Kto nas wozi autobusami w Tczewie?

Sprawdź, jak autobusem dojechać na cmentarz (fot. tcz.pl)

wydarzyło się
29
11.2018 ok 17,00
Czwartek
Tczew - Kto nas wozi autobusami w Tczewie?
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
29 listopada ok godz 17 jechałam z mamą /80 lat/ autobusem linii 3 w kierunku dworca. Chciałyśmy wysiąść na pierwszym przystanku na ul. Armii Krajowej.

Kierowca autobusu w trakcie wysiadania zamknął drzwi i zakleszczył mojej mamie rękę.Stała już na chodniku a ręka została wewnątrz autobusu. Kierowca zaczął ruszać a ludzie krzyczeć. Ja w ogóle nie zdążyłam wysiąść.W autobusie było niewielu pasażerów i dobra widoczność.Jeden z pasażerów podszedł do kierowcy i powiedział ,że zadzwoni po policję.Kierowca nie sprawdził, czy mamie nic się nie stało, nie przeprosił, odzywał się bardzo niegrzecznie twierdząc, ze on nie widzi kto wsiada i wysiada.Byłam w szoku widząc zachowanie kierowcy.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (38)
dodaj komentarz

  • +25

    Fresh_gość

    30.11.2018, 19:00

    Jak to kto?!

    Nieprzygotowany do swojej roli przewoźnik, którego miasto czyli de facto MY utrzymujemy i to za niemałe pieniądze! Skandal to mało powiedziane. Dzisiaj autobus nr 4 przyjechał spóźniony. Ludzie rano czekają aż przyjedzie, marzną na dworze... Może jak dostaniemy receptę to zanośmy ją do okienka w urzędzie?

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx8 
  • +40

    Micki_gość

    30.11.2018, 20:17

    Głosuje na Rumcajsa jak 60% ciemnogrodu, a potem płacze . Uwielbiam to miasto:)

    Cytuj
    IP: 188.146.xx5.xx3 
    +35

    Fresh_gość

    30.11.2018, 21:35

    Micki

    Ja nie głosowałem na Pobłockiego i nie rozumiem jak można było takiego wyboru dokonać

    Cytuj
    IP: 109.207.xx4.xx8 
    -4

    To_gość

    02.12.2018, 08:29

    pewnie

    ten "elektorat"głosował gdzie ich okno na świat to polsat tvn tokfm onet interia wp i temu podobne niemieckie media.Oczywiście ktoś powie że tvn jest ameryka no ale retoryke to samo prowadzo co niektore niemieckie ,francuskie media i amerykanskie"niezalezne"gazety vice sikorski

    Cytuj
    IP: 94.254.xx8.xx4 
  • +36

    miezkaniec_gość

    30.11.2018, 19:27

    Podziękuj Rumcajsowi ,wiadomo że za takie pieniądze jeżdzą ludzie z łapanki bo nikt mądry nie będzie za te pieniądze kierował tymi złomami.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx5.xxx 
  • -11

    ojoj_gość

    01.12.2018, 08:46

    Pieniądze akurat oni mają bardzo godziwe, podejrzewam, że nigdy takich jeszcze nie miałeś

    Cytuj
    IP: 37.128.xx2.xx8 
    +17

    ojoj_gość

    01.12.2018, 08:49

    Inna sprawa, że nawet za dobre warunki finansowe mało kto chce jeździć takimi złomami i narażać się na niebezpieczeństwo

    Cytuj
    IP: 37.128.xx2.xx8 
  • +21

    Andrzej_gość

    30.11.2018, 21:50

    Meteor

    Meteor to porażka, nie którzy kierowcy nie mają żadnego szacunku do pasażera co my im takiego zrobiliśmy? Przecież krytykujemy zawsze tylko przewoźnika i jego złomy a nie kierowców.

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx6.xx0 
  • -4

    benykuleczka8_gość

    01.12.2018, 04:34

    no popacz

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx4.xx6 
  • +7

    Ludwik_gość

    01.12.2018, 07:58

    Bilety

    To jak z kontrolom biletów niektórych przepuszczają jak dostaną w rękę a innym mandaty lepią wczoraj o 8:30 też skleszczyl kierowca wózek z dzieckiem i tez niby nie widzi a lusterko ma w przodzie

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx1.xx7 
  • +10

    Mariusz STG_gość_gość

    01.12.2018, 08:19

    Taki Tczew

    Mieszkam w Tczewie już jakiś czas. Odwiedzam rodziców w Starogardzie i tam aż chce się autobusami jeździć. Tutaj jest kilka skarg w ciągu miesiąca, dlatego ja unikam jeżdżenia autobusem i przesiadłem się na samochód, bo jest mi szkoda tracenia czasu na przystanku w mrozie, za spóźnialskim autobusem czy "ślepym" kierowcą.

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx6.xx6 
  • +15

    fff_gość

    01.12.2018, 09:14

    amatorszczyzna- ostatnio jedna pani kierowca jeździla sobie z kolezanka siedzaca na podlodze obok fotela kierowcy :)

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx6.xx0 
  • +11

    vulkanov_gość

    01.12.2018, 12:02

    Autobusy

    Oczywiście, że to masakra jak METEOR realizuje kontrakt i w jakich warunkach przewozi pasażerów ale powiem tak: jak dojdzie do tragedii to ja rączki mam czyściuteńkie! Swojego głosu na wyborach nie oddałem na osobę odpowiedzialną za te wszystkie przykre rzeczy związane z wyborem przewoźnika ;)

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx7.xx4 
  • +6

    gosc_gość_gość

    01.12.2018, 13:47

    kierowcy

    wczoraj miedzy 16 a 17 wracalismy autobusem meteor 3 w strone Czyzykowa.Korek z powodu zle działających swiatel do skretu na Armii Krajowej był ogromny.Trzeba naprawde byc swietnym kierowcą by tam dac rade wozic pasażerów .Wiec kierowcy są spoko ,pewnie i tak kiepsko opłacani i nie są Harry Poterami nie zamienia tych autobusów w nowoczesny sprzet ani nie mają wpływają wpływu na korki.Wiec nie jest tak zle.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx8.xx3 
  • +1

    ha_gość

    01.12.2018, 14:28

    3,5-4 tysiące na reke to chyba nie kiepska płaca xD

    Cytuj
    IP: 37.128.xx2.xx8 
    +2

    dd_gość

    01.12.2018, 17:14

    płaca

    ta za trzysta godz !!!

    Cytuj
    IP: 109.207.xx7.xx2 
  • +4

    gosc_gość_gość

    01.12.2018, 15:21

    cd

    dodatkowo rozkład jazdy tych autobusow jest fatalnie ułozony,no nie da sie czasem domyslec ,że w Tczewie lobby taksówkarskie jest silne pasażerów niestety nikt nie reprezentuje.No chyba ,że jakis nowy radny byłby tak uprzejmy wpłynąc na włodarzy.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx8.xx3 
  • +6

    dariusz_gość

    01.12.2018, 17:13

    meteor

    Kierowcy tragedia.Z pętli czyzykowo rusza autobus,Wymusza pierwszeństwo motocykliście. Motocyklista hamuje w celu uniknięcia kolizji kopie bok autobusu,Kierowca odjeżdża niewzruszony. Gdzie monitoring czy ktoś to kontroluje ? Przecież to z naszych podatków. Podobnie z monitoringiem niecki czyżykowskiej. Codziennie wieczorem grupa młodzieży urządza sobie parkur po sprzęcie dla dzieci, Niszczy go a straż miejska nic nie widzi i zawsze ma pilniejsze zgłoszenia, Wstyd dla włodarzy i straży miejskiej .

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx9.xx9 
  • +13

    iauhvnamkl_gość

    01.12.2018, 18:25

    głosowaliście na brodacza to macie tłuki co chceliście

    Cytuj
    IP: 109.207.xx9.xx1 
  • +5

    K_gość

    01.12.2018, 17:20

    4.5 tyś to mają kierowcy na działalności A rozkłady jazdy układa miasto. Źle wam było z veolią to teraz macie

    Odpowiedz
    IP: 185.167.xx5.xx4 
  • +3

    oj tam oj tam_gość

    01.12.2018, 18:24

    jechałem po długim czasie takim złomem czyli czewskim busem i to za darmo...bo drukarka nie działała hura...., z 15 pasażerów miało gratis przejazd , więc nie jest tak źle....

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx9.xx1 
  • mieszkanka_gość

    02.12.2018, 08:34

    ja juz nie wspomne

    ja juz nie wspomne co sie dzialo ostatnio jak tak dalej bedzie to powbijam szby notorycznie mi kierowca ucieka altobusem z przstanku mam dosc meteora jestem za zwolniemiem tweje jednostki z uszytku

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx6.xx6 
  • Bart_gość

    03.12.2018, 23:28

    A teraz poproszę jeszcze raz, ale tym razem po polsku.

    Cytuj
    IP: 109.207.xx3.xxx 
  • +1

    Randalff_gość

    02.12.2018, 09:42

    Jak nie widzi to nie do studia nagraniowego idzie do pracy jak słyszy pajac

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx1.xx8 
  • ktos_gosc_gość

    02.12.2018, 10:37

    Meteory

    I Wam Tczewiaki powinno się pogratulować tego jacy świetni jesteście na codzień. Z veolią źle, z meteorami gorzej, każdy się krzywi i wszystko nie pasuje, ale może spróbowalibyście utworzyć pismo do władz miasta? Prezydent Pobłocki za przeproszeniem nie może być "jedną dupą na kilku weselach" więc jak zwrócicie uwagę na problem i podejmiecie działania zamiast narzekać na stronie internetowej to coś się zmieni, nie uważacie?

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx9.xx4 
  • +6

    marek_gość

    02.12.2018, 12:16

    może masz i trochę racji, ale gdyby szanowny pan Prezydent zszedł na ziemię to by widział problemy z komunikacją, jak mu się sygnalizowało w poprzednich latach że autobusy się spózniają albo nie realizują kursu to twierdził że to sporadyczne wypadki że rozkład jazdy jest ułożony bardzo dobrze a tak w ogóle to mieszkańcy mogli by chodzić pieszo do pracy tak jak on.

    Cytuj
    IP: 37.47.xx1.xx0 
  • +4

    Bora_gość

    02.12.2018, 11:08

    No tak

    Mój mąż przez kilka dni pracował jak kierowca w tczewskich autobusach i zwolnił się z powodu złych warunków w pracy. Autobusy to złomy a kierowcy to nic innego jak więźniowie. Zrobili im uprawnienia i teraz czy im się to podoba czy nie, nie mogą się zwolnić przez jakiś czas. Prezydent Tczewa nie widzi uchybień??? Nie widzi czym jego Tczewianie muszą się poruszać. Autobusy powinny należeć do miasta a nie dla prywaciarza który robi co chce.

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx9.xx0 
  • +1

    Paulina _gość

    02.12.2018, 21:13

    "3,5-4 tysiące na reke to chyba nie kiepska płaca xD"

    Hahahaha ciekawa jestem, który kierowca w Tczewie tyle dostaje.

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx0.xx5 
  • hahaha_gość

    03.12.2018, 09:59

    W meteorze większość

    Cytuj
    IP: 37.128.xx2.xx8 
    +3

    hahaha_gość

    03.12.2018, 10:00

    I dlatego jestem zdaniem, że od tak dobrze opłacanych kierowców powinno się wymagać dużo więcej

    Cytuj
    IP: 37.128.xx2.xx8 
  • +3

    vsv_gość

    03.12.2018, 16:11

    Jak nie widzi, to niech się zwolni !

    Moim zdaniem jeśli starszej osobie coś się stało, to warto rościć sobie prawo do odszkodowania na drodze postępowania cywilnego. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, warto zasięgnąć porady prawnika, każdy z chęcią zajmie się tą sprawą, można zapłacić prawnikowi dopiero po wypłacie odszkodowania.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx5.xx9 
  • -2

    OLO_gość

    04.12.2018, 10:27

    Kierowcy

    Miałem okazję jechać ostatnio w Gdyni autobusem. Kierowca przeprosił nawet za zbyt drastyczne zatrzymanie. Ale to nie buraki z Tczewa.

    Odpowiedz
    IP: 213.199.xx1.xxx 
  • Paulina_gość

    04.12.2018, 15:36

    "I dlatego jestem zdaniem, że od tak dobrze opłacanych kierowców powinno się wymagać dużo więcej"

    Znam kilku kierowców, którzy jeżdżą latami w komunikacji miejskiej w Tczewie i żaden nigdy nie miał takiej wypłaty. I nie zamierzam dyskutować na temat typu, że jak jeżdżą to coś tam coś tam, mogą zmienić pracę.... Chodzi mi tylko o wynagrodzenie, którego na pewno nie ma odpowiedniego....

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx9 
  • OLO_gość

    05.12.2018, 08:42

    KIEROWCY

    Pani chyba jest żoną, córką lub matko takiego kierowcy.

    Cytuj
    IP: 213.199.xx1.xxx 
    -1

    Tczewianin_gość

    05.12.2018, 11:22

    Wynagrodzenie to jedyna rzecz w tej firmie na którą kierowcy nie mogą narzekać

    Cytuj
    IP: 37.128.xx2.xx8 
  • +1

    Pawełło_gość

    05.12.2018, 14:36

    Chyba Ci z południa Polski sprowadzeni.

    "Pieniądze akurat oni mają bardzo godziwe, podejrzewam, że nigdy takich jeszcze nie miałeś"

    Przecież oni tam mają nieadekwatne zarobki, do wykonywanej pracy i odpowiedzialności jaką ponoszą.

    Odpowiedz
    IP: 195.191.xx0.xx9 
  • ehhh_gość

    05.12.2018, 15:25

    Odpowiedzialność odpowiedzialnością i ona jest ogromna ale czy to taka ciężka praca? Siedzisz sobie wygodnie i kręcisz kierownicą, to nie jest żadna ciężka praca fizyczna i zarobki mają bardzo dobre

    Cytuj
    IP: 37.128.xx2.xx8 
  • -1

    ..._gość

    07.12.2018, 12:04

    "ten "elektorat"głosował gdzie ich okno na świat to polsat tvn tokfm onet interia wp i temu podobne niemieckie media.Oczywiście ktoś powie że tvn jest ameryka no ale retoryke to samo prowadzo co niektore niemieckie ,francuskie media i amerykanskie"niezalezne"gazety vice sikorski"

    TVN to firma amerykańska ale co ty wiesz jak powtarzasz brednie, które czytasz cały dzień w internecie. A o TVP zapomniałeś? No tak, przecież ty jesteś wyznawcą PiSu, Rydzyka i 500+, pozdro nieudaczniku

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx6.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.