500 zł na organizację Wielkanocy

(fot. rankomat.pl)
Tczew - 500 zł na organizację Wielkanocy
Nieco ponad 500 zł - tyle Polacy planują wydać na organizację Wielkanocy w 2022 roku. Na świątecznym stole planujemy natomiast podać klasyczne, wielkanocne potrawy. Eksperci rankomat.pl sprawdzili, czy założony przez Polaków wielkanocny budżet pozwoli przygotować święta w tradycyjnej formie. Okazuje się, że świąteczne wydatki można zamknąć już w kwocie niespełna 120 zł.

Jak podaje Barometr Providenta, na przygotowanie tegorocznych świąt Wielkiejnocy, Polacy planują wydać średnio 535 zł. Największe wydatki przewidują osoby powyżej 55 roku życia - ich świąteczny budżet zakłada koszty na poziomie ponad 650 zł. Dużo bardziej oszczędne są z kolei osoby najmłodsze, których średnie wydatki w związku z Wielkanocą wyniosą nie więcej niż 450 zł. Co więcej, aż 42% badanych w najmłodszej grupie wiekowej planuje na święta wydać maksymalnie 200 zł.

- Tegoroczny świąteczny budżet jest jedynie o 57 zł wyższy niż w roku 2021, kiedy to deklarowaliśmy średnie wydatki na poziomie 478 zł. Zniesienie ograniczeń związanych z pandemią sprawia, że powoli staramy się wracać do normalnego życia, w tym tradycyjnych, świątecznych spotkań z rodziną. Biorąc pod uwagę wzrost cen produktów spożywczych, Polacy w tym roku muszą się jednak nastawić na wyższe wielkanocne wydatki lub nieco mniejsze zakupy - tłumaczy Katarzyna Gaweł z rankomat.pl.

Biorąc pod uwagę aktualne ceny w sklepach, wydatki na wielkanocne potrawy i tradycyjną "święconkę" dla trzyosobowej rodziny mogą zamknąć się już w kwocie niespełna 120 zł. Jeśli nie chcemy obchodzić skromnych świąt, to osobiste przygotowanie potraw czy zakupy dla większej liczby osób będą oczywiście wiązały się z większymi kosztami. Analizując aktualne oferty sklepów oraz oferowane w nich promocje na produkty świąteczne, Polacy nie powinni mieć jednak problemów, aby zmieścić się w zadeklarowanym przez siebie budżecie (535 zł) i w razie potrzeby zmniejszyć wydatki bez konieczności rezygnacji z tradycyjnych wielkanocnych potraw.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  Henio_gość_gość

  15.04.2022, 08:34

  Na samą wódkie i fajki prawie 500+ wydane na święta

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx3.xx6 
 • +1

  olga_gość

  15.04.2022, 20:51

  Bieda az piszczy pisiorki miały podniesc 500+i co nic . A bogacze sie smieja

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.