Grzmoty i silne porywy wiatru - przez Pomorze przetoczył się front

Wiatr
Grzmoty i silne porywy wiatru - przez Pomorze przetoczył się front
Silne porywy wiatru i burza śnieżna - wczesnym rankiem przez powiat tczewski przetoczył się front. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Bardzo silne porywy wiatru pojawiły się w nocy, a całość nasiliła się nad ranem. Wystąpiły opady krupy śnieżnej oraz wyładowania atmosferyczne.

- Mimo gwałtowności zjawiska, nie mieliśmy wielu interwencji. W sumie wyjeżdżaliśmy 6 razy - głównie od wiatrołomów, z kolei w Rudnie wiatr poderwał świetliki dachowe na hali produkcyjnej - mówi mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik KP PSP Tczew
.

Strażacy ostrzegają, by m. in. uważać, gdzie parkujemy auta, bo do godzin popołudniowych obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Mogą występować przerwy w dostawie prądu - na terenie powiatu tczewskiego prądu nie ma m. in. w okolicy Brzuśc i Waćmierza.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Marian_gość_gość_gość_gość_gość

  17.01.2022, 16:07

  Marian

  Co się robi

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.