Strażacy pomagają w walce z epidemią

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Strażacy pomagają w walce z epidemią
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 10.05.2021 roku do 16.05.2021 roku zanotowano łącznie 37 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 28 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

13.05.2021 - Tczew, ul. Malinowska - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano wypadek z udziałem samochodu osobowego marki VW z rowerem. Wskutek odniesionych obrażeń kierująca jednośladem została przetransportowana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM). Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu dojazdu ZRM. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew.

15.05.2021 - Opalenie, DK 90 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych marki BMW i VW. W wyniku odniesionych ran trzy osoby zostały ranne, a następnie przetransportowane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu dojazdu ZRM oraz usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Tczew i z JRG Kwidzyn.

16.05.2021 - Kierwałd, A-1 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy marki Mercedes po dachowaniu, który stał na pasie zieleni. Osób poszkodowanych nie było. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas prac dochodzeniowych policji. W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Tczew i z JRG Starogard Gd. oraz z OSP Morzeszczyn.

W ubiegłym tygodniu zastępy zarówno Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej 12 razy wyjeżdżały do zdarzeń związanych z działaniami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Jednostki brały udział w dowożeniu osób na szczepienia, pomocy organizacyjnej podczas szczepień, dowozu środków ochrony indywidualnej oraz dbały o właściwe rozstawienie namiotu działającego jako tymczasowa izba przyjęć przy Szpitalu Rehabilitacyjnym w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  ona_gość_gość

  18.05.2021, 02:42

  przestancie

  przestancie p.....c o tej epidemi w koncu atak nawiasem mowic czy P prezydent Tczewa mial koronawirusa i zarazil Andre? no redakcjo do boju wyjasniac

  Odpowiedz
  IP: 88.156.xx5.xx2 
 • -2

  kjdvb_gość

  18.05.2021, 06:38

  kretyni tczewscy

  Jak widzę tych głupich ludzi , bez mózgu noszących maski na swych ryjach, to od razu widzę kto jest debilem TV. Maski pozwolili zdjąć , ale spora grupa kretynów nadal nosi i jest z tego dumna. jakby im kazali nosić wiadra na głowie to by z radością nosili ocynkowane.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • Yeti_gość

  18.05.2021, 07:03

  Jak idzie produkcja izolatorów medycznych? tnij.tcz.pl/?u=388704

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.