W Gniewie powstanie klub seniorski

Aktywni seniorzy (fot. mat. prasowe )
Tczew - W Gniewie powstanie klub seniorski
Wniosek Gminy Gniew na Dzienny Dom Seniora, został rozpatrzony pozytywnie. Gniewski samorząd pozyskał dotację w wysokości 260 280 złotych. Placówka mieścić się będzie w hali sportowej w Gniewie. Projekt realizowany będzie w ramach otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020, edycja 2020.

W tym roku na realizację programu wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020, przeznaczono 80 milionów złotych. W ramach programu jednostki samorządu terytorialnego mogły ubiegać się o uzyskanie środków finansowych przeznaczonych na utworzenie lub wyposażenie placówek wsparcia seniorów oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących miejsc.

W edycji 2020 programu do dofinansowania rekomendowano w sumie 738 ofert. Dzięki niemu w Polsce powstanie aż 160 klubów seniorskich i 31 Dziennych Domów Seniora.

- Cieszymy się, że takie miejsce powstanie również u nas. Środowisko seniorskie jest w Gniewie bardzo aktywne i niezwykle kreatywne. Gniewscy seniorzy z pewnością dobrze wykorzystają Dzienny Dom Seniora do swoich codziennych potrzeb - mówi burmistrz Maciej Czarnecki.Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Mieszkanka_gość_gość

  11.03.2020, 09:28

  Gratulacje

  Gratulacje dla Pana Burmistrza

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA