Tajemnicza choroba kotów w Tczewie?

Koty źle znoszą pobyt w schroniskach (fot. M. Pełech)

wydarzyło się
26
06.2023
Poniedziałek
Tajemnicza choroba kotów w Tczewie?
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Od kilku dni media donoszą o tajemniczej chorobie dziesiątkującej koty (zarówno wychodzące, jak i te niewychodzące z domów). Potwierdzono już, że jest to wirus grypy.

Wcześniej spekulowano, że koty mogą się zarażać od ptaków roznoszących ptasią grypę lub też że źródłem zakażenia może być surowe mięso drobiowe, a konkretnie kurczaka.

Czy na terenie Tczewa istnieją jakieś strefy zagrożone ptasią grypą? Czy zaobserwowano jakieś padłe ptactwo? Chodzą pogłoski, że umarło już dużo wolno żyjących kotów. Jak to wygląda na osiedlach Tczewa?

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • darek_gość

  28.06.2023, 10:31

  wielka rzeź kotów.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx2.xx2 
 • darek_gość

  29.06.2023, 11:14

  ciekawym, dlaczego minusujecie mój komentarz, skoro to tylko tytuł popularnej w środowiskach modernistycznych książki?

  Cytuj
  IP: 83.8.xx2.xx2 
 • ???_gość

  28.06.2023, 11:56

  ..nie widziałem żadnej chodzącej pogłoski .....kot, jak kot ...jak każde żywe stworzenie rodzi się i umiera...ktoś nakręca kolejna bzdurę ....pewnie niedzielski kupił kolejne 200 milionów szczepionek przeciwko kociej grypie, i nie ma gdzie ich upchnąć, ponieważ nawet wyszczepy(po piątej -szóstej dawce) wreszcie zaczynają rozumieć, że nabito ich w butelkę !!!...jedyna wiadomość o śmiertelnym zejściu kota pochodzi z Indonezji czy z Japonii (SERIO !!!) ...wczoraj na jakimś portalu wyczytałem, że na 13 kotów jeden zdechł...to tragiczna wiadomość , ale damy radę ...zostało ok.350 milionów kotów...zresztą koty są teraz zdemoralizowane przez człowieka -nie polują na myszy , czy w inny sposób nie zdobywają pokarmu, tylko żrą konserwy "dolina noteci", i pewnie o to chodzi , aby właścicieli kotów zmusić do hurtowego zakupu , mającego kiepski zbyt towaru...ale dla spokoju sumienia, można zorganizować piknik i zbiórkę żywności dla kotów z ukrainy.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • Wieśmin z PGR_gość

  29.06.2023, 16:31

  Najbliższy wypadek ptasiej grypy u kota stwierdzono w Pruszczu Gd. Na stronie tczewskiej Inspekcji Weterynaryjnej nic nie ma. Więc zakładam, że nie było u nas żadnego przypadku. Martwi przeniesienie wirusa z ptaków na ssaki, w końcu dawno nie mieliśmy pandemii choroby odzwierzęcej.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx8 
 • qq_gość

  05.07.2023, 08:59

  mogłyby jeszcze wymrzeć te wszystkie kundle osrańce

  Cytuj
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • Adam_gość_gość_gość

  06.07.2023, 05:40

  "mogłyby jeszcze wymrzeć te wszystkie kundle osrańce"

  Poprieram

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.