"Truck & Bus". Jutro policyjna akcja

Policyjna kontrola na drodze (fot. KPP Tczew)
Tczew - "Truck & Bus". Jutro policyjna akcja
15 maja na terenie całego województwa zostaną przeprowadzone działania "Truck & Bus". Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób i towarów, a także ujawnianie oraz eliminowanie nieprawidłowości podczas świadczenia usług transportowych. Mundurowi zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca musi się liczyć z badaniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

W najbliższą środę, pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Truck & Bus". Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób i towarów, a także ujawnianie oraz eliminowanie nieprawidłowości podczas świadczenia usług transportowych. Mundurowi zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. W przypadku ujawnienia usterek, stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa, może się okazać, że dalsza jazda będzie niemożliwa. Sprawdzimy także stan techniczny pojazdu pod kątem jego uciążliwości dla środowiska.

-
Na kierowcach samochodów ciężarowych oraz autobusów ciąży szczególna odpowiedzialność. Dlatego wszyscy zatrzymani do kontroli, zostaną poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik pozytywny, wskazujący stan po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, zakończy się zatrzymaniem prawa jazdy wszystkich kategorii oraz skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Podobnie w przypadku kierowania pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. - wyjaśnia asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +7

  dzizas _gość

  14.05.2019, 17:25

  Jeszcze nikt nie napisał...

  ... o Meteorze?!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +2

  mieczyslaw

  15.05.2019, 09:07

  A Meteor?

  Albo przeładowane busy?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  meteoryt _gość

  15.05.2019, 11:52

  Kiedy będą łapać meteora czy ta firma może ma jakieś wtyki że nikt tego nie sprawdza

  Odpowiedz
  IP: 80.212.xx8.xx0 
 • Pasazer_gość

  19.05.2019, 14:40

  Latocha

  Tyle się słyszy i tak często widzi "przeładowane" busy Latocha. Dlaczego nikt nic z tym nie robi ? Układ ? Przecież to nie jest normalne. Ludzie ściśnięci jak sardynki w puszce. Jak dojdzie do tragedii to może wtedy zajmie się tym Inspekcja Transportu Drogowego lecz wtedy już na pewno z prokuratorem ! Pomijam temat stanu technicznego i stylu jazdy kierowców...

  Odpowiedz
  IP: 77.2.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA