Policja przygotowuje najmłodszych na ferie

Spotkania z najmłodszymi (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policja przygotowuje najmłodszych na ferie

zobacz galerię zdjęć: 3
Już wkrótce rozpoczną się ferie zimowe. Dlatego, aby te ferie upłynęły bezpiecznie, dzielnicowy z policjantką z zespołu do spraw nieletnich spotykają się z uczniami szkół podstawowych. Mundurowi podczas spotkań z dziećmi przypominają jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas urządzania zabaw zimowych. Dzielnicowy zaprosił także do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. "Śnieżny Dekalog" w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

Przed nami ferie, dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzielnicowy wraz z policjantką z zespołu do spraw nieletnich przeprowadzili spotkania z uczniami klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie, gdzie zachęcali dzieci do bezpiecznego spędzania czasu.

- Na spotkaniach mundurowi mówili o zasadach bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Stróże prawa przypomnieli również o zasadach zachowania na drodze oraz postępowaniu podczas nieobecności osób dorosłych w domu. - relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.


W trakcie zajęć dzielnicowy przedstawił uczniom także założenia akcji informacyjno - edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" z jednoczesnym zaproszeniem do udziału w konkursie plastyczno-filmowym "Śnieżny Dekalog", który jest jej integralną częścią. Więcej informacji na temat akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", w ramach której ogłoszono konkurs oraz karty uczestnictwa można znaleźć na stronie polskiej Policji pod adresem: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/212616,Zapraszamy-dzieci-i-mlodziez-do-udzialu-w-konkursie-Sniezny-Dekalog.html .


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Bezsrejtu_gość_gość_gość

  03.02.2022, 13:52

  Sami się podduszajcie!

  Sadyści kagańcowi!!!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx2 
 • vv_gość_gość

  03.02.2022, 16:33

  Łapy precz od najmłodszych. Ostatnie dwa lata was totalnie skompromitowały, drodzy milicjanci. Żaden żenujący artykuł tego nie zmieni.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.