Blisko 27 tys. zł. dla gniewskich seniorów

Pieniądze (fot. tcz.pl)
Tczew - Blisko 27 tys. zł. dla gniewskich seniorów
Gmina Gniew pozyskała 26 852 złotych w ramach programu Korpus Wsparcia Seniorów na 2022 rok. Otrzymane środki pozwolą gniewskiemu samorządowi na podjęcie kolejnych działań z zakresu polityki senioralnej. Wsparcie pozwoli na zakup opasek życia, sygnalizujących ruch dla osób starszych w naszej gminie.

Gmina Gniew znalazła się wśród 42 pomorskich samorządów, które złożyły wnioski i otrzymały dotacje w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów 2022. Łączna kwota dofinansowania wynosi 3 269 814 złotych. Pieniądze pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Program "Korpus Wsparcia Seniorów" realizowany będzie do 31 grudnia. Program jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia. Jest także odpowiedzią na potrzeby seniorów w zakresie ochrony przed zakażeniem COVID-19, w związku z utrzymującym się stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Realizacja programu "Korpus Wsparcia Seniorów" obejmuje swoim zakresem dwa moduły:


- moduł I, w którego realizację należy zaangażować wolontariuszy, w tym również działaczy środowisk młodzieżowych i obywatelskich, którzy świadczyliby codzienną pomoc osobom potrzebującym wsparcia.
- moduł II, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. "opieki na odległość", w ramach którego przyznano dotację dla Gminy Gniew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Tczewianin_gość_gość_gość

  30.03.2022, 07:29

  Opla sprzedam. Umyty nie bity.

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx5.xx2 
 • +2

  Evans_gość

  30.03.2022, 07:41

  Ostatnio na tej stronie jest prawie sam Gniew i Pelplin poprzeplatane artykułami sponsorowanymi.

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx5 
 • +3

  Fran _gość

  30.03.2022, 08:21

  Dlaczego dla pracujących nigdy nic nie ma Tylko seniorzy pięćset plus i patologia dostaje

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx9.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.