Dwadzieścia interwencji strażackich w pierwszych dniach stycznia

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Dwadzieścia interwencji strażackich w pierwszych dniach stycznia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 30.12.2019 roku do 05.01.2020 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń, w tym 11 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

30.12.2019r. Tczew ul. Kasztanowa - wypadek drogowy

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano rannego motocyklistę, który wpadł w poślizg na zakręcie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w motocyklu oraz oświetleniu terenu działań. Rannemu kierowcy udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

31.12.2019r. Tczew ul. Władysława Jagiełły - zadymienie na klatce schodowej

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymioną klatkę schodową budynku wielorodzinnego. Przyczyną zadymienia była paląca się winda na 8 piętrze. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych, ugasili pożar przy użyciu gaśnicy proszkowej. Odłączono główne zasilanie windy. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z budynku ewakuowano 20 osób. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

01.01.2020r. Tczew DK 91 - dachowanie pojazdu
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy, który znajdował się na dachu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, postawieniu pojazdu na koła przy użyciu wciągarki linowej oraz usunięciu rozbitego szkła z jezdni i neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Wskutek zdarzenia nikt nie został ranny. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Adam_gość

  08.01.2020, 11:53

  Szkoda, że Straż jest coraz mniej profesjonalna. Sami Misiewicze i działacze PIS się tam urządzili.

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA