87-latka padła ofiarą oszustów. Policja ze specjalnym apelem

Policja (fot. tcz.pl)
Tczew - 87-latka padła ofiarą oszustów. Policja ze specjalnym apelem
Policjanci systematycznie przypominają o tym, jak nie paść ofiarą przestępców oszukujących metodą "na policjanta" oraz "na wnuczka". Prowadzone przez funkcjonariuszy działania profilaktyczne sprawiają, że policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Zdarzają się niestety jeszcze przypadki, kiedy przestępcy trafią na podatny grunt i wykorzystają ufność osób starszych - tak było wczoraj w przypadku 87-latki z Tczewa. Stróże prawa apelują o czujność w kontaktach z obcymi.

Tczewscy policjanci przez liczne komunikaty w mediach, debaty społeczne i spotkania z udziałem osób starszych, a także wizyty dzielnicowych w mieszkaniach seniorów przestrzegają ich przed oszustami działającymi różnymi metodą "na wnuczka", "na policjanta".

- Mimo tych działań nadal zdarzają się seniorzy, którzy przekazują oszustom swoje oszczędności. Tak było i wczoraj, kiedy oszustka przyszła do 87-letniej mieszkanki Tczewa i podając się za jej wnuczkę, wyłudziła od niej pieniądze. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Policjanci przypominają, że oszuści działający metodą "na wnuczka" i "na policjanta" najczęściej wyłudzają pieniądze od osób starszych, które są naszymi krewnymi.


- Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych najbliższych, że mogą do nich telefonować osoby podające się za policjantów lub podszywające się pod członków rodziny, które będą prosić o pieniądze. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi krewni stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach Zwracamy się z apelem, również do osób młodych. Rozmawiajmy z rodzicami, dziadkami o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś poprosi o dużą ilość pieniędzy. Zwróćmy uwagę na to zagrożenie osobom starszym, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności. - podsumowuje policjant.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +8

  x_gość

  02.02.2022, 17:05

  inne metody wyłudzania

  Windykacja "ULTIMO" wyłudza od osób starszych spłaconą pożyczkę na proces sądowy. OSOBA SPŁACIŁA POŻYCZKĘ zapomniała ,że dawno temu jest spłacona ,a Ultimo wykonuje procesy wobec tych starszych osób ,aby spłacili jeszcze raz.

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx7.xx9 
 • +2

  Pipi_gość

  03.02.2022, 13:46

  Oszuści i złodzieje

  Tak , zgadza Ultimo to złodzieje i oszuści. Skupują stare, przedawnione, spłacone długi np sprzed 15 lat i windykuja je od nowa, naliczając wielkie odsetki i swoje horrendalne koszta. Wiem coś o tym . Do tego te skur...wysyny chcieli za rzekomy dług około 1500 zł zająć mieszkanie warte 150000. Żebym nie widziała pisma od nich do tej osoby , co ja gnębili ,to bym nie uwierzyła w taki numer. Oni powinni siedzieć w pierdlu za te wałki i oszustwa. A sądy pseudo zawisłe im przyklepywaly wyroki i nakazy zapłaty, bo kiedyś sąd nie badał czy dług jest przedawniony czy nie. A te ch...uje to wykorzystywali . Sprawy przeważnie odbywały się zaocznie i przez e-sad , który już w ogóle nie badał nic ,czy dług istnieje, czy jest spłacony, czy jest przedawniony. Dużo osób tak właśnie naciągnęli i skrzywdzili, bo niektórzy nie znający się na tych sprawach płacili złodziejom , spłacali po raz któryś z kolei ten sam dług i tak w koło Wojtek.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx0.xx9 
 • +1

  Biedronka_gość

  03.02.2022, 09:32

  Na Jurka

  tnij.tcz.pl/?u=8b18fe

  Odpowiedz
  IP: 51.158.xx6.xx1 
 • +1

  ja_gość_gość

  03.02.2022, 15:55

  ultimo działa jako oszust ..

  "Tak , zgadza Ultimo to złodzieje i oszuści. Skupują stare, przedawnione, spłacone długi np sprzed 15 lat i windykuja je od nowa, naliczając wielkie odsetki i swoje horrendalne koszta. Wiem coś o tym . Do tego te skur...wysyny chcieli za rzekomy dług około 1500 zł zająć mieszkanie warte 150000. Żebym nie widziała pisma od nich do tej osoby , co ja gnębili ,to bym nie uwierzyła w taki numer. Oni powinni siedzieć w pierdlu za te wałki i oszustwa. A sądy pseudo zawisłe im przyklepywaly wyroki i nakazy zapłaty, bo kiedyś sąd nie badał czy dług jest przedawniony czy nie. A te ch...uje to wykorzystywali . Sprawy przeważnie odbywały się zaocznie i przez e-sad , który już w ogóle nie badał nic ,czy dług istnieje, czy jest spłacony, czy jest przedawniony. Dużo osób tak właśnie naciągnęli i skrzywdzili, bo niektórzy nie znający się na tych sprawach płacili złodziejom , spłacali po raz któryś z kolei ten sam dług i tak w koło Wojtek."

  Właściciel ULTIMO ma siedzibę w LUKSEMBURGU Tu oni są tylko spółką z o.o o kapitale 5000zł ,a ich prawnik WALDEMAR KOŁOSZA WYSTĘPUJE JAKO ICH PEŁNOMOCNIK NIE przedstawiając żadnych dowodów wobec pozwanych w każdym SADZIE przegrywa więc osoby co mają pojęcie o prawie wnoszą pozwy o zadośćuczynienie za bezpodstawne naruszenie ich praw. W przeklętym kraju na wpuszczali oszustów co na krzywdzie Polaków robią przekręty.TEN PRAWNIK ostatnio miał poważne kłopoty w IZBIE RADCÓW PRAWNYCH ZA WPROWADZANIE ŚĄDY W BŁĄD POZWAMI ,KTÓRE BYŁY FIKCJĄ .ale on również korzysta z oszustwa Ultimo.

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.