Dziewięć pożarów w ciągu tygodnia

Straż pożarna, strażak
Tczew - Dziewięć pożarów w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 23.12.2019 roku do 29.12.2019 roku zanotowano łącznie 12 zdarzeń, w tym 3 pożary i 9 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


24.12.2019r. Mieścin - wypadek drogowy

Po dotarciu na miejsce zastano samochód osobowy marki Daewoo Matiz stojący na jezdni drogi po zderzeniu z drzewem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział 2 zastępy, po jednym z OSP Miłobądz i JRG Tczew.

24.12.2019r. Tczew ul. Jagiellońska - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych. Po dojeździe ZRM poszkodowany został zabrany do szpitala. W likwidacji skutków zdarzenia udział brał 1 zastęp z JRG Tczew.

29.12.2019r. Radostowo - pożar domu jednorodzinnego
Po dotarciu na miejsce zdarzenia, zastano rozwinięty pożar budynku mieszkalnego, przez okna na parterze wydobywały się płomienie, natomiast na piętrze kłęby dymu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się pomieszczenia i jednoczesnym przeszukiwaniu pomieszczeń w poszukiwani osoby, która miała się znajdować w budynku. Podczas pożaru nastąpił wybuch butli z gazem. Dalsze działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która jak się okazało została wyprowadzona z budynku przez dwóch mężczyzn przed przyjazdem straży i znajdowała się w pobliskim sklepie oraz dogaszeniu pogorzeliska. Po dojeździe ZRM poszkodowany został zabrany do szpitala. W działaniach brało udział 7 zastępów: dwa z OSP Subkowy, jeden z OSP Pelplin, jeden z Posterunku JRG Pelplin, dwa z JRG Tczew oraz jeden z KP PSP w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej