Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Tczewscy policjanci jak w latach poprzednich włączają się do akcji Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Ideą przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W dniach 21 - 27 lutego 2022 roku we wszystkich jednostkach Policji na terenie powiatu tczewskiego dyżurować będą specjalnie wyznaczeni funkcjonariusze, którzy udzielą pomocy wszystkim zainteresowanym osobom.

Podobnie jak w poprzednich latach również w tym roku tczewscy policjanci włączą się do działań realizowanych z okazji Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

- Aby wyjść naprzeciw potrzebom osób, które stały się ofiarami przestępstw i potrzebują wsparcia w dniach 21 - 27 lutego 2022 roku w godzinach 7.30 - 15.30 we wszystkich jednostkach Policji na terenie powiatu tczewskiego dyżurować będą specjalnie wyznaczeni policjanci, którzy udzielą porad. Ponadto 22 lutego 2022 roku odbywa się "Dzień Ofiar Przestępstw, który został ustanowiony w 2003 roku. Dodatkowo w lokalnym punkcie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem w Tczewie przy ul. Podmurna 11 w środę w godzinach 8:00 - 13:00 i w czwartek w godzinach 12:00 - 17:00 będą pełnione dyżury specjalistów dla wszystkich osób chętnych, które będą chciały skorzystać z porady. - mówi mł. asp. Zbigniew Kornet z tczewskiej policji.


Dodatkowo, w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje "Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie" o numerze abonenckim: 800 120 226.


Wsparcie jest również oferowane przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości. Zamieszczamy listę takich ośrodków oraz punktów lokalnych wraz z mapą ich lokalizacji.

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy /

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  jam_gość

  22.02.2022, 19:14

  Cały naród jest ofiarą przestępst kierowanych przez (nie)rząd. Każdy mandat za brak szmaty to przestępstwo.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx1 
 • +1

  A co gość _gość

  22.02.2022, 20:45

  z przestępstwami urzędniczymi?

  "Tydzień pomocy pokrzywdzonym przestępstwem" dedykowany jest głównie ofiarom przestępstw kryminalnych oraz osobom doświadczającym fizycznej i psychicznej przemocy w rodzinie, dlatego temat przemocy urzędniczej skutkującej psychiczną i finansową ruiną obywatela, nie figuruje w katalogu udzielanych porad.

  Odpowiedz
  IP: 84.150.xx6.xx3 
 • +1

  Wiem gość _gość

  22.02.2022, 21:10

  Wiem coś na ten temat....

  Też z doświadczenia wiem, że urzędy administracji publiczej takie jak: nadzór budowlany, niektóre wydziały UM i Starostwa już na " dzień dobry" powinny informować obywateli, że wchodząc do urzędu, znaleźli się w strefie zagrożenia przestępstwem urzędniczym w wyniku którego, w miejsce załatwienia sprawy, urzędnik załatwi obywatela.

  Odpowiedz
  IP: 193.56.xx4.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA