Szczytny cel i wyjątkowy wieczór! Starosta Tczewski zaprasza na koncert zespołu DAGADANA

(fot. mat. prasowe)
Szczytny cel i wyjątkowy wieczór! Starosta Tczewski zaprasza na koncert zespołu DAGADANA
Starosta Tczewski - Mirosław Augustyn zaprasza mieszkańców Powiatu Tczewskiego na koncert zespołu DAGADANA, który odbędzie się 2 maja 2022 r. o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Bezpłatne wejściówki można odbierać w Starostwie Powiatowym w Tczewie (pok. 108 lub 139) oraz w kasie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Ilość miejsc jest ograniczona.
Podczas koncertu będzie trwała zbiórka pieniężna na rzecz wsparcia partnerów Powiatu Tczewskiego z Rejonu Owidiopolskiego w Ukrainie. Każda złotówka to gest naszego wsparcia i solidarności.

DAGADANA jest polsko-ukraiński kwartetem, łączącym różne style muzyczne obu kultur za pomocą jazzu, elektroniki i world music. W czerwcu 2019 roku zespół zagrał na jednym z największych festiwali na świecie Glastonbury. Laureat nagrody Fryderyka 2011 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata. Artyści występują zarówno w kameralnych klubach, jak i na wielotysięcznych festiwalach. Na trasach ich koncertów znalazły się Argentyna, Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Kanada, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Węgry czy Wielka Brytania. Jak piszą o sobie na swojej stronie: Polska i Ukraina są sąsiednimi krajami i oba należą do grupy Słowiańskiej - języki są podobne tradycje i obyczaje również. Poszukując w nich muzycznych inspiracji można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic - które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To znajdziemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do zacierania granic i budowaniu mostów w obu tych narodach (gdzie jak wiadomo, relacje pomiędzy krajami bywały różne i dynamiczne).

Skład zespołu:

Daga Gregorowicz- vocal, electronics,
Dana Vynnytska- vocal, piano, keyboards
Mikołaj Pospieszalski- double bass, bass guitar, violin, synthesizer, vocal
Bartosz Mikołaj Nazaruk- drums, percussion, vocal

Więcej o zespole na stronie http://www.dagadana.pl/

DAGADANA - Musicians are playing (Grajo gracyki):Organizator: Starostwo Powiatowe w Tczewie

Współorganizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Fundacja "Mały Bohater" oraz Ochotnicza Straż Pożarna Miasta Tczewa.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA