Ukradł kilka piw i groził śmiercią sprzedawcy

Policja, radiowóz (fot. tcz.pl)
Tczew - Ukradł kilka piw i groził śmiercią sprzedawcy
Tczewscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży rozbójniczej. Według ustaleń mundurowych sprawca na terenie jednego ze sklepów spożywczych ukradł najpierw kilka piw, a następnie groził śmiercią sprzedawcy, który próbował zapobiec kradzieży. 40-latek po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z 2 kradzieżami sklepowymi, gdzie ukradł artykuły spożywcze o łącznej wartości prawie 800 złotych. Wczoraj zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży oraz kradzieży rozbójniczej. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

22 marca br. tczewscy kryminalni ustalili, że 17 marca br. w jednym ze sklepów doszło do kradzieży rozbójniczej.

- Mundurowi ustalili, że sprawca ukradł z półki sklepowej 5 piw i wyszedł ze sklepu. Sprzedawca, widząc to zdarzenie, dogonił złodzieja, jednak ten zaczął grozić śmiercią interweniującemu mężczyźnie. Według ustaleń śledczych sprawca po tych groźbach oddalił się w nieznanym kierunku. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 40-letni bezdomny. 30 marca br. o godzinie 23.30 policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego ustalili, że poszukiwany mężczyzna aktualnie przebywa na ulicy Wojska Polskiego. Mundurowi po zauważeniu 40-latka zatrzymali go i doprowadzili do miejscowej komendy.


Stróże prawa ustalili również, że zatrzymany mężczyzna ma jeszcze związek z dwiema kradzieżami sklepowymi na terenie jednego ze sklepów. Według ustaleń funkcjonariuszy sprawca w 14 lutego br. dwa razy wszedł do jednego ze sklepów, skąd ukradł artykuły spożywcze o łącznej wartości prawie 800 złotych.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tczewie, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży rozbójniczej. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +4

  Zgred_gość

  01.04.2021, 20:45

  Coś takiego...

  ... nowe standardy prawnicze. Kradzież rozbójnicza, spełnione wszystkie przesłanki tymczasowego aresztowania, a więc brak stałego miejsca pobytu w kraju, zagrożenie karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 8 lat oraz podejrzany groził popełnieniem przestępsrwa przeciwko życiu i zdrowiu pokrzywdzonego. Co to k***a jest za porządek w tym zj**anym kraju??? A ten pener dozór wyhacza. Kpina z prawa. Prokurator miał wywalone i z wnioskiem nie poszedł, czy sąd nie miał czasu się nad nim pochylić? Poinformujcie obywateli, ta wiedza im się należy, w końcu ten (bez)wymiar sprawiedliwości utrzymują.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx2 
 • +3

  gość_gość_gość

  01.04.2021, 21:09

  Albo,albo...

  Ręka ,która kradła na klocek ...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • Różowy, obserwator_gość

  01.04.2021, 21:45

  Piwo

  Piwa się zachciało ???

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • Moj_gość

  01.04.2021, 23:16

  Pieprzony Ślązak

  Złodziej jak ich mało dobrze że go złapali . Kradł na potęgę

  Odpowiedz
  IP: 46.169.xx2.xx4 
 • -4

  Różowy, obserwator_gość

  02.04.2021, 00:13

  RURA

  A od kiedy? bierze się np. piwo i się za nie nie płaci ??? takie picie bez płacenia ? . Kiedyś tyle kobiet się zemną bawiło w moim życiu (agencje) ciężko wszystkie spamiętać piwa nie pije słabe zdrowie szanuje piwoszy wszystko jest dla ludzi i piwo i seta wódzi gorzały tzw. małpki czy krowę wydoić ale nie płacić? Moim zdaniem dać przykład innym powinni wypuścić człowieka wywieść na pustynię i łańcuchem przywiązać do nogi pustaka niech szuka wody może znajdzie fatamorganę albo pustą wyciśniętą do ostatniej kropli butelkę lub jak się poszczęści pustą zgniecioną puszkę.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • -2

  Różowy, obserwator_gość

  02.04.2021, 01:34

  RURA RURA RURA

  A od kiedy? bierze się np. piwo i się za nie nie płaci ??? takie picie bez płacenia ? . Kiedyś tyle kobiet się zemną bawiło w moim życiu (agencje) i inne ciężko wszystkie spamiętać piwa nie pije słabe zdrowie szanuje piwoszy wszystko jest dla ludzi i piwo i seta wódzi gorzały tzw. małpki czy krowę wydoić ale nie płacić? Moim zdaniem dać przykład innym powinni wypuścić człowieka wywieść na pustynię i łańcuchem przywiązać do nogi pustaka niech szuka np.wody może znajdzie fatamorganę albo pustą wyciśniętą do ostatniej kropli butelkę lub jak ktoś wyrzucił i się poszczęści pustą zgniecioną puszkę.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • +3

  Trump_gość

  02.04.2021, 07:49

  Problemem jest prawo

  Kolega jednego razu był świadkiem awantury na ulicy. Głupi zainterweniował. Nachlany gościu zaczął się z nim szarpać, kiedy kolega zwrócił mu uwagę. Kolega użył w ostateczności paralizatora. Po interwencji służb, gościu który zakłócał porządek został puszczony do domu, a kolega musiał odpowiadać za rzekome przekroczenie granic obrony koniecznej. Sprawa została umorzona, ale swoje po sądach się nachodził. Prawo stoi plecami do obywatela. Ludzie boją się reagować

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA