Rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

Spotkanie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

zobacz galerię zdjęć: 3
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wraz z przedstawicielkami z Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni spotkały się z najmłodszymi uczniami trzech szkół podstawowych. Spotkania odbyły się w ramach policyjnych działań "Uczę się bezpieczeństwa" w obszarze "Bezpieczny w sieci", podczas których omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a na koniec spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał kamizelkę odblaskową.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z przedstawicielkami Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni wczoraj przeprowadziły spotkania pn. "Bezpieczny w sieci", które wpisują się w działania profilaktyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku "Uczę się bezpieczeństwa". Wczorajsze spotkania odbyły się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4 i 10 w Tczewie.

-
Podczas lekcji z uczniami policjantka wspólnie z przedstawicielkami Urzędu Komunikacji Elektronicznej mówiły o kodeksie dobrego zachowania w Internecie. Przypomniano dzieciom o zasadach dobrego wychowania, które również obowiązują w Internecie. Przedstawicielki Urzędu Komunikacji Elektronicznej ostrzegały pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Funkcjonariuszka uczulała dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślała, że nie można ufać osobom poznanym w Sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie piszą lub mówią. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że najlepiej korzystać z Internetu wspólnie z rodzicami - to zapewni im bezpieczeństwo. Podczas lekcji bezpieczeństwa policjantka mówiła również dzieciom, że powinny grać w gry przeznaczone dla ich kategorii wiekowej.

Dzieciom przedstawiony został również film instruktażowy dotyczący bezpiecznych zachowań w Internecie. Na zakończenie spotkań każdy uczestnik otrzymał dyplom, kamizelkę odblaskową oraz drobne upominki.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej