Dawny Tczew zaprasza do lektury. Tym razem śladami kociewskich masonów

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Dawny Tczew zaprasza do lektury. Tym razem śladami kociewskich masonów
Pod patronatem portalu "Dawny Tczew - Wirtualne Muzeum Miasta" ukazała się kolejna, zapowiadana już wcześniej, książka pt. "Śladami masonów z Kociewia i okolic. Dzieje lóż wolnomularskich w Starogardzie Gdańskim, Chełmnie, Świeciu i w Tczewie" autorstwa Karola Plata-Nalborskiego.

Książka przedstawia historię placówek masońskich w czasach zaboru pruskiego i II RP, biogramy najbardziej znanych wolnomularzy z Kociewia i powiatu chełmińskiego, masońskie rytuały i symbolikę, stosunek lóż niemieckich do religii oraz związane z tym legendy.

- Publikacja zawiera też sporo informacji o lokalnych zabytkach i pamiątkach, pozostałych po lożach i wolnomularzach. Cennym dodatkiem do rozdziałów są kolorowe zdjęcia i obrazy graficzne. Książkę można zakupić w sklepie internetowym na stronie https://www.dawnytczew.pl w cenie 29 złotych. - mówi Łukasz Brządkowski z Dawnego Tczewa.

Z racji obecnej sytuacji zamiast tradycyjnej promocji książki stworzono film "Śladami masonów z Kociewia i okolic" o loży w Tczewie:
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -7

  Hbg_gość

  19.05.2020, 09:15

  A coś ciekawego?

  Sztuka dla sztuki i inne bzdury

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx2.xx4 
 • +2

  belfer....._gość

  19.05.2020, 13:40

  wiedza...

  ...wiedza dla jednych jest pożądanym owocem, a dla innych bzdurą! Ale dzięki temu firmy takie, jak Eaton, Dovista czy Flex nie muszą martwic się o siłę roboczą!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx8 
  -3

  Śmiech na sali _gość

  19.05.2020, 14:26

  Do belfer

  Dlatego twoja wiedza jest warta tyle ile zarabiasz. Dodam tylko, że w firmach, które raczyłeś wymienić, przeciętny operator zarabia więcej niż leniwy belfer w szkole, któremu wydaje się, że jest alfą i omegą w dziurawej skarpecie!

  Cytuj
  IP: 5.173.xx2.xx4 
 • +2

  Hru kung fu_gość

  19.05.2020, 09:51

  Na Kościuszki chyba sa budynki po lożach, czy nie?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +2

  Vincent_gość

  19.05.2020, 15:46

  Po loży na pewno nie, bo ta miała siedzibę przy Westerplatte 3. Na ul. Kościuszki mogą być za to budynki, których właścicielami byli kiedyś masoni. Eduard Duwensee był właścicielem domu nr 4, a Emil Priebe kamienicy nr 8.

  Cytuj
  IP: 83.23.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.