35 strażackich interwencji w ciągu tygodnia

Straż Pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - 35 strażackich interwencji w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 06.05.2019 roku do 12.05.2019 roku zanotowano łącznie 35 zdarzeń, w tym 8 pożarów oraz 27 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia

07.05.2019r. - Czarlin ul. Starogardzka - pożar budynku jednorodzinnego.


Na miejscu zdarzenia zastano budynek jednorodzinny, z którego okien wydobywały się płomienie. Pożarem objęte były pomieszczenia parteru oraz poddasza użytkowego. Działania straży polegały na podawaniu dwóch prądów gaśniczych wody oraz jednoczesnym przeszukaniu budynku z uwagi na podejrzenie znajdowania się w nim dwóch osób. Ponadto prowadzono wentylację nadciśnieniową oraz prace rozbiórkowe w celu dogaszenia pożaru. Wskutek pożaru zginęły dwie osoby mieszkające w obiekcie. W zdarzeniu brały udział 4 zastępy z JRG Tczew, 2 zastępy z OSP Gniszewo i 1 zastęp z OSP Swarożyn.

07.05.2019r - Szprudowo DK 91 - wypadek drogowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano dwa pojazdy na poboczu drogi i częściowo na pasie ruchu. W wyniku rozpoznania ustalono, że samochód osobowy najechał na zaparkowany na drodze pojazd dostawczo-osobowy. Kierujący pojazdami przebywali w karetce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych Policji, usunięto z jezdni porozbijane elementy karoserii oraz płyny eksploatacyjne. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Gniew.

12.05.2019r. - Miłobądz DK 91 - wypadek drogowy.

O godzinie 11:59 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej 91. Po przyjeździe na miejsce, zastano samochody osobowe, z których jeden, po zderzeniu z drugim, wjechał w wiatę przystanku. Wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie uwięzione osoby: kobieta w ciąży oraz 10-letni chłopiec. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczeniu lądowiska dla przybyłego śmigłowca LPR oraz usunięciu z jezdni elementów karoserii i płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brał udział 2 zastępy z  JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Miłobądz.

12.05.2019r. - Brody Pomorskie - pożar budynku jednorodzinnego.

Przybyłe na miejsce jednostki straży zastały budynek mieszkalny, którego całe wnętrze oraz poddasze objęte były pożarem. Z uwagi na podejrzenie, iż wewnątrz może znajdować się właściciel, podano dwa prądy wody w natarciu oraz rozpoczęto przeszukiwanie pomieszczeń. Po dojeździe kolejnych jednostek, podano dodatkowe trzy prądy wody oraz wprowadzono do wewnątrz dwie roty w celu poszukiwania mężczyzny, który finalnie został odnaleziony poza terenem gospodarstwa w swoim aucie. Działania zastępów polegały również na dowożeniu wody na miejsce zdarzenia ze stanowiska wodnego na rz. Wierzyca, pracach rozbiórkowych i dogaszaniu elementów konstrukcyjnych. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG w Tczewie oraz jednostki OSP z gminy Gniew, Morzeszczyn oraz Pelplin.

W dniach 06.05-08.05.2019r. jednostki straży pożarnej 12 razy prowadziły działania związane ze zgłoszeniami dotyczącymi umiejscowienia ładunku wybuchowego w szkołach, w których odbywały się egzaminy dojrzałości.

Drukuj
Prześlij dalej