Długi czas oczekiwania na rehabilitację dziecięcą. Dlaczego?

Lekarz, teleporada
Tczew - Długi czas oczekiwania na rehabilitację dziecięcą. Dlaczego?
"W Tczewie są trzy punkty, które zajmują się fizjoterapią dzieci i młodzieży" - przypominają Szpitale Tczewskie. Okazuje się bowiem, że czas oczekiwania na zabiegi jest dość długi, na co skarżą się pacjenci - bo to właśnie tutaj zgłasza się większość dzieci i młodzieży, często odsyłanych z innych punktów z informacją, że tacy pacjenci są obsługiwani tylko na ul. 1 Maja.

Szpitale Tczewskie przypominają, że fizjoterapia działająca przy ulicy 1 Maja nie jest jedyną tczewską placówką zajmującą się rehabilitacją dzieci i młodzieży, taki sam kontrakt z NFZ i możliwości fizjoterapii mają dwie inne placówki w Tczewie.

- Czas oczekiwania na zabiegi trwa nawet kilka miesięcy, bo zgłasza się do nas wielu pacjentów. Panie, które dokonują rejestracji, otrzymują czasami sygnały, że zdarza się odsyłanie przez inne placówki do nas. Tymczasem trzy podmioty w Tczewie mogą prowadzić działalność rehabilitacyjną w ramach kontraktu. Warto zadzwonić i upewnić się, gdzie jest najkrótszy czas oczekiwania. - mówi Maciej Bieliński, prezes spółki Szpitale Tczewskie.


Do sprawy odniósł się także pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia:


- W przypadku rehabilitacji leczniczej w ramach poszczególnych zakresów świadczeń nie ma rozgraniczenia na świadczenia dla dorosłych i dzieci. Dla przykładu, w przypadku zawarcia umowy na świadczenia z zakresu fizjoterapii ambulatoryjnej podmiot leczniczy powinien realizować świadczenia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wyjątkiem jest REHABILITACJA DZIECI Z ZABURZENIAMI WIEKU ROZWOJOWEGO W OŚRODKU/ODDZIALE DZIENNYM jako zakres, jak zresztą sama nazwa wskazuje, obejmujący wyłącznie dzieci. Warto też dodać, że w przypadku gdy w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą podmiot medyczny zarejestruje komórkę organizacyjną z określeniem "dla dzieci" wówczas może realizować świadczenia tylko dla dzieci. - mówi Mariusz Szymański, Rzecznik prasowy pomorskiego NFZ.

Poniżej tabela z wykazem podmiotów i wszystkich świadczeń rehabilitacyjnych wykonywanych w Tczewie w ramach kontraktu z Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w Gdańsku.Oprócz Szpitali Tczewskich usługi rehabilitacyjne świadczą także dwie przychodnie - Medical i Rogowscy. O tym, jakie podmioty mają podpisane umowy z NFZ na dane usługi medyczne, możemy sprawdzić w wyszukiwarce tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +8

  Roman_gość_gość

  02.09.2022, 10:09

  Dlaczego? Bo to Polska. Tu czeka się na wszystko długo, a na lekarza czy specjalistę wręcz wybitnie długo.

  Odpowiedz
  IP: 213.192.xx5.xx1 
 • +12

  Aga _gość

  02.09.2022, 10:24

  Kilka miesięcy??

  Z wcześniakiem na rehabilitację czeka się ponad rok. Jak nie masz kasy w tym kraju to jesteś w du..ie

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx7.xx7 
 • ..._gość_gość

  02.09.2022, 11:49

  Moje dziecko

  zostało pozbawione terapii, ponieważ ukończyło 7 lat, tłumaczenie, że dzięki temu skróci się czas przyjęcia niemowląt, co się okazało niemowlęta wcale szybszego terminu nie mają, a mojego dziecka się zwyczajnie pozbyli twierdząc, że 2 lata terapii jest wystarczające, a dziecko powinno być objęte terapią w placówce.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx6.xx7 
 • +4

  _gość_gość_gość

  03.09.2022, 14:18

  Oczekiwanie

  Czekanie na wizyte dolekarzy specjalisty ale z Ukrainy mają od razu to jest bezmyślność

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx6 
 • +1

  Gość _gość_gość

  04.09.2022, 17:06

  To jest racja już mamy dosyć Ukraińców wszędzie prowadzą rozszczenia muszą być pierwsi i najlepiej natychmiast przyjecibo im się należy i tyle bo tak imch polska uprzywilejowała ale dość tego, na ulicy czy w sklepie rozpychaja się, a nldzi zamiast wracać walczyć za kraj to siedzą i się panosza.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.