Nieuczciwe obciążanie za przejazd?

Karta miejska (fot. tcz.pl)
Tczew - Nieuczciwe obciążanie za przejazd?
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Jak powszechnie wiadomo ceny biletów komunikacji podrożały o 50. Dotychczas korzystając z karty jako mieszkaniec na preferencyjnych warunkach zależnych od doładowania płaciłem za bilet 2 zł, teraz 3 zł i OK. Przejeżdżając np. dwa przystanki zwrot na kartę wynosił 60gr. (przejazd 1,40zł). Skoro bilet podrożał o 50, dlaczego zwrot nie wynosi 90gr (przejazd 2,10zł)?

Komentujących proszę o konstruktywne wypowiedzi, a Redakcję o pytanie do ZUK

Od redakcji:


Poniżej komentarz Zakładu Usług Komunalnych:


W nowym taryfikatorze została zniesiona wysokość opłaty za pojedynczy przejazd zależna od kwoty doładowania karty, które występowały dotychczas w trzech wariantach, tj od 5-19 zł, od 20-49 zł oraz 50 zł i więcej. Aktualnie wysokość opłaty za jednorazowy przejazd jest zróżnicowany tylko ze względu na ilość przejechanych przystanków, tj. do 2 przystanków, 3 przystanki oraz 4 przystanki i więcej. Przy ustalaniu wysokości opłat w zależności od ilości przejechanych przystanków, wzięto do kalkulacji stosunek przychodów do ilości skasowań w poszczególnych wariantach doładowań. Na tej postawie ustalono uśrednioną wartość opłaty bez względu na kwotę doładowania.

ZUK Tczew

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +9

  qq_gość

  05.11.2022, 09:58

  ebac zuk zkm i śmigać na gape...te niby kanary i tak są tylko w godzinach emeryckich jak sie wyśpią...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +1

  Bart_gość

  12.11.2022, 21:59

  Autor tekstu poprosił komentujących o "konstruktywne wypowiedzi." No i proszę. Jak widać powyżej, bardziej konstruktywnie się już chyba nie dało.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx1.xx2 
 • -3

  TPAG_gość

  13.11.2022, 11:56

  kiboli nie ruszą..

  Żaden kanar nie zażądał jeszcze biletu od tczewskiego klanu kibiców arki. A sytuacji było już wiele... Można jechać nawet w pojedynkę i pokazać szalik, koszulkę, czapkę/kominiarkę a nawet smycz - nie ruszą -bo wiedzą jaki los ich by później spotkał.... Kibice górą!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.