Policyjne działania "Trzeźwość". Jakie efekty?

(fot. KPP Tczew)
Policyjne działania "Trzeźwość". Jakie efekty?
Tczewscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwość". Nie obyło się bez zatrzymania prawa jazdy oraz dowodów rejestracyjnych. Ponadto w trakcie innej kontroli zatrzymano osobę poszukiwaną.

11 września 2023 roku Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie przeprowadził akcję ,,Trzeźwość".

- W działaniach brało udział 14 policjantów. Skontrolowano 56 pojazdów. Policjanci ujawnili 19 wykroczeń drogowych, w tym 11 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Ponadto o godz. 08:30 funkcjonariusze udali się do miejscowości Morzeszczyn, gdzie sprawdzili stan techniczny autokarów dowożących dzieci do i ze szkoły. Funkcjonariusze w trakcie kontroli w obu pojazdach ujawnili usterki techniczne, które zagrażały bezpieczeństwu oraz naruszały wymagania ochrony środowiska. Policyjna interwencja zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. - mówi mł.asp. Wioleta Maras-Dudyńska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie - O godz. 14:10 policjanci pełniący służbę na autostradzie A1 zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel Antara, którego kierujący był w stanie nietrzeźwym. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,38 mg/l. 40 latkowi obligatoryjnie zatrzymano prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Pijany kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.


Podczas interwencji w miejscowości Bielawki o godz. 16:55 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki VW Passat, którego kierujący 32 latek przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h w terenie zabudowanym. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że kierujący jest osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk Śródmieście. Ponadto mieszkaniec miejscowości Kokoszkowy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami w związku, z czym policjanci sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie.


Podstawowym celem akcji jest ustalenie i zatrzymanie kierowców, którzy kierują samochodami po spożyciu alkoholu oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tych uczestników ruchu drogowego. Jak widać prowadzone działania przez policjantów przyniosły oczekiwany rezultat.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +6

  Sąsiad reklam_gość

  15.09.2023, 17:26

  Pijany

  U nas na Przemysława II też jeździ po pijanemu zajmuje się handlem samochodów często sprzedaje auta z ulicy Targowej bardzo często jest pod wpływem alkoholu

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx5.xx2 
 • -1

  dgdfg_gość

  17.09.2023, 21:16

  Rozmiar ma znaczenie!!! Powiększ swojego penisa o 7 cm, pogrub go, a także wydłuż i wzmocnij erekcję. Naprawdę fajna rzecz, przeczytajcie sami ----->> tnij.tcz.pl/?u=aea45c

  Odpowiedz
  IP: 193.176.xx7.xx8 
 • +1

  vv_gość_gość_gość

  18.09.2023, 07:31

  Oprócz mandatu, grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, dobrze by było kierować nietrzeźwych kierowców na 3 miesiące na obserwację w szpitalu psychiatrycznym. Myślę, że perspektywa pobytu w kocborowie podziałałaby na wyobraźnię i byłaby odstraszająca. Nie mieści mi się w pale jakim trzeba być debilem i patusem żeby jechać po pijaku samochodem.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA