"Tczew na Niebiesko dla Autyzmu" - w kwietniu wiele cennych wydarzeń

(fot. mat. prasowe)
"Tczew na Niebiesko dla Autyzmu" - w kwietniu wiele cennych wydarzeń
Szkoła Podstawowa nr 8, Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa , Powiatowe Centrum Sportu oraz Akademia Piłkarska Mateusza Brzoskowskiego we współpracy z Zespołem Placówek Specjalnych, Szkołą Podstawową nr 2, Szkołą Podstawową nr 4, Szkołą Podstawową nr 10 oraz II Liceum Ogólnokształcącym organizuje IV edycję wydarzenia "Tczew na Niebiesko dla Autyzmu", które będzie trwało przez cały kwiecień, a rozpocznie się 01.04.2022 r., czyli dzień przed Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości społeczności lokalnej na temat zaburzenia, jakim jest spektrum autyzmu. W tym roku przede wszystkim będziemy chcieli ukazać możliwości i umiejętności osób, które nieco inaczej niż my postrzegają świat.

- Wszystkie informacje na bieżąco będą zamieszczane na stronie wydarzenia na Facebooku "Tczew na Niebiesko dla Autyzmu". Zachęcamy do śledzenia strony oraz aktywnego udziału. - mówi Koordynator wydarzenia, Agnieszka Synowiec "Zainspirowana integracją".

W ramach wydarzenia odbędą się:

  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi. Tematem prac jest ujęta w ramy plastyczne idea propagowania wiedzy na temat autyzmu. Termin składania prac minął 28.03.2022. Wyniki zostaną przesłane do szkół mailem, a wręczenie nagród odbędzie się 02.04.2022r. o godz. 9.00 podczas "Niebieskiego parkrun" na Bulwarze Nadwiślańskim.

  • Działania edukacyjne w tczewskich szkołach zaplanowane są na dzień 1.04.2022r. Szkoły podstawowe otrzymały scenariusze zajęć, które będą mogły wykorzystać podczas zajęć wychowawczych. Scenariusze podzielone są na dwa rodzaje: dla klas 0-4 i 5-8. Dodatkowo zachęcamy do wykonania w szkołach niebieskich aktywności ukazujących solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Można wykonać zdjęcia i umieścić je na portalach szkoły z #tczewnaniebiesko oraz wstawić na stronę wydarzenia na Facebooku "Tczew na Niebiesko dla Autyzmu".

  • Akcja na Facebooku i Instagramie "Tczew na Niebiesko dla Autyzmu", która polega na zrobieniu sobie w domu zdjęcia w niebieskim stroju, z niebieskimi rekwizytami lub zdjęcia domowych dekoracji przygotowanych z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz umieszczenia ich na profilach społecznościowych z #tczewnaniebiesko, a także umieszczenia ich na stronie wydarzenia "Tczew na Niebiesko dla Autyzmu" na Facebooku w sobotę 02.04.2022 r.

  • Niebieski parkrun, który, odbędzie się 02.04.2022r. Zachęcamy mieszkańców naszego miasta, aby wzięli udział w biegu przebrani w niebieskie stroje. Na wydarzenie należy się zarejestrować na stronie www.parkrun.pl. Rejestracja jest jednorazowa i darmowa. Dodatkowo swoje stoiska animacyjne wystawią: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Placówek Specjalnych, Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania "Od Nowa", a Akademia Piłkarska Mateusza Brzoskowskiego zaprezentuje pokazowy mecz dzieci z niepełnosprawnościami, które trenują w AP Tczew w drużynie AP Sprawni.

  • Promocja filmu "Mam autyzm i potrafię..." nagranego we współpracy z tczewskimi placówkami, który ukazywał będzie możliwości osób ze spektrum autyzmu. Materiał zostanie umieszczony na kanale You Tube Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa 09.04.2022 i od tego momentu będziemy go promować za pośrednictwem różnych środków przekazu.

  • Wydarzenia w lokalnych mediach "Poznaj autyzm i spróbuj zrozumieć", m.in. informacje w Telewizji Tetka, audycje "Zainspiruj się integracją" w Radiu Tczew w środy po godz. 18.00.

  • Konferencja on-line "Możliwości i potrzeby osób ze spektrum autyzmu" organizowana przez Fundację Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa odbędzie się 23.04.2022r. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele tczewskich placówek, aby opowiedzieć o swojej pracy z osobami ze spektrum autyzmu. Rozmowa będzie udostępniona na kanale Fundacji Od Nowa na You Tube.

  • Warsztaty "youtuberskie" oraz promocja kanału "Team ON" tworzonego przez osoby ze spektrum autyzmu będzie miała miejsce 30.04.2022r. w budynku Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa przy ul. Wincentego Pola 17. To będzie ostatni punkt programu i zakończenie wydarzenia.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 8 w Tczewie, Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa, Powiatowe Centrum Sportu, Akademia Piłkarska Mateusza Brzoskowskiego

Współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 4, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 10, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Placówek Specjalnych

Patronat Honorowy:

- Prezydent Miasta Tczewa Pan Mirosław Pobłocki
- Starosta Tczewski Mirosław Augustyn

Patronat Medialny:

- Radio Tczew,
- Telewizja Tetka,
- Kurier Tczewski

- Tcz.pl

Drukuj
Prześlij dalej