Od stycznia zawieszenie opłaty targowej

Pieniądze
Tczew - Od stycznia zawieszenie opłaty targowej
Zmiany w przepisach dotyczących opłaty targowej wchodzą z początkiem 2021 roku. Na mocy ustawy covidowej opłata zostaje zawieszona, a samorządy mają otrzymać rekompensatę finansową.

Z początkiem roku zawieszone zostanie pobieranie opłaty targowej - to wynik nowelizacji ustawy covidowej, tak zwanej tarczy antykryzysowej 6.0:

- Zgodnie w wprowadzonymi przepisami, w 2021 r. nie będzie pobierana opłata targowa. Z tego tytułu samorządom przysługuje rekompensata ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Podstawę do wyliczenia rekompensaty stanowią dochody z opłaty targowej za rok 2019. W 2019 r. z tytułu opłaty targowej do budżetu miasta wpłynęło ponad 300 tys. zł. - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Rekompensaty mają trafić do samorządów do końca marca.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +9

  Gość_gość_gość_gość_gość_gość__gość

  05.01.2021, 13:12

  Miasto powinno dopłacać sprzedającym ,że w takim targowisku sprzedają. Czas dokonać remontu ,bo można sobie nogi połamać na tych nierównościach.

  Odpowiedz
  IP: 31.1.xx8.xx5 
 • +3

  gość_gość

  05.01.2021, 14:32

  targowisko

  Naszych wykończyli zostali tylko Rumuni - tani modeli. Oni i tak nie będą płacić ile trzeba, nie tyka ich od lat skarbówka, straż miejska, policja, ani inne kontrole ... dziwne... naszych raz dwa i udupieni...

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +1

  Ka_gość

  05.01.2021, 19:01

  Joł

  Bułgarzy a nie Rumuni.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx7.xx3 
 • +2

  Olo_gość

  05.01.2021, 23:21

  Rynek

  Niech zrobią remont naszego rynku, bo co teraz jest to żenada, nogi można sobie połamać dziura na dziurze wstyt że nic nie robią, pobierają opłaty i nic kompletnie nic nie robią żeby ten nasz rynek wyglądał. W Pelplinie tam jest rynek dużo sprzedających i kupujących.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.