"Pracownicy i Klienci WUOZ Gdańsk" żądają kontroli NIK

Igor Strzok - Wojewódzki Konserwator Zabytków (fot. tcz.pl)
Tczew - "Pracownicy i Klienci WUOZ Gdańsk" żądają kontroli NIK
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Kolejne medialne doniesienia dotyczące wojewódzkiego konserwatora zabytków - Igora Strzoka, który w Tczewie "zasłynął" wstrzymaniem przebudowy Mostu Tczewskiego. Do instytucji i mediów trafiło anonimowe pismo m. in. z prośbą o przeprowadzenie w kierowanej przez Igora Strzoka instytucji kontroli NIK.

O problemach związanych z funkcjonowaniem Wojewódzkiego Urzędu Konserwatora Zabytków - głównie w kontekście niedotrzymywania terminów - trójmiejskie media pisały już nie raz. Teraz do redakcji i instytucji (m. in. NIK i resortu kultury) rozesłano anonimowe pismo - którego autorami mieli być "Pracownicy i Klienci WUOZ Gdańsk".

Temat nagłośnił "Dziennik Bałtycki". Gazeta pisze:

Jego autorzy określają się mianem grupy zawodowej związanej z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, która chce pozostać anonimowa z uwagi na "obawę przed utratą pracy oraz sterowanym odgórnie odwetem". O jakie nieprawidłowości oskarżają Igora Strzoka, pomorskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków? Przede wszystkim o brak organizacji pracy i opieszałość skutkujące przekraczaniem terminów na wydanie decyzji oraz naruszaniem przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego, co ma odbijać się na funkcjonowaniu urzędu:


Większość inspektorów załatwia sprawy w terminie, problem tkwi w braku sprawnego procedowania na etapie dekretowania wpływających spraw - nie tylko tych "dużych" i dotyczących najbardziej istotnych spraw, ale tych "małych", dotyczących budowy przyłączy, itp. (...) W celu potwierdzenia tego stanu można prześledzić obieg dokumentów w systemie elektronicznym EZD, który funkcjonuje w WUOZ w Gdańsku


Konserwator nie komentuje sprawy. Cały tekst można znaleźć tutaj.

Zdjęcie dodane przez redakcję.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +10

  Czyżykowiak_gość

  29.01.2020, 12:24

  Wcale się nie dziwię, szkoda że ....

  .... tak późno. A tak w ogóle to Konserwator wydał już nową decyzję czy wyda ją za rok?

  Odpowiedz
  IP: 157.25.xx0.xx6 
 • +10

  Alexis_gość_gość

  29.01.2020, 12:49

  Nie wydał, czyli obowiązuje na szczescie decyzja jego poprzedniczki. Mozna ciąć ESTB jak zima sie skonczy.

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xxx 
 • +6

  BB_gość

  06.02.2020, 14:54

  most

  I jak tu cokolwiek remontować przy takim konserwatorze most czy coś innego? Nie wiadomo

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.