Teren po dawnej cukrowni może stać się nowym centrum Pelplina

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Teren po dawnej cukrowni może stać się nowym centrum Pelplina
Wszystko wskazuje na to, że tereny po byłej cukrowni w Pelplinie ożyją. Działka na terenie dawnego produkcyjnego kompleksu znalazła nabywcę - ma tam powstać budynek usługowo - mieszkaniowy.

6 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin odbyło się podpisanie aktu notarialnego na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego działki na terenie dawnej cukrowni, która docelowo ma zostać zagospodarowana na budownictwo mieszkalno-usługowe. Teren liczy około 0,7 hektara i nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego.

- Od dzisiaj zaczyna się nowa karta w historii. Mam nadzieję, że ten teren zacznie pełnić nową funkcję, stanie się nowym centrum Pelplina - mówił Telewizji Pelplin burmistrz, Mirosław Chyła.


Przedsiębiorca, który nabył teren planuje tam wybudować kompleks mieszkalno-usługowy. Działkę nabył za blisko 1,1 mln zł. W obiekcie znajdzie się około 130 mieszkań - pierwsze mają być gotowe pod koniec 2020 roku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -8

  Emigracja XXI_gość

  11.02.2019, 10:12

  Mądry Polak?

  Bez sensu. Po co w Psieplinie żółty dywan obszyty na czerwono - na samym środku miasta? Lepiej coś tam zrobić a nie przykrywać tak duży obszar żółtym dywanem. Przeca on się zara pobrudzi.

  Odpowiedz
  IP: 180.178.xx8.xx1 
 • +3

  f_gość

  11.02.2019, 10:31

  120 mieszkań to takie 4 budynki mieszkalne. Trudno chyba nazwać to nową kartą historii miasta? Oczywiście to dobra informacja no ale nie przesadzajmy, że budowa 4 blloków nawet z 10 sklepami odzieżowymmi to nowa karta w historii miasta. Ciekawe po ile m2 ? Pewnie koło 5 za metr2 , bo tyle już w Tczewie sobie życzą. (zwariowali)

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +2

  Ala_gość

  11.02.2019, 15:48

  Patrząc na to ile w Pelplinie się zmienia w przeciągu kilku lat, to wybudowanie kilku bloków będzie dużym wydarzeniem.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx4.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.