Tczewianie najczęściej skarżą się na złe parkowanie, prędkość i spożywanie alkoholu

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Tczewianie najczęściej skarżą się na złe parkowanie, prędkość i spożywanie alkoholu
Tczewscy policjanci podsumowali kolejny rok działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2020 roku mundurowi odnotowali 781 zgłoszeń. Mapa to narzędzie, które pomaga zarówno społeczności lokalnej, jak i funkcjonariuszom w eliminowaniu zagrożeń, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Dzięki tym informacjom stróże prawa przeprowadzają interwencje, które przyczyniają się do likwidacji wskazanych na mapie nieprawidłowości. Każda osoba korzystająca z Internetu może zasygnalizować na interaktywnej mapie o zagrożeniu pojawiającym się w danej okolicy, a dalszą weryfikacją zajmą się już policjanci.

W 2020 roku mundurowi na terenie powiatu tczewskiego odnotowali 781 zgłoszeń w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które zostały naniesione przez internautów. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości.

- Jak widać, wprowadzone narzędzie, uaktywniło mieszkańców Tczewa, którzy chętnie współpracują z funkcjonariuszami. Na 781 zgłoszeń naniesionych przez internautów, mundurowi potwierdzili 381 sygnałów, które objęli nadzorem w codziennych służbach. W minionym roku do najczęstszych wskazywanych na mapie nieprawidłowości w powiecie tczewskim można zaliczyć nieprawidłowe parkowanie (268 zgłoszeń), przekraczanie dozwolonej prędkości (200 zgłoszeń) oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (98 zgłoszeń). Jest to łącznie ponad 72% wszystkich zgłoszonych zagrożeń w 2020 roku. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, gdzie miała być nieprawidłowa infrastruktura drogowa (42 zgłoszenia). - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Weryfikacją zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Najczęściej w zeszłym roku interweniowali w Tczewie, Stanisławiu, Szpęgawie, Czarlinie, Narkowach, Pelplinie, Gniewie oraz Tymawie. Kierowani w te rejony policjanci za popełniane wykroczenia nakładali mandaty karne oraz kierowali wnioski do sądu o ukaranie. W związku z potwierdzoną nieprawidłową infrastrukturą drogową policjanci sporządzali wystąpienia do zarządców dróg.


- W powiecie tczewskim policjanci otrzymywali sygnały dotyczące również aktów wandalizmu oraz dzikich wysypisk śmieci. Funkcjonariusze, potwierdzając te zgłoszenia, przyczynili się do wyeliminowania tych nieprawidłowości w poszczególnych miejscach. Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Tczewscy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z tego internetowego narzędzia. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. - dodaje Krajewski.

Funkcjonariusze przypominają, że platforma nie służy do zgłaszania pilnych interwencji Policji, nadal należy w takich przypadkach korzystać z numerów alarmowych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • -10

  Ggvg_gość

  14.01.2021, 17:05

  Uprzejmie donoszę ????????????????????????????

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx0 
 • -1

  Omega_gość

  14.01.2021, 18:12

  Palenia pod wiatami i na terenie dworca milicji nie obchodzi. Drące ryja po nocy wściekłe macice też ich nie obchodzą. Ich obchodzą tylko źle zaparkowane samochody.

  Odpowiedz
  IP: 5.149.xx5.xx8 
 • +1

  xdd_gość

  15.01.2021, 01:58

  xdd

  dobrze ze również ich nie obchodzą łyse pachołki kaczyńskiego marznące pod kościołami

  Cytuj
  IP: 84.38.xx4.xxx 
 • -5

  kata_gość_gość_gość

  14.01.2021, 18:24

  Jacy Tczewiacy są życzliwi i ładnie współpracują ze służbami prawa ,pandemia służy takim zachowaniom jak najbardziej . Swoją drogą wszędzie trzeba używać mózgu.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx1 
 • -3

  Matylda_gość

  14.01.2021, 19:56

  Kierowcy pseudo

  W całym Tczewie kierowcy samochodów zapomnieli że miasto to teren zabudowany czują się bezkarni. Jeżdżą 100kh i więcej gdby były fotoradary wreszcie byłby porządek ipolicja miałaby lżej. Jak była kontrola na jedynce na ulicy Westerplatte cały dzień były korki

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx1 
 • -1

  Kjt_gość_gość

  15.01.2021, 07:48

  Widzisz i nie grzmisz. Skąd takie i kiedy się rodzą tacy ludzie. Po mieście widzi samochodu jeżdżące 100 km na godz.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +7

  Posejdon_gość

  14.01.2021, 20:23

  Spożywanie alkoholu

  To jest problem, zważywszy, że za każdym rogiem otwarty sklep monopolowy. Moim zdaniem zdecydowanie za dużo.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx8 
 • -8

  gosc 113_gość_gość_gość_gość

  14.01.2021, 20:37

  Uprzejmi tczewiacy którzy donosza he he

  A ja myslalem ze ORMO to juz historia. Czy wy sie kiedys czegos nauczycie? Czy w tym kraju jest próba powrotu do czasów z przed roku 1989?. Nie dosc ze pisiory w wa-wie rabia zamet, to jeszcze w tym malym miescie jak tczew chwali sie donosicieli. Prosze sie nad tym zastanowic. A jak jeszcze wejdzie nowa ustawa o pozabwieniu prawa odmowy mandatu, to bedziecie mieli juz nie tylko ten maly tczew a budapeszt. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 217.252.xx5.xx4 
 • +3

  ....._gość_gość

  15.01.2021, 08:30

  ..

  ..jak by wszyscy przestrzegali prawa oraz obowiązujących przepisów, to takie strony i podobne instytucje by nie miały miejsca.... a tak Janusze cebulaki teraz ból d**y że jeden z drugim złamał prawo/przepis/zakaz i żale w komentarzach, zachowywać cię pajace jak przystało....

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • Tczewianin _gość

  14.01.2021, 20:50

  Osoby starsze

  Niestety w Tczewie wiele zgłoszeń jak i u mnie na Czyzykowie wywodzą się ze strony ludzi uważających się za "przedstawicieli wspólnoty" w moim konkretnym przypadku starszego Pana który wszedł w rolę szeryfa i dzwoni jak tylko zobaczy pojazd zaparkowany na części chodnika. Dwa metry szerokości mu nie wystarcza i dzwoni co chwila na policję i zgłasza. O tyle jak jest to policja to można porozmawiać o pouczeniu zdecydowanie gorzej jak jest to straż miejska. Nie pojmuję jak można być aż tak zgorzknialym człowiekiem. No cóż. Zawsze ktoś donosił.

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx6.xx8 
 • +1

  ..._gość

  15.01.2021, 08:32

  ...

  .....jeżeli jest zaparkowany prawidłowo, wg przepisów to nie rozumiem dlaczego mandaty wypisują?.......

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +4

  pozytywny_gość

  15.01.2021, 08:01

  Cóż mam powiedzieć...sam mieszkam w bloku, gdzie sąsiad w niedzielę pędzi z żoną do kościoła jak Usain Bolt...a w pozostałe 6 dni...dzwoni do Straży Miejskiej na wszystkich i o wszystko. Inną sprawą jest, ze niektórzy ludzie naprawdę nie nadają się do mieszkania wśród innych. Syf w śmietnikach, samochody parkowane na 1.5 miejsca, śmieci 5 metrów obok koszy. Przecież nikt w domu u siebie tego nie zrobi. Nie będę skomlał, że ludzie są źli. Ale na litość...odrobina przyzwoitości nikomu by nie zaszkodziła. NIe wymagam rewolucji...zacznijmy od siebie. Skąd w polakach genetyczne obciążenie świadomością, że dbam tylko oswoje, jak coś jest wspólne albo obce...mam to gdzieś. Uśmiechnijmy się do siebie nawzajem, czasami podnieśmy głowę do góry, witamina D naprawdę świetnie wpływa na nasz organizm. Każdemu polecam odrobinę BEZINTERESOWNEJ życzliwości. Sztywny Pal Azji śpiewał: Nie zmienię świata, nie zmienię....ale mogę zmienić się sam". Z harcerskim pozdrowieniem dla wszytskich...uśmioechajmy się do siebie i innych. warto!

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • Gość_gość_gość

  15.01.2021, 11:57

  Szkoda że nie ma takiego wirusa co by atakował alkoholików to by był problem z głowy.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.