50-latek odpowie za oszustwa przy zakupie sprzętów elektronicznych

(fot. KPP Tczew)
50-latek odpowie za oszustwa przy zakupie sprzętów elektronicznych
Kryminalni zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który oszukiwał sprzedających na portalach sprzedażowych. Mężczyzna umawiał się na odbiór sprzętu elektronicznego, dokonywał przelewu przy sprzedających, a następnie anulował transakcję. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 10 tysięcy złotych. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Tczewie przedstawili mu 3 zarzuty dotyczące oszustw, a dodatkowo odpowie za szalbierstwo, którego dopuścił się po wyjściu z jednostki Policji.

Zawiadomieni o oszustwach na terenie Tczewa policjanci rozpoczęli pracę nad ustaleniem osoby odpowiedzialnej, za te przestępstwa. Dzięki skutecznym działaniom kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny, który umawiał się na odbiór sprzętu elektronicznego, dokonywał przelewu przy sprzedających, a następnie po otrzymaniu telefonów anulował transakcję. Kryminalni zatrzymali i przewieźli do jednostki Policji wytypowanego 50-latka, który trafił do policyjnej celi.

- Funkcjonariusze ustalili, że tą metodą działania 50-latek oszukał trzy osoby, nabywając telefony komórkowe, komputer oraz telewizor. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 10 tysięcy złotych. Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawili mu trzy zarzuty dotyczące oszustwa. Sprawa nie zakończyła się jednak na tych zarzutach. Po przeprowadzeniu czynności w jednostce Policji mężczyzna opuścił komendę i zamówił taksówkę do Starogardu Gdańskiego. Gdy dotarł na miejsce, próbował oszukać taksówkarza, oferując "zapłatę" za przejazd w ten sam sposób, za który wcześniej usłyszał zarzuty. Tym razem jego próba zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ taksówkarz szybko zorientował się, że 50-latek chce go oszukać i poinformował służby. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.

Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Oprócz trzech zarzutów oszustwa, za które grozi mu do 8 lat więzienia, odpowie również za szalbierstwo - wykroczenie, za które może zostać ukarany aresztem, ograniczeniem wolności lub grzywną. Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zajmą się teraz rozliczeniem mężczyzny za ten dodatkowy czyn.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  bezsrejtu_gość

  03.07.2024, 15:31

  Gotówka to wolność

  Czyli sprzedający jeszcze nie otrzymywali przelewu a towar już wydawali? Tak ich ta fizyczna gotówka paliła w ręce? A po za tym po co wystawiać się na działanie skarbówki?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA