Luzowanie obostrzeń związanych z koronawirusem. Częściowo wraca obsługa klienta

Urząd Miejski w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Luzowanie obostrzeń związanych z koronawirusem. Częściowo wraca obsługa klienta
Ruszyło stopniowe luzowanie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Możemy już chodzić do lasu i parku. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od środy 22 kwietnia urzędy mogą też wykonywać część zadań, związanych z obsługą obywateli.

W ostatnich dniach ruszył Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który debatował o harmonogramie "odmrażania" państwa w związku z epidemią. Jednym z efektów spotkania jest m. in. poluzowanie norm w jednostkach samorządu terytorialnego związanych z obsługą klientów. Jak to wygląda w Tczewie?

Urząd Miejski:

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym wirusem SARS-CoV-2 prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki wprowadził szczególne zasady organizacji pracy Urzędu Miejskiego w Tczewie, które obowiązują od 22 kwietnia br.


- Utrzymane zostały pewne ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów przez pracowników urzędu. Urząd przyjmuje bezpośrednio interesantów w sprawach z zakresu rejestracji stanu cywilnego (w tym rejestracja urodzeń, zgonów). W pozostałych sprawach interesanci są przyjmowani bezpośrednio po uzgodnieniu i wcześniejszym umówieniu spotkania (daty, godziny). Kontakt z pracownikami urzędu jest możliwy telefonicznie, elektronicznie lub pocztą tradycyjną. Dokumenty również można złożyć w wystawionych w budynkach urzędu urnach. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Adresy mailowe i numery telefonów do wszystkich komórek organizacyjnych znajdują się na stronie www.bip.tczew.pl .

Kasa Urzędu Miejskiego, znajdująca się w budynku przy ul. 30 Stycznia 1, czynna będzie w pierwszych trzech dniach roboczych każdego miesiąca, w celu wypłaty dodatków mieszkaniowych i energetycznych.

Liczba osób przebywających w budynkach urzędu jest monitorowana przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.


Starostwo Powiatowe:

1. Wszystkie zadania realizowane przez Starostwo Powiatowe w Tczewie wykonywane są w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.
2. W przypadkach szczególnych, wymagających osobistego stawiennictwa w Starostwie, w celu zapewnienia pomocy obywatelom, możliwa jest bezpośrednia obsługa, po uprzednim telefonicznym umówieniu się z pracownikiem merytorycznym.

3. Wnioski i inne załączone dokumenty można składać w formie pisemnej:

a) do specjalnie w tym celu przygotowanych pojemników znajdujących się w przedsionku przy wejściu głównym do budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie,
b) za pośrednictwem operatora pocztowego,
c) on-line z wykorzystaniem platformy internetowej na adres ePUAP:/777j6hyrlf/SkrytkaESP, z wyjątkiem dokumentacji związanej z rejestracją pojazdów, które należy składać w sposób określony lit. a) i b).


4. W celu ułatwienia kontaktu i przyspieszenia załatwienia sprawy interesanci proszeni są o podanie numeru telefonu kontaktowego i/lub adresu e-mail przy każdym składanym wniosku.
5. Termin rejestracji pojazdów, na mocy przepisów ustawowych, został wydłużony do 180 dni, natomiast szczegółowa procedura w zakresie rejestracji pojazdów została zamieszczona na podmiotowej stronie BIP Starostwa Powiatowego w Tczewie:

https://bip.powiat.tczew.pl/komunikaty-i-ogloszenia/procedury-zalatwiania-spraw-w-wydzial-komunikacji-transportu-i-drog-w-czasie-trwania-epidemii.htm l

oraz na drzwiach od wejścia głównego do budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie.

6. Powyższe ograniczenia obowiązują od dnia 22 kwietnia 2020 r. do odwołania.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +7

  grzes_gość_gość_gość

  22.04.2020, 13:20

  pytam sie.dlaczego mamy placic abonament na tv tzw.publiczna,skoro rzad dal jej z naszych podatkow 2mld? spolka SA niech zarabia na siebie sama a nie wyludza nasza kase.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx7 
 • +2

  mtv news_gość

  22.04.2020, 13:34

  ......

  Tak tzw. publiczna tuba propagandowa. Prędzej piekło zamarżnie niz zapłacę abonament. To telewizja dla nieudaczników,słabeuszy i kmiotów.Tyle.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx5 
  +8

  tde_gość

  22.04.2020, 13:52

  Pieniądze dostali bo już prawie nikt nie płaci mitycznego abonamentu. Wątpię abyś Ty to robił. Resztki osób płacących to osoby które kiedyś zarejestrowały odbiornik i nie wyrejestrowały. Nie znam nikogo młodszego kto by rejestrował. Gdyby nie dofinansowanie to byś za wszelkie imprezy sportowe płacił z własnej kieszeni w ppv Polsatu (jak to było kilka lat temu). Nie zmienia to faktu że kwota jest o zdecydowanie zbyt duża, a propaganda informacyjna aż śmieszna. Proponuję jednak nie wypowiadać się w tematach o których nie masz pojęcia. Łykasz bzdury które podają inne media. Pozdrawiam

  Cytuj
  IP: 31.0.xx6.xx3 
  -8

  Ooooo_gość

  22.04.2020, 14:26

  No i pojawił się POwski troll, który ma zlasowany z nienawiści mózg, że bez względu na temat bredzi o polityce. PRZECZYTAŁEŚ ARTYKUŁ ? CO TWÓJ WPIS MA Z NIM WSPOLNEGO ?

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx4 
  -1

  mtv news_gość_gość

  23.04.2020, 10:15

  ......

  Zawsze jest dobry moment aby dokopać pisuarowi. Na wszystko maja wytłum,aczenie. Omamianie ludzi. Won na księzyc.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx5 
 • +3

  gosc_gość

  22.04.2020, 13:22

  pytanie

  jak obniżono pensje urzednikom skoro sa na tzw postojowym ? o ile tez zmniejszono wynarodzenia włodarzy skoro pracuja tylko w trybie awaryjnym ? czy mamy rowne traktowanie obywateli czy raczej nie .I czy obowiazuje hasło co wolno wojewodzie to nie Tobie ...?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • +4

  jjj_gość_gość

  22.04.2020, 13:35

  urząd pracował, po prostu nie wpuszczali do środki - załatwiało się mailem, albo na telefon

  Cytuj
  IP: 78.31.xx7.xx2 
 • -3

  Ooooo_gość

  22.04.2020, 14:25

  No i pojawił się POwski troll, który ma zlasowany z nienawiści mózg, że bez względu na temat bredzi o polityce. PRZECZYTAŁEŚ ARTYKUŁ ? CO TWÓJ WPIS MA Z NIM WSPOLNEGO ?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx4 
 • -2

  xx_gość_gość_gość

  22.04.2020, 16:15

  "urząd pracował, po prostu nie wpuszczali do środki - załatwiało się mailem, albo na telefon"

  Za***ał aż furczało! Hahaha Oni nie znają innego trybu pracy niż zasuwać hahahaha.

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx5.xx6 
 • xxx_gość

  22.04.2020, 16:17

  Szczególnie dział Gier i Zabaw tfu Zarządzania Kryzysowego w Starostwie :)

  Cytuj
  IP: 185.167.xx5.xx6 
  -1

  gość_gość

  22.04.2020, 16:44

  Urzędasy odzwyczaili się od pracy w piątek udaję się do USC po odpisy akt jestem ciekawa jak zostanę potraktowana i czy otrzymam dokumenty.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx8 
 • kika_gość_gość

  22.04.2020, 16:46

  "urząd pracował, po prostu nie wpuszczali do środki - załatwiało się mailem, albo na telefon"

  A co boją się ,że kogoś syfiarze zarażą.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx8 
 • +3

  ja_gość_gość

  22.04.2020, 18:30

  Kiedy rusza targowiska ?

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx2.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.