Chcesz dostawać "500 plus" bez przerwy? Złóż wniosek do końca kwietnia!

Dziecko, 500 plus (fot. Tcz.pl)
Chcesz dostawać "500 plus" bez przerwy? Złóż wniosek do końca kwietnia!
Od czerwca rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy w przyznawaniu świadczenia 500 plus. Potrawa on do końca maja 2024 r. Aby otrzymać wsparcie bez przerwy, rodzice lub opiekunowie dzieci powinni złożyć wniosek najpóźniej w kwietniu. Jeśli tego nie zrobią, muszą liczyć się z przerwą w wypłacie pieniędzy.

Jeśli do końca kwietnia rodzice lub opiekunowie dzieci złożą wniosek o wsparcie z programu "Rodzina 500 plus" na kolejny okres rozliczeniowy, czyli 2023/2024, będą mieli gwarancję wypłaty świadczenia od czerwca tego roku bez przerw. Jeśli wniosek wpłynie w maju, uprawniony świadczenie otrzyma do 31 lipca wraz z wyrównaniem od czerwca, a jeśli w czerwcu, to ZUS wypłaci pieniądze do 31 sierpnia - także z wyrównaniem od czerwca.

- Świadczenia na podstawie wniosków, które wpłyną od lipca będą już wypłacane tylko z wyrównaniem od miesiąca, w którym wypłynęły. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od dochodów rodziny. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego ZUS.


Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć do ZUS za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, dostępnej na urządzenia mobilne (telefony komórkowe, tablety), Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej i portalu Emp@tia. Środki z programu są wypłacane bezgotówkowo na wskazany numer rachunku bankowego. Korespondencja dotycząca wniosków odbywa się elektroniczne przez portal PUE ZUS, nawet wówczas, gdy wniosek został przesłany inną drogą. W przypadku, gdy na PUE ZUS pojawi się ważna informacja dotycząca 500 plus, rodzice otrzymają powiadomienie mailem, SMS lub w aplikacji.


Rodzice i opiekunowie z Pomorza złożyli już blisko 225 tys. wniosków o "500 plus" na nowy okres świadczeniowy na przeszło 362 tys. dzieci.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +6

  Stefek_gość

  19.04.2023, 10:54

  Tak, chcę! Nie mam dziecka, nie mam poniżej 26 lat, pracuję uczciwie od prawie 20 lat bez przerwy, nie dostaję 500+, 300+, wyprawki, becikowego, dopłaty do kredytu, żadnego dodatku. Staram sobie radzić ze wszystkim sam i dlatego nic się nie należy, no i nie mam dziecka.

  Odpowiedz
  IP: 83.14.xx6.xx0 
 • +7

  Fran _gość_gość_gość

  19.04.2023, 12:23

  To 500plus to ledwo co na fajki starcza A gdzie tu piwko co dziennie Też by to już podwyższyli

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.