Tczewski chór w trasie koncertowej z muzyką gospel

Gospel (fot. mat. prasowe)
Tczew - Tczewski chór w trasie koncertowej z muzyką gospel
Już w niedzielę rusza największa od lat trasa koncertowa muzyki gospel w Polsce. Przed nami trzynaście koncertów w wykonaniu tczewskiego Chóru Młodzieżowego Juventus oraz zaproszonych muzyków.

Maciej Misza Borowicz - piano
Maksymilian Kreft - perkusja
Dariusz Śleszyński - gitara basowa
Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna
Michał Sasinowski- saksofon.


A wszystko pod dyrekcją Joanny Klekowieckiej.

Organizatorem wydarzeń jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel.
Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Pierwsze koncerty już w tę niedzielę o 12.30 w kościele św. Mikołaja w Gniewie oraz o godz. 18.00 kościele św. Jadwigi w Gdyni Karwinach.Chór Młodzieżowy Chór Juventus- to ludzie młodzi duchem i kochający śpiew! Chór działa przy parafii Podwyższenia Krzyż Świętego w Tczewie od 1963 roku i obecnie jest to już trzecie pokolenie śpiewaków. Słowo Juventus oznacza młodość, a gospel to dobra nowina. Razem tworzą mieszankę wybuchową pełną spontanicznej radości i śpiewu o miłości Bożej. Od 2003 roku są związani z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Gospel - biorąc udział w warsztatach muzyki , konkursie chórów czy koncertach specjalnych. Śpiewali z muzykami zagranicznymi, a także Marylą Rodowicz czy zespołem New Life Music. Mają za sobą nawet udział w filmie pełnometrażowym i mnóstwo ciekawych muzycznych projektów jak np. koncert z utworami z filmów "Blues Brothers".
Chór prowadzi Joanna Klekowiecka, która podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel odbierała również indywidualne nagrody dla najlepszego dyrygenta festiwalu czy za najlepszą aranżację utworu konkursowego.

Chór śpiewa muzykę w różnych gatunkach - od klasyki i utworów liturgicznych po Mszę Kreolską. Mają w swoim repertuarze utwory napisane specjalnie dla nich, w różnych językach (od hebrajskiego po szwedzki), ale najbardziej lubią śpiewać gospel - po angielsku i po polsku. I w takim repertuarze będzie ich można właśnie usłyszeć.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +6

  Marek _gość

  30.07.2021, 09:36

  Juventus

  Wielu nas Tczewian, naszych rodzin śpiewało w tym chórze i Bogu dzięki, że jest już trzecie pokolenie. Cudowne głosy, uwielbiam ten śpiew

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx0 
 • ŚWIADOMOŚĆ_gość

  31.07.2021, 13:07

  BROŃ BIOLOGICZNA

  tnij.tcz.pl/?u=863607 KTO SIĘ BOI PRAWDY, TEN JEST SYNEM CIEMNOŚCI, A OJCEM JEGO JEST DIABEŁ !!!

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx7.xx5 
 • ŚWIADOMOŚĆ_gość

  31.07.2021, 20:55

  BROŃ BIOLOGICZNA

  tnij.tcz.pl/?u=3d3630

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx7.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.