaterami youruba

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx6.xx1 
 • +2

  Szpęgawa_gość

  23.10.2018, 12:07

  Śmieci pod pojemnikami do segregacji

  To jest niestety równiez standardowy widok na placu z kubłami w Szpęgawie. Wniosek jest oczywisty : Zbiorników jest zbyt mało, lub zbyt rzadko sa odbierane. Akcje oczywiste. Nadmienię, że taki standard powinien byc też znany przedsiębiorstwu odbierającego odpady i sprzątających okolice po przepełnionych kubłach. Powinni zgłaszać potrzebę wewnętrznie wdrożenia jednego z sugerowanych rozwiązań.

  Odpowiedz
  IP: 213.192.xx4.xx5 
 • +3

  Sorta17_gość_gość

  23.10.2018, 12:23

  Wąska 41

  Zapraszam vis a vis Wąskiej 41 ... przy parkingu ... blisko Starówki i murów obronnych przeładowanie i zdewastowane śmietniki. Reakcja UM żadna mimo że w dole Wąskiej rezyduje Straż Miejska ...

  Odpowiedz
  IP: 88.2.xx0.xx8 
 • +5

  TorowniK_gość

  28.10.2018, 12:41

  Napisz do gminy: - na jakiej podstawie zlokalizowali śmietniki w tym właśnie miejscu, sam zapoznaj się z rozporządzeniem w tej sprawie - bo jest szansa, że lokalizacja pojemnika narusza prawo budowlane (tak było w kilku znanych mi przypadkach), które określa jasno odległość od budynków, okien i drzwi, - w międzyczasie każdorazowo zły stan w okolicy pojemników zgłaszaj przez ePUAP z dokumentacją zdjęciową, to daje Ci od razu skrócenie czasu reakcji o kilka dni, do tego obowiązkowo odpowiedzi dostaniesz na platformę, więc odpada latanie po urzędach pocztowych :) - po 3-4-5 w zależności od cierpliwości własnej - takich zgłoszeniach - zgłoś się z zebranym materiałem do sanepidu aby wydali opinię na temat notorycznego składowania odpadów poza pojemnikami Już po 2-gim zgłoszeniu gmina powinna wyciągnąć wnioski i zareagować, i pamiętaj, że z aparatem Państwa się nie negocjuje przez telefon - sprawy nie załatwiane na piśmie NIE ISTNIEJĄ! W gminie Tczew gospodarka śmieciami to jakaś porażka - samo to, że płaci się więcej za wywóz nieczystości, niż na terenie miasta - i jeszcze jest się obsługiwanym w formie "dzwonów" to jest wielkie nieporozumienie. Praktycznie w każdym miejscu gdzie dzwony stoją w około jest syf. Można by postawić kontenery na odpadki, ale nie - po co, przecież wtedy ludzie będą wrzucać do kosza całe worki z niesegregowanymi odpadami, zapewne by wrzucali - tylko w jakiej skali? Gmina to beton, z doświadczenia wiem, że zdecydowana większość urzędasów pracuje tam za jakby musiała siedzieć za karę - nic tam nie załatwisz pytaniem i proszeniem przez telefon. Jeżeli nie masz innej drogi - to zastosuj powyższe - powinno rozwiązać Twój problem w 4-6 tygodni, bo tyle zapewne będzie trawało rozpatrzenie każdorazowej skargi na czystość w okolicy pojemnika.

  Odpowiedz
  IP: 185.227.xx8.xx0 
 • +3

  TorowniK

  28.10.2018, 15:30

  "W gminie wiedzą sołtys wie a śmieci dalej wyrzucają Pan z gminy mówi że w czerwcu zginą wszystkie śmietniki na szkło plastik czy papier i mamy czekać do czerwca 2019 I problem zniknie"

  oni po prostu maja to gdzieś - jak pisałem wcześniej - gmina to beton - czas na zmiany!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  znam_gość_gość

  29.10.2018, 06:13

  Spokojnie od nowego roku rada gminy zadecydowała o nowym systemie zbiórki. Znikną dzwonki, a my dostaniemy worki. Wszyscy będziemy mieli swoje chlewiki w mieszkaniach lub na posesji.

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx6.xx3 
 • +2

  Tczewianka_gość_gość_gość_gość

  30.10.2018, 13:05

  śmieci po garażami w tczewie

  W bloku Nr 2 przy ul. Andersena, między klatką 2B i 2C też lokatorzy wyrzucają śmieci pod bramy garażowe wyjazdowe z pod bloku. Zastawiają wyjazdy z garażu i na złość to robią.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx3 
 • +1

  Kamila_gość

  02.11.2018, 15:38

  Rokitki

  Rokitki to samo ! Pozbyliśmy się tych pseudo segregatorów śmieci z ulicy Kwiatowej z tych samych powodów i postawili je ulicę dalej na Cyprysowej Nie wiem dlaczego tamci mieszkańcy pozwalają sobie na ten syf Nie przynosi to żadnego pożytku bo z segregacją nie ma to nic wspólnego ! Wszyscy wywalają na kupę to co zalega w domach ! A śmieciary przyjeżdzają i wrzucają wszystko do jednego kontenera !!! Mieszkańcy gminy płacą za śmieci dwa razy tyle co w mieście, bo śmieci są opróżniane raz na dwa tygodnie ... proszę sobie wyobrazić smród i robactwo latem Z uwagi na konieczność zmian będę głosować na kontrkandydata obecnego Wójta

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.