Pelplin. Tereny po cukrowni do rekultywacji

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Pelplin. Tereny po cukrowni do rekultywacji
31 maja bieżącego roku Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła, Skarbnik Gminy Pelplin Justyna Lewandowska oraz pełnomocnik firmy "Geo -Kat Ochrona Środowiska" Sp. z o. o. z Warszawy Pan Karol Czapla, podpisali umowę na wykonanie planu remediacji zdegradowanego terenu po cukrowni w Pelplinie. Wartość zadania wynosi 60.270 zł. Jest to pierwszy etap jednego z największych w historii Gminy Pelplin projektów finansowanych ze środków zewnętrznych.

- Projekt "Rekultywacja i remediacja zdegradowanego terenu po cukrowni w Pelplinie" współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a jego wartość opiewa na 11.167.124 zł. Dofinansowanie unijne wynosi 9.492.056 zł. - mówi Konrad Mania, Specjalista ds. kontaktu z mediami i PR Urzędu Miasta i Gminy Pelplin.


Zadanie pozwala na rozpoczęcie prac przedprojektowych, w jego ramach zostaną wykonane m. in. wiercenia geologiczne, badania gruntowe, przedstawiona zostanie także przez wykonawcę propozycja technologii remediacji terenu przeznaczonego w dalszym etapie pod rekultywację.

Finalnym produktem tego zadania będzie plan remediacji zatwierdzony przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • ciota_gość

  07.06.2019, 07:20

  burmistrz

  te łajzo drogi lepiej zrób wielkim garcu

  Odpowiedz
  IP: 37.7.xx2.xx3 
 • +4

  Alex_gość

  07.06.2019, 08:07

  Teren powinien zostać sprzedany inwestorom, wcześniej wykonany plan zagospodarowania. Pakowanie forsy w rekultywację niczego dobrego nie przyniesie. Stracony czas i pieniądze. Tam może być lekka produkcja, montownie itp. Nawet jak powstanie tam osiedle to kto zamieszka w mieście gdzie nie ma pracy?!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA