Konkurs Granty na Kulturę 2022 rozstrzygnięty

(fot. gniew.pl)
Tczew - Konkurs Granty na Kulturę 2022 rozstrzygnięty
Znamy już laureatów konkursu Granty na Kulturę organizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Wpłynęło do nas łącznie 64 wniosków, z których przyznaliśmy 42 dofinansowania na stałe formy kulturalne w wysokości 54 800,00 zł oraz 20 dofinansowań na inicjatywy kulturalne na łączną kwotę w wysokości 13 620,00 zł. W związku z dużym zainteresowaniem konkursem pula środków została wykorzystana.

W ramach Grantów na Kulturę odbędą się w naszej gminie m.in. festyny rodzinne, spotkania integracyjne, warsztaty kulinarne, spotkania wielkanocne oraz bożonarodzeniowe. Organizacje zakupią niezbędny sprzęt do realizacji działań kulturalnych.

- Mamy nadzieję, że nasza pomoc będzie stanowiła potrzebne wsparcie dla organizacji i grup nieformalnych w realizacji inicjatyw kulturalnych. Gratulujemy i liczymy, że dzięki dodatkowym funduszom uda nam się w znaczący sposób ożywić kulturę w Gminie Gniew. Adresatami Grantów na Kulturę są: organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, chóry, zespoły, grupy teatralne, grupy artystyczne. - informują gniewscy urzędnicy.


Do 31 marca 2022 roku można było składać wnioski na działania kulturalne, które będą realizowane od 15 kwietnia do grudnia 2022 roku. Maksymalna wysokość dotacji to kwota: 1 400 zł na realizację jednej inicjatywy - na stałe formy działalności kulturalnej oraz 800 zł na realizację jednej inicjatywy - na inicjatywy kulturalne a także organizację i uczestnictwo w imprezach kulturalnych.?


Organizatorami Grantów na Kulturę są: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie oraz Gmina Gniew.

Wyniki znajduj się na stronie https://ckibp.gniew.pl/ , w zakładce konkursy.

Wszystkich laureatów konkursu zapraszamy do siedziby Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie, Pl. Grunwaldzki 16/17 83-140 Gniew od pon. do pt. w godz. 8.30-16.30.w celu podpisania stosownych dokumentów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  MAĆKO_gość

  15.04.2022, 07:44

  Czemu nic nie piszecie o Malborku, Starogardzie, pszczółkach, Pruszczu gd. tylko wciąż Gniew i Pelplin?

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.