Wysyp wypadków na drogach Kociewia

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Wysyp wypadków na drogach Kociewia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 12.08.2019 roku do 18.08.2019 roku zanotowano łącznie 29 zdarzeń, w tym 6 pożarów i 23 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


13.08.2019r - Stanisławie - śmiertelny wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek samochodu osobowego Skoda z rowerzystą. Kierujący autem udzielał pomocy poszkodowanemu rowerzyście, następnie do kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej przystąpili strażacy oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Jednak w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp z JRG w Tczewie.

07.08.2019r. - Tczew ul. Armii Krajowej - potrącenie pieszego

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano 9-latka, który został potrącony przez kierującą samochodem osobowym marki Volkswagen. Ratownicy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pomocy, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp z JRG w Tczewie.


16.08.2019r - Kierwałd A1 - wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych marki Mercedes i Fiat. Jedna osoba została ranna i przetransportowana do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG w Tczewie, z PJRG w Pelplinie oraz z OSP w Morzeszczynie.

Drukuj
Prześlij dalej