Przez COVID-19 opóźniły się prace nad budżetem Tczewa

Urząd Miejski w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Przez COVID-19 opóźniły się prace nad budżetem Tczewa
Opóźniają się prace nad przyszłorocznym budżetem miasta. Zazwyczaj pod koniec listopada jego projekt był przedstawiany mieszkańcom - teraz tak szybko go nie poznamy. Powodem są m. in. zachorowania na koronawirusa wśród urzędników - pozytywny wynik testu na COVID-19 mają m. in. wiceprezydent Tczewa i skarbnik miasta.

Prace nad budżet miasta opóźnił koronawirus i zachorowania wśród urzędników.

- Chory był m. in. mój zastępca Adam Burczyk i skarbnik Helena Kullas, co spowodowało opóźnienie w przygotowaniu przyszłorocznego budżetu. Pani skarbnik wróciła już do pracy i mam nadzieję, że w ciągu tygodnia uda się nam przedstawić projekt budżetu radnym. Planujemy także prezentację dla mieszkańców - myślimy nad formą, zapewne ze względu na sytuację epidemiologiczną, odbędzie się to zdalnie. - mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Władze miasta przyznają, że przyszłoroczny budżet będzie trudny.


- Zmniejszają się wpływy do budżetu - przy jednoczesnym wzroście wydatków, choćby z tytułu kosztów ponoszonych na edukację. Dlatego budżet nie będzie łatwy - musimy ciąć maksymalnie wydatki bieżące. Nie chcemy okrajać inwestycji, bo to one wpływają na rozwój miasta, dlatego chcemy przeznaczyć na inwestycje około 40 mln zł. - dodaje prezydent.


W przyszłym roku miasto planuje m. in. przebudować niszczejący wiadukt na Mostowej oraz kontynuować zadania związane z dofinansowaniem unijnym - m. in. rewitalizację Zatorza. Budżet na 2021 będzie prawdopodobnie głosowany podczas nadzwyczajnej sesji, która ma się odbyć się w styczniu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • bbg_gość

  18.11.2020, 10:22

  3/4 uczestników sesjii z koronawirusem

  3/4 uczestników ostatniej sesjii Rady Miasta z COVIDEM, ale PiS w Starostwie twierdzi że to bezpieczne. A ta sesja RM była w większości zdalna i co? Zdaje się, że ktoś na sali był zarażony (?)...

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx1.xx6 
 • +6

  ._gość

  18.11.2020, 11:12

  Smutne jest to, że miasto nie chce budować tkanki miejskiej tylko oddaje pole deweloperom (patrz Koszary, patrz Górki bloki).

  Cytuj
  IP: 178.37.xx6.xx1 
 • +2

  Się oplaca_gość

  18.11.2020, 12:31

  "Smutne jest to, że miasto nie chce budować tkanki miejskiej tylko oddaje pole deweloperom (patrz Koszary, patrz Górki bloki)."

  To ostatnie kadencję ekipy rządzącej, liczy się własna kieszeń, a nie dobro miasta

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx7 
 • Paweł_gość

  18.11.2020, 17:38

  "Smutne jest to, że miasto nie chce budować tkanki miejskiej tylko oddaje pole deweloperom (patrz Koszary, patrz Górki bloki)."

  Jasne. Lepiej oddać władzę partyjnym namiestnikom z Podkarpacia. Oni to dopiero zadbają o waszą tkankę miejską.

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.