Mieszkańcy Pomorza aktywowali w wakacje ponad 53,7 tys. bonów turystycznych

Bon Turystczny (fot. tcz.pl)
Tczew - Mieszkańcy Pomorza aktywowali w wakacje ponad 53,7 tys. bonów turystycznych
Koniec wakacji nie oznacza końca bonu turystycznego. Ci, którzy nie zdążyli z niego skorzystać, mają na to czas. Mogą za niego opłacić weekendowe wyjazdy z najbliższymi, zimowiska albo wakacyjne pobyty np. w przyszłym roku. Do tej pory mieszkańcy woj. pomorskiego aktywowali przeszło 53,7 tys. bonów, czyli niemal 20,5 proc. z przygotowanych dla nich 262,3 tys. bonów.

Polski Bon Turystyczny stanowi wsparcie nie tylko dla polskich rodzin ale także dla krajowej branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon w wysokości 500 złotych przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje dodatek "500+". Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na PUE ZUS. Bonem można płacić za noclegi i imprezy turystyczne na terenie Polski nie tylko w wakacje. Można go wykorzystać na wspólny weekend bądź zimowisko.

- Warto pamiętać, że choć bonem można płacić do końca marca 2022 r., to nie znaczy, że do tego czasu musimy skorzystać z noclegu czy imprezy. Możemy bowiem opłacić bonem rezerwacje na pobyt w późniejszym terminie. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.

W całym kraju wygenerowano ponad 4 mln. bonów turystycznych, a aktywowano ich już przeszło 87,7 tys. Najwięcej, bo aż 124,1 tys. w woj. mazowieckim oraz 111,1 tys. w woj. śląskim. Najmniej - 18,3 tys. - w woj. podlaskim.

Bonem można płacić u podmiotów, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Do tej pory zarejestrowanych jest ponad 16,9 tys. firm. Ich listę można sprawdzić na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Ryszard_gość_gość

  07.09.2020, 09:39

  wow, kolejny sukces socjalistycznego państwa...

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
 • +5

  A JA _gość

  07.09.2020, 10:35

  DYMAM

  PO KILKANAŚCIE GODZIN DZIENNIE ,ŻEBY POPŁACIĆ ZUS PODATKI PRĄD W FIRMIE I INNE OPŁATY ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ ,ATU PROSZĘ SZLACHTA Z BACHORAMI ŻYĆ NIE UMIERAĆ Z CUDZE ,POZDRAWIAM JESZCZE PŁACĄCY PODATKI

  Cytuj
  IP: 5.173.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.