Wspólne ćwiczenia służb ratunkowych

Wspólne ćwiczenia (fot. KPP Tczew)
Tczew - Wspólne ćwiczenia służb ratunkowych

zobacz galerię zdjęć: 3
Zderzenie pociągu z autobusem i dwoma samochodami oraz katastrofa śmigłowca. Te zdarzenia okazały się na szczęście tylko scenariuszem ćwiczeń funkcjonariuszy służb ratunkowych. Takie ćwiczenia mają na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ratunkowych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych oraz omówienia ich przebiegu i wyciągnięcia wniosków na przyszłość.

Wczoraj rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Jana z Kolna, gdzie doszło do zderzenia pociągu z autobusem i dwoma samochodami. W tym samym czasie doszło do rozbicia się śmigłowca na terenie dawnego poligonu wojskowego. Pierwsze informacje wskazywały, że w wyniku tych zdarzeń ucierpiało wiele osób.

- Policjanci z wydziału ruchu drogowego zabezpieczali miejsca zdarzeń, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp z zewnątrz oraz kierowali ruchem pojazdów, na którym trwała akcja ratunkowa. Mundurowi przeprowadzili również oględziny miejsc tych zdarzeń oraz pojazdów, które uczestniczyły w wypadku. Przybyłe na miejsce załogi straży pożarnej przy użyciu nowoczesnego sprzętu zajęły, się wydobyciem wszystkich osób z pojazdów ich segregacją i udzielaniem pierwszej pomocy. Na szczęście, działania te okazały się jedynie dwoma scenariuszami, wymyślonymi na potrzeby ćwiczeń. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Takie ćwiczenia mają na celu w praktyce sprawdzić procedury ratunkowe w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych, gdzie doszło do zagrożenia życia i zdrowia wielu osób. Zorganizowane przez strażaków ćwiczenia miały za zadanie także zweryfikowanie funkcjonujących procedur reagowania na tego typu sytuacje, a także zobrazowanie sprawności działania służb ratowniczych w trudnych warunkach.


Więcej o ćwiczeniach tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  Tomasz _gość

  28.07.2021, 14:44

  Tcz

  Jak zawsze na tcz wszystko z opóźnieniem i z mega mala ilością zdjęć

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx8.xxx 
 • +1

  ŚWIADOMOŚĆ_gość

  28.07.2021, 17:58

  BROŃ BIOLOGICZNA

  tnij.tcz.pl/?u=15663b

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx7.xx5 
 • +1

  ŚWIADOMOŚĆ_gość_gość

  29.07.2021, 15:48

  BROŃ BIOLOGICZNA

  tnij.tcz.pl/?u=f1e9bf

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx7.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.