"Siódemka" wsparła dziecięce hospicjum

Uczniowie pomogli hospicjum (fot. mat. prasowe)
Tczew - "Siódemka" wsparła dziecięce hospicjum

zobacz galerię zdjęć: 3
"Podaruj iskierkę radości drugiemu człowiekowi" - pod takim hasłem od wielu lat Szkoła Podstawowa nr 7 bierze udział w akcji na rzecz pacjentów tczewskiego szpitala i hospicjum. W tym roku placówka postanowiła wesprzeć dziecięce hospicjum w Gdyni "Bursztynowa Przystań".

W szkole została zorganizowana zbiórka potrzebnych rzeczy m.in.: pieluchy jednorazowe i tetrowe, artykuły pielęgnacyjne, ciuszki.

- Przeprowadziliśmy również zbiórkę pieniędzy, które zostały wpłacone na konto hospicjum. Odbyły się warsztaty, na których uczniowie wraz z rodzicami naszej szkoły stworzyli przepiękne ozdoby choinkowe. Przystroiliśmy wszyscy razem choinkę, którą ofiarowaliśmy dzieciom i pracownikom w Bursztynowej Przystani. W naszą piękną akcję włączyło się wiele osób: uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, studenci PWSZ w Elblągu oraz społeczność lokalna. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tak szczytną zbiórkę. - mówią organizatorzy.


Akcja została zorganizowana przez koło wolontariatu i nauczycieli: K. Baza, ks.M. Cieszyński, K. Lubiszewska, W. Kowalewska, A. Sperling, R. Warnke.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA