30 strażackich interwencji na terenie powiatu

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - 30 strażackich interwencji na terenie powiatu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 24.02.2020 roku do 01.03.2020 roku zanotowano łącznie 30 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia


24.02.2020r. Zajączkowo DK 91 - wypadek samochodowy

Na miejscu zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych, w każdym z pojazdów podróżowały po dwie osoby, wszystkie znajdowały się poza autami. Jedna z osób oddaliła się z miejsca przed przybyciem służb. Zabezpieczono teren działań. Będące przy pojazdach 3 osoby odmówiły udzielenia pomocy medycznej. Ratownicy udali się we wskazanym przez świadków zdarzenia w celu poszukiwania pasażerki. Jednocześnie odłączono w pojazdach akumulatory, wprowadzono ruch wahadłowy. W odległości około 100 metrów od miejsca zdarzenia strażacy znaleźli poszkodowaną, która przytomna leżała na poboczu. Poszkodowanej udzielono pomocy medycznej i przekazano przybyłemu na miejsce ZRM. Po wykonaniu działań przez technika Policji pojazdy usunięto na pobocze, z jezdni usunięto płyny eksploatacyjne oraz porozbijane części karoserii. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Miłobądz.

26.02.2020r. Knybawa DK 22 - kolizja
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Opel, który stoczył się ze skarpy przy DK 22. Cztery osoby podróżujące pojazdem, znajdowały się na zewnątrz. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu sprzętu oświetleniowego oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerom Opla, które po zbadaniu przez przybyły na miejsce ZRM pozostały na miejscu zdarzenia. W likwidacji skutków zdarzenia udział brał 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 z OSP Gniszewo.

29.02.2020r. Swarożyn DK22 - wypadek samochodowy

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu, VW znajdował się na wyjeździe z autostrady, Peugeot w rowie poza jezdnią. Kierowca Peugeota znajdował się w pojeździe z obrażeniami głowy oraz ręki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy oraz sprzątnięciu z jezdni porozbijanych elementów karoserii. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 z OSP Swarożyn.

Drukuj
Prześlij dalej