Po burzach strażacy mieli ręce pełne roboty

Burza nad Tczewem (fot. Krzysztof Dargiewicz (facebook))
Tczew - Po burzach strażacy mieli ręce pełne roboty
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 10.06.2019 roku do 16.06.2019 roku zanotowano łącznie 65 zdarzeń, w tym 3 pożary, 68 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

10.06.2019r. - Małżewo - pożar ściółki


Na miejscu zdarzenia zastano pożar ściółki w lesie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, podaniu 2 prądów wody w natarciu na paląca się ściółkę. Cały teren dogaszono, przekopano łopatami. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Turze, 1 zastęp z OSP Swarożyn oraz 1 zastęp z OSP Małżewo.

11.06.2019r. - Nicponia - kolizja drogowa

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano samochód który uderzył w drzewo i znajdował się w rowie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojeździe. Na skutek zdarzenia żadna osoba nie została poszkodowana. W zdarzeniu brał 1 zastęp z OSP Gniew.

12.06.2019r - Tczew ul. Skarszewska - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie motocykla z samochodem osobowym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz neutralizacji wycieków. Na skutek zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

14.06.2019r - Tczew ul. Jedności Narodu - wypadek drogowy

Po dotarciu na miejsce zastano zderzenie samochodu z rowerem, oba pojazdy znajdowały się na chodniku. Działania straży pożarnej poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Na skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

15.06.2019r - Pomyje - pożar stodoły

Na miejscu zastano pożar stodoły. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody w obronie od strony najbliższego budynku gospodarczego oraz wydostaniu przyczepy z płonącej stodoły. Następne przybyłe zastępy podały prądy wody w natarciu na paląca się stodołę. Po dogaszeniu przeprowadzono prace rozbiórkowe przy użyciu sprzętu. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, 1 zastęp z PJRG, 2 zastępy z OSP Wielki Garc, 1 zastęp z OSP Lignowy Szlacheckie, 2 zastępy z OSP Pelplin, 1 zastęp z OSP Rudno, 1 zastęp z OSP Gręblin.

W okresie od 10.06.2019 do 16.06.2019r odnotowano 35 zdarzeń związanych z anomaliami pogodowymi.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -3

  xdjp_gość

  18.06.2019, 00:59

  ....

  po to sa kurla a nie p***icie pelne roboty rece roboty budowlaniec tez napierdala w zime i lato

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx5.xx5 
 • +1

  niestety_gość

  18.06.2019, 22:24

  Póki nie było internetu, tylko rodzina wiedziała żeś debil :)

  Cytuj
  IP: 84.38.xx6.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.