Generał Hallera dzisiaj w Pelplinie. W czwartek przywitają go tczewianie

Pelplin świętuje stulecie niepodległości (fot. Tcz.pl)
Tczew - Generał Hallera dzisiaj w Pelplinie. W czwartek przywitają go tczewianie

zobacz galerię zdjęć: 20
Pelplin świętuje setną rocznicę powrotu do Macierzy. We wtorek, 28 stycznia, dla mieszkańców przygotowano specjalne widowisko historyczne. Pelplinianie generała Hallera powitali stumetrową biało-czerwoną flagą.

28 stycznia 1920 r. oddziały Frontu Pomorskiego wkraczając do Pelplina dokonały jego przyłączenia do Polski. Po blisko 148 latach zaboru pruskiego Pelplin powrócił na łono Ojczyzny. W 2020 r. mija dokładnie sto lat od tego historycznego wydarzenia. Z tej okazji odbyły się specjalne uroczystości, których główną atrakcją był widowisko historyczne. Generał Haller wjechał do Pelplina pociągiem, po czym przejechał przez całe miasto.Hallerczyków powitano specjalną flagą, która ma 100 metrów długości i 1,5 metra szerokości - po rozłożeniu niosło ją przez 100 osób. Flagę uszyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bielawek. Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia mieszkańców.


W czwartek 100-lecie powrotu Tczewa będzie świętował Tczew - program obchodów można znaleźć tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Alex_gość

  28.01.2020, 18:06

  lans

  Mordki ze Tczewa zajechały by się lansować, a w robocie pusto

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.