ZUS uruchomił e-wizyty także w języku ukraińskim

Email, komputer, wiadomość
Tczew - ZUS uruchomił e-wizyty także w języku ukraińskim
Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z konsultacji on-line w swoim ojczystym języku. Dzięki temu uzyskają m.in. pomoc w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz wypełnieniu i złożeniu wniosku o 500 plus bez konieczności wizyty w urzędzie.

Aby skorzystać z e-wizyty wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon z dostępem do internetu. Rezerwacja spotkania odbywa się przez stronę e-wizyta.zus.pl/ua.

W kolejnym kroku należy wskazać temat e-wizyty "Świadczenia dla rodzin" oraz wybrać jej termin. Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas wideorozmowy. Warto też przygotować nr PESEL.

- W e-wizycie po stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie uczestniczył ekspert oraz tłumacz języka ukraińskiego. Wirtualne spotkania obsługiwać będą pracownicy pięciu oddziałów, w tym słupskiego. Z e-wizyty obywatel Ukrainy może skorzystać także w obecności swojego tłumacza. Taką informacje należy podać podczas rezerwacji. Obywatele Ukrainy od 21 marca mogą także skorzystać ze specjalnej infolinii ZUS w sprawie świadczeń rodzinnych. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego ZUS.


Infolinia jest dostępna w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 444 02 55 (opłata według stawek operatorów). Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres UA@zus.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Fanatyk Składek_gość

  11.04.2022, 04:31

  ZUS

  Od dziecka jestem fanatykiem składek ZUS. Tylko dzięki ZUSowi ten świat jako tako funkcjonuje. Hołd ZUSowi i jego pracownikom. Mam nadzieję że składki wzrosną dwukrotnie abym mógł spokojnie spać wiedząc że w każdej chwili będę mógł się udać do lekarza specjalisty dzięki adekwatnym składkom. Wiwat ZUS. I Love ZUS Forever

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx5 
 • -1

  Gienia_gość

  11.04.2022, 08:35

  Wsio darmo w polsze

  Czyli nie dawajut niczego na zusa msgu toze isc do wracza? Ja mnoga razy zaboliewywajet i u mnie nia radość ,że magu u was wsio darmo...

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx7 
 • ja_gość

  11.04.2022, 20:08

  Oo, ruski

  To nie mógł napisać Ukrainiec, więc paskudny troll ruski. Precz do Moskwy.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • kkk_gość

  11.04.2022, 11:02

  J**ac wasza ukraińska pomoc dla was powinny być łagry

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx9 
 • ja_gość

  11.04.2022, 20:07

  ?

  Pora z takimi stanami emocjonalnymi ruszyc po pomoc do lekarza. Chyba że jesteś trollem ruskim, to nic ci nie pomoże, judaszu.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.