Dzielnicowy mówił i bezpieczeństwie

(fot. policja.pl)
Tczew - Dzielnicowy mówił i bezpieczeństwie
Dzielnicowy tczewskiej policji spotkał się z mieszkańcami przebywającymi w Domu Pomocy Społecznej w Damaszce. Policjant postanowił przestrzec mieszkańców swojego rejonu przed oszustami oraz przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w różnych obszarach.

Starszy aspirant Krzysztof Kujawa odwiedził mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Damaszce. Podczas spotkania policjant przedstawił podstawowe zagrożenia, na jakie mogą natrafić na swojej drodze podopieczni DPS-u. Dzielnicowy z rejonu, na którym znajduję się dom pomocy, wie doskonale, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy i to właśnie on pomaga w ich rozwiązaniu.

Dzielnicowy radził jak nie stać się ofiarą oszustwa oraz innych przestępstw i wykroczeń. Mundurowy poruszył również temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mieszkańcy DPS-u często wybierają się na spacery, to właśnie tam najwięcej czeka na nich zagrożeń.

Mundurowy opowiadał również o roli dzielnicowego, który jest tzw. policjantem pierwszego kontaktu i utrzymuje bezpośredni kontakt z lokalną społecznością. Dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. To policjanci, do których można zwrócić się o pomoc w granicach kompetencji Policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.


W trakcie spotkania dzielnicowy miał możliwość odpowiedzieć na pytania zadane przez mieszkańców. Dodatkowo policjant przekazał uczestnikom, że mogą bezgranicznie zaufać dzielnicowemu, który nigdy nie przejdzie obok żadnego ich problemu obojętnie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +6

  Prawda_gość

  10.02.2022, 08:17

  Dzielnicowy mówił i bezpieczeństwie.... Kali być, pisać w tcz.pl?

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +6

  Prawda_gość

  10.02.2022, 08:19

  W Tczewie są dzielnicowi? od 10 lat nie widziałem ich na Suchostrzygach gdzie po nocy regularnie odbywaja się pod oknami bójki i krzyki kibiców i pijaków.

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +2

  Khgg_gość

  10.02.2022, 11:43

  Dzielnicowy to jakiś autorytet czy co?

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx0 
 • +3

  tak_gość_gość_gość_gość_gość_gość

  10.02.2022, 13:31

  "mówił i bezpieczństwie " a sam bez maski jak i wiekszosc osób w pomieszczeniu zamkniętym w dobie pandemi ? :D

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.