Poszukiwany 28-latek za zakupy płacił skradzioną kartą

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Poszukiwany 28-latek za zakupy płacił skradzioną kartą
Kryminalni zatrzymali poszukiwanego 28-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzież i włamania. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna najpierw ukradł portfel, w którym była karta płatnicza, a następnie korzystając z niej, płacił za zakupy. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu mundurowi doprowadzili 28-latka do aresztu śledczego.

21 marca policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela, do której doszło na jednej z ulic w Tczewie. Mundurowi ustalili, że mężczyzna wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego z otwartego volkswagena, ukradł portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz kartą bankomatową.

- Dodatkowo okazało się, że mężczyzna 5 razy zapłacił skradzioną kartą zbliżeniowo za zakupy w sklepach. Stróże prawa ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 300 złotych. W związku z zaistniałymi przestępstwami kradzieży oraz 5 kradzieży z włamaniem policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionych przestępstwach. Kryminalni zajmujący się tymi zdarzeniami ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 28-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. 24 marca br. policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna aktualnie pracuje na terenie jednej z firm w powiecie kartuskim, gdzie go zatrzymali i doprowadzili do miejscowej komendy. Dodatkowo podczas sprawdzania zatrzymanego mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za wcześniej popełnione przestępstwo sąd zastosował wobec mężczyzny karę 5 miesięcy pozbawienia wolności. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.


Śledczy przesłuchali zatrzymanego 28-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży oraz 5 kradzieży z włamaniem. Zatrzymany mieszkaniec powiatu gdańskiego po przesłuchaniu trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi zasądzoną karę.


Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  gość_gość_gość

  29.03.2022, 18:35

  Albo,albo...

  Ręka ,która kradła na klocek i złodziejstwo się skończy,inaczej nic z tego...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • WAZELINA_gość

  29.03.2022, 19:43

  Śledzenia Tczew.

  Leci orzeł biały i ląduje na pani orzeł a może jastrząb dalej w Tczewie jak kilka lat czytam wiadomości piszą że policją w Tczewie śpi w radiowozach dostali też laserem po oczach ale widać że coś robią śledzą namierzają i wyjaśniają zagadki kryminalne i kto na kogo przysłowiowo siada w tej ''bajce'' gołąbek a może wróbelek elemelek.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.