"Oklaski za odblaski". Edukacyjne spotkanie z przedszkolakami

(fot. KPP Tczew)
Tczew - "Oklaski za odblaski". Edukacyjne spotkanie z przedszkolakami
Policjantki z tczewskiej komendy spotkały się z maluchami z przedszkola w Czarlinie w ramach akcji pn. "Oklaski za odblaski! Bezpieczne dzieci na drodze". Podczas spotkania funkcjonariuszki opowiedziały dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego oraz o tym, jak ważne jest noszenie odblasków. Dzieci podczas zajęć obejrzały specjalnie przygotowany na tę okazję spot animowany, którego głównymi bohaterami były Trefliki. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały odblaski.

30 listopada br. policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie spotkały się z maluchami z przedszkola w Czarlinie w ramach akcji pn. "Oklaski za odblaski! Bezpieczne dzieci na drodze". Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in.: kto jest uczestnikiem ruchu drogowego, ile trzeba mieć lat, żeby móc korzystać z drogi bez opieki dorosłych, czym droga różni się od jezdni i co wspólnego ma z tym wszystkim pobocze, jakie musi być przejście dla pieszych, żeby było bezpieczne, a także kiedy odblaski mają supermoc. Dzieci podczas zajęć obejrzały specjalnie przygotowany tę okazję spot animowany, którego głównymi bohaterami były Trefliki. Policjantka przeczytała maluchom wiersz, który wyjaśnił najmłodszym znaczenie świateł drogowych przy przejściach dla pieszych.

Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciach. W spotkaniu uczestniczyło 30 osób. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał odblask z bohaterem z bajki.

Liczy się bezpieczeństwo każdego dziecka, a dobre nawyki warto wyrabiać już od najmłodszych lat.


Materiały edukacyjne dostępne są na stronie internetowej www.edukacjaztreflikami.pl .Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  Onegdaj_gość

  02.12.2022, 10:41

  Jakby ktoś szukał policji w Czczewie to polecam zajrzeć do któregoś z przedszkoli.

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +1

  Ha_gość

  02.12.2022, 11:44

  Marek

  He he żartownisiu ty jeden.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx4.xx5 
 • nick_gość

  04.12.2022, 10:22

  Zamiast gadać działajcie

  A kiedy policja weźmie się za pieszych bez odblasków bo za miastem ? Zapraszam do wiosek takich jak Miłobądz, Mieścin, Malenin rano gdy autobus szkolny przyjedża 90% osób wsiadających nie ma żadnych odblaków ani rodzice ani dzieci. Temat wielokrotnie zgłaszany ale widać,, że to zbyt wcześnie aby policja się tym zajeła. Stanie się potrącenie i potem będzie kierowca jechał za szybko zabójca itp. a prawda jest taka, że niektórzy jeszcze ubiorą się na czarno i widzisz 2 metry przed sobą a przy oblodzonej drodze, to nawet 30 km/h jadąc nie zahamujesz na półtorej metra.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.