Pomorska drogówka dostała narkotesty

(fot. pomorskie.eu)
Pomorska drogówka dostała narkotesty
Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przekazała Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku dziewięć zestawów wkładów do narkotestów. Będą z nich korzystać patrole drogówki z całego województwa pomorskiego.

W przekazaniu testów 27 czerwca 2023 r. uczestniczył wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna.

Naćpani kierowcy

Kierował pod wpływem narkotyków, "na koksie" spowodował wypadek, takie nagłówki często czytamy w gazetach. Kierowcy pod wpływem narkotyków to takie samo zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego jak siadający za kierownicę po alkoholu.


- Niestety ujawniamy coraz więcej kierujących pod wpływem narkotyków. To potencjalni mordercy. Dlatego tak ważne jest eliminowanie ich z dróg - mówił Dariusz Walichnowski, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Temu właśnie będą służyć narkotesty kupione przez Pomorską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Narkotesty dla drogówki

Kierujący pod wpływem środków odurzających to grupa osób, która stwarza duże zagrożenie na drogach. Dlatego też, ważne jest by policjanci kontrolujący kierowców wyposażeni byli w narzędzia umożliwiające szybką ich weryfikację podczas kontroli.

- Celem samorządu województwa pomorskiego i Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest bezpieczeństwo na drogach, Zarówno kierujących, jak i innych uczestników ruchu. Jak co roku wspieramy pomorską policję. Dziś przekazujemy zestawy narkotestów - zaznaczył Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Przy ich pomocy funkcjonariusze bardzo szybko będą mogli sprawdzić, czy zatrzymany do kontroli jest pod wpływem narkotyków. A warto dodać, że policjant może skontrolować nie tylko kierowcę samochodu, ale również innych uczestników ruchu drogowego. W tym roku PRBRD zakupiła 9 zestawów (po 20 sztuk w każdym) wkładów do narkotestów z przeznaczeniem dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku za kwotę ponad 23 tys. zł. Testy pozwalają wykryć zdecydowaną większość zażywanych narkotyków. O tym, do których miast czy powiatów zostaną przekazane zadecyduje KWP w Gdańsku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • qq_gość

  29.06.2023, 10:45

  na dziesięć artykułów cztery to jakieś dziadoskie reklamy nikomu nie potrzebne..40% śmieci...nie macie o czym pisać na tym dziadoskim portaliku? czy naczelnik zakazał poruszać drażliwych tematów?

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • -1

  ..._gość

  29.06.2023, 10:51

  ...

  i bardzo dobrze, wytępić tę zmorę ...

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx3 
 • +2

  kkk_gość

  29.06.2023, 11:44

  ile artykułów pojawi się jeszcze, zachwalających tą wspaniałą formację milicyjnych k*** ? Każdy urzędnik to moja suka bo to ja jestem suwerenem w tym kraju, ja łoże na utrzymaniem tych patologicznych śmieci od polityków po urzędników i całe to j**ane NFZ. Wy k***y utrzymywane z naszych podatków nie macie żadnych praw poza skomleniem o miskę ryżu, to przez te K***Y inflacja jest jaka jest, ceny +100%, PB95 6.5 xD ?, 2 MLN kacapow, co jeszcze zafundujecie społeczeństwu?

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx3.xx7 
 • +1

  marudy_gość

  29.06.2023, 13:57

  ooo

  co wy marudzicie, kupili i bardzo dobrze, niech dbają o bezpieczeństwo - taka ich praca

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx7.xx8 
 • +1

  Troskliwa!_gość

  29.06.2023, 18:37

  ...oczywiscie...

  ...lepsze narkotesty, niz granatniki!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.