Pamięć o Romanie Landowskim trwa

Pamięć (fot. T.Jagielski)
Tczew - Pamięć o Romanie Landowskim trwa

zobacz galerię zdjęć: 3
Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego oddział Kociewski w Tczewie wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie imienia Aleksandra Skulteta uczcili pamięć miłośnika i piewcy ziemi kociewskiej Romana Landowskiego. 22 sierpnia minęła trzynasta rocznica śmierci pisarza, poety i regionalisty związanego z Kociewiem. Podczas wspólnego spotkania przy ławeczce poety przypomniano dorobek urodzonego w Świeciu, mieszkającego w Tczewie i Czarnej Wodzie regionalisty. Kociewski twórca pozostawił po sobie 14 książek m.in. "Bedeker Kociewski". Był też twórcą "Kociewskiego Magazynu Regionalnego", który ukazuje się do dzisiaj. Za swoją działalność pisarz otrzymał Honorowe Obywatelstwo Miasta Tczewa.

Jan Kulas przypomniał życie i działalność Romana Landowskiego. Następnie uczestnicy spotkania udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie zwiedzili jej nową wyremontowaną siedzibę. Przewodnikiem po obiekcie był dyrektor placówki Krzysztof Korda, który zwrócił uwagę jak ważną rolę w zbiorach i pracy biblioteki odgrywa kociewski regionalizm.Wśród uczestników spotkania obecni byli: Kazimierz Ickiewicz Radny Miasta Tczew, dr Krzysztof Korda Radny Powiatu Tczewskiego, Jan Kulas Radny Powiatu Tczewskiego.


Wydarzenie zorganizowane zostało przez Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie - oddział Kociewski w Tczewie i Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie imienia Aleksandra Skulteta.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  A dlaczego_gość

  24.08.2020, 18:14

  Pan Jan

  W przestrzeni zamkniętej przechadza się bez maseczki?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA