Strajk Kobiet. Nauczycielka przed rzecznikiem dyscyplinarnym

Wobec jednej z liderek Tczewskiego Strajku Kobiet wszczęto postępowanie wyjaśniające po manifestacjach po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Kobieta, która z zawodu jest polonistką, musiała tłumaczyć się przed rzecznikiem dyscyplinarnym dla nauczycieli. Nauczycielka zeznawała dzisiaj w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Przed budynkiem odbyła się manifestacja poparcia.

Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli przy Wojewodzie Pomorskim zajmuje się sprawą tczewskiej organizatorki Strajku Kobiet. Iwona Ochocka jest lokalną działaczką "lewicy", ale także polonistką i dyrektorką prywatnej szkoły podstawowej. Pod koniec ub. roku wyszła na ulice w strajkach po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącej ograniczenia praw do aborcji. Takich marszów odbyło się kilka - w tym rekordowym pod względem frekwencji na ulice grodu Sambora wyszło około 5 tysięcy ludzie. Teraz kobieta będzie się tłumaczyć Rzecznikowi Dyscyplinarnemu dla Nauczycieli przy Wojewodzie Pomorskim. Na profilu społecznościowym Tczewskiego Strajku Kobiet upubliczniono treść wezwania, jakie otrzymała Ochocka. Napisano w nim, że postępowanie wyjaśniające zostało wszczęte "w związku z otrzymaniem informacji o uchybieniu godności i obowiązków nauczyciela". Uchybienie ma polegać na zorganizowaniu akcji protestacyjnej, w której "uczestniczyły dzieci i młodzież", pomimo pandemii i zakazu zgromadzeń.- Podczas manifestacji pani Iwona Ochocka nawoływała do niehumanitarnych i nieetycznych postaw poprzez słowa "Kaczor do wora, wór do jeziora", ponadto używała słów wulgarnych. - czytamy w piśmie.

Biuro prasowe Wojewody Pomorskiego poprosiliśmy o komentarz do sytuacji. Zapytaliśmy m. in. po czyim wniosku zostało wszczęte postępowanie, jakie zawodowe skutki może mieć dla nauczycielki postępowania, czy może to być np. utrata praw do wykonywania zawodu, czy jest to jedyne prowadzone postępowanie po jesiennych strajkach, czy takich spraw było na Pomorzu więcej.

- 4 grudnia 2020 r. wpłynęło od Pomorskiego Kuratora Oświaty do Wojewody Pomorskiego zawiadomienie o możliwości uchybienia godności zawodu i obowiązkom nauczyciela, które zostało przekazane do rozpatrzenia przez rzecznika dyscyplinarnego. Zawiadomienie było reakcją na zgłoszenie obywatelskie, poselskie oraz od nauczycieli. Obecnie rzecznik dyscyplinarny prowadzi w niniejszej sprawie postępowanie wyjaśniające. - wyjaśniało na Biuro Prasowe Wojewody Pomorskiego.

Nauczycielki zapowiadają bronić rodzice, ze szkoły w której pracuje i jest właścicielką. Przygotowany przez nich list został wysłany do Gdańska. Na 2 lutego zaplanowano przesłuchanie kobiety w delegaturze Kuratorium Oświaty w Kościerzynie - jednak decyzję zmieniono - i ostatecznie kobieta została wezwana do Gdańska - dzisiaj stawiła się zatem w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Nie pojechała sama - przed instytucją odbyła się manifestacja pod hasłem #muremzaochocka. "Nigdy, przenigdy, nie będziesz szła sama! - skandowali uczestnicy pikiety. Jak tłumaczyła Iwona Ochocka już po wizycie w Urzędzie Wojewódzkim podczas przesłuchania odczytała specjalne oświadczenie

- Prawdą jest, że w okresie od 22.10 do dnia dzisiejszego uczestniczyłam we wszystkich spacerach o wolność kobiet oraz protestach przeciwko haniebnemu wyrokowi trybunału. Prawo do protestu gwarantuje nam artykuł 54 konstytucji. Mamy prawo protestować. Nieprawdą jest, że kogokolwiek do tych protestów namawiałam - a szczególnie dzieci z naszej szkoły podstawowej. W odniesieniu do drugiego zarzutu - nawoływania do nieetycznych i niehumanitarnych postaw - też chcę powiedzieć ważne zdanie. W trakcie protestów wybrzmiewały i nadal wybrzmiewają różne hasła, które są wyrazem emocji ogromnej części obywatelek i obywateli. Taka jest poetka protestów i nie ma to nic wspólnego z nawoływaniem do niehumanitarnych postaw. W Tczewie, Gdańsku, Malborku, Kwidzynie krzyczały tysiące ludzi, natomiast ze względów czysto politycznych skupiono się na mnie - mówiła po przesłuchaniu Iwona Ochocka. - Jako świadoma Polka, matka dwojga dzieci, nauczycielka dyplomowana, polonistka z 20-letnim stażem pracy mam prawo do wyrażenia swoich poglądów. Wymaganie od nas neutralności światopoglądowej jest olbrzymim nadużyciem ponieważ w praktyce zmusza to do posłuszeństwa wobec władzy.

Ochocka dodawała, że swojej pracy zawodowej szczególnie zwraca uwagę na punkt "kształcić i wychowywać młodzież w umiłowaniu ojczyzny, atmosferze zrozumienia i szacunku dla każdego człowieka".


- Są trzy najważniejsze rzeczy - mamy prawo protestować, kobieta ma rozum i wolną wolę, a nauczyciele mają prawo wyrażać swoje poglądy. - dodałała.

Przed budynkiem pojawiła się posłanka Lewicy Beata Maciejewska, która wzięła też udział w rozmowie Ochockiej z rzecznikiem dyscyplinarnym:

- Mecenasi [Ochockiej] wskazali na szereg zastrzeżeń dotyczących miejsca, w jakim Iwona Ochocka jest przesłuchiwana, a także niejasności do tego w jakim jest przesłuchiwana tak naprawdę charakterze, czy w charakterze świadka, czy w charakterze osoby oskarżonej. To pokazuje totalny brak kompetencji, już chociażby w takich podstawowych kwestiach jak podstawa prawna [działania] wobec Iwony Ochockiej, ale chcę też powiedzieć, że całe to przesłuchanie było groteskowe, bo gdybyśmy byli w państwie prawa, gdybyśmy byli w państwie demokratycznym, gdzie ceni się wolność, gdzie przestrzega się Konstytucji to Iwona Ochocka, jako wzór nauczycielki w zasadzie dla całej Polski powinna od kuratorium dostać dzisiaj nagrodę - za to, że wychodzi z młodymi ludźmi, za to, że pokazuje na czym polega wolność wypowiedzi, za to że jest z nimi, za to, że dba o ich bezpieczeństwo na ulicach - mówiła posłanka.

Iwona Ochocka zaznacza, że podczas manifestacji wielokrotnie przypominano o zasadach bezpieczeństwa - m. in. konieczności noszenia maseczek, czy trzymania dystansu. Dodawała, że "za gniew na ulicach odpowiadają politycy obecnej władzy, podejmując takie, a nie inne decyzje".

To już nie pierwszy raz, kiedy Ochocka tłumaczy się za strajk kobiet. Wcześniej swoje wyjaśnianie a w tej sprawie składała m. in. w tczewskiej delegaturze oświaty.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie ma zakończyć się do 3 marca. Na razie nie wiadomo, czy będzie wszczęte postępowanie dyscyplinarne w jej sprawie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (104)
dodaj komentarz

 • +37

  Belfer_gość

  02.02.2021, 14:30

  Strach pomyśleć czego uczą w tej prywatnej psuedo szkole. Normalna reakcja rodziców powinno być wypisanie dzieci z takiej szkoły jeśli do tej pory nie wiedzieli o skrzywianiu dzieci w lewa stronę.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx4 
 • -28

  ddd_gość

  02.02.2021, 14:40

  Nie będziesz narzucał nikomu, co rodzice mają robić i do jakiej szkoły posyłać dziecko. Jak lewa strona to źle? A co się dzieje z prawą stroną?! Co najwyżej możesz się poskarżyć Rydzykowi lub Kaczorowi, pisowcu zasmarkany!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx9 
  -49

  dasdas_gość

  02.02.2021, 14:49

  a ty pewnie w katoliku uczysz

  Cytuj
  IP: 195.117.xx5.xx7 
  -36

  Januszko_gość

  02.02.2021, 14:49

  P. Ochocka i jej postawa

  Trzeba być zakłamanym pisowcem, żeby pisać taki komentarz. Wg ciebie lepiej nie uczyć dzieci niczego poza "dobrym kierunkiem" wytyczonym przez Kaczyńskiego i jemu podobnych. Człowieku obudź się i przejrzyj na oczy - zabierają nam wolność a ty chcesz tkwić dalej w tym zakłamaniu!

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx8 
  -23

  Histroryk..._gość

  02.02.2021, 14:52

  dla Ciebie...

  ...jakakolwiek szkoła byłaby błogosławieństwem! Może nauczyłbyś się szacunku do języka ojczystego z zachowaniem wszystkich zasad poprawnej pisowni wymagającej umiejętności używania znaków interpunkcyjnych!

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx6 
  -29

  Kasia_gość

  02.02.2021, 14:56

  Kaczor do wora, wór do jeziora!!!

  Świetna nauczycielka, uczyła polskiego w podstawówce w Subkowach. Pamiętam ją doskonale. Dzieciaki bardzo ją lubiły. Co się dzisiaj w tym kraju dzieje to jest niepojęte. Druga Białoruś. Odpier.olcie się od tej kobiety łajzy je.ane!!!

  Cytuj
  IP: 5.173.xx7.xx3 
  +46

  Ona_gość

  02.02.2021, 15:01

  Do Kasi

  Po słownictwie od razu widać, że Panią uczyła

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
  -50

  Lukasz_gość

  02.02.2021, 15:03

  Pisowski debil

  Cytuj
  IP: 188.147.xx2.xx3 
  -20

  wyborca_gość

  02.02.2021, 17:43

  chamska polityka partii PiS

  widze, ze trolle dostali podwyzke z tych 2 mld zl. i teraz dwoja i troja sie, przeciez musza podolac sloganu partyjnemu ,,ciemny lud to kupi,, a za trzy lata kto kupi PiS ?

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
  +11

  Tcz_gość

  02.02.2021, 17:53

  Heh

  Lewacka to jest ta strona. Klikasz minus, a wychodzi plus. Portal zszedł na psy

  Cytuj
  IP: 89.200.xx7.xx0 
  -19

  wybory_gość

  02.02.2021, 18:45

  praworzadnosc

  fustrowani pisowcy, za trzy lata zakratowane okna tylko dla was i stanowiska panstwowe znikna wam, pozostanie wam pod chmurka przy ,,moscie tczewskim,, spac

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
  -17

  typowe pisowskie_gość

  02.02.2021, 18:55

  pilnowac koscioly-nawolywanie do agresji

  @Ona, nie przekrecaj kota ogonem, to nasladownictwo Kaczora, poza tym pisowskiego chamstwa nikt nie pokona, poczawszy od cioci Balbiny/Jarusia do chamskiej taktykt wdowy po JPII

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
  -11

  wybory za trzy lata_gość_gość

  02.02.2021, 19:55

  i swiat polityczny ZP i KK zawali sie

  dorzuce tylko jasne spojrzenie i logiczne spostrzezenie to, ze Kaczynski, Ziobro, Duda, Pawlowicz, Rydzyk + Wdowa itd.same krysztaly i do tego sa to najbardziej nielubiane osoby w polskim spoleczenstwie, takze w sorcie lepszym pojawiaja sie zle zdania o tych policzycznych tworkach, wiec Zjednoczona Prawica i kosciol katolicki nie maja szans wygrac nastepne wybory a glosujac na ZP oddajesz glos na Jaroslawa Kaczynskiego i na koscielnych darmozjadow, wszystko jasne ....

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
  -17

  Monii29_gość

  02.02.2021, 21:07

  Polska vs PiS MuremzaOchocka

  Pisze pani tak , jak by sama panią niczego w życiu nie nauczono ! Chcę pani żeby pani dzieci żyły w takiej zaklamanej i co najgorsze ograniczonej Polsce ? PiS niszczy nasz kraj zakazuje uczenia się rzeczy ,które są ważne by dzieci wieku 14 lat nie zachodziły w ciążę. Będzie pani zadowolona jak PiS zabroni uprawiać seks i mieszkać własnym mężem bo jest pani np po ślubie cywilnym i stwierdzą że to nie etyczne bo kościół przecież na to nie pozwala! , i nie będzie do przykładne dla dzieci! PiS Chcę odebrać na wolność a mimo to piszę pani takie rzeczy wobec kobiety , która mimo przeciwności wychodzi na ulicę z kobietami i dalej walczy nie tylko o siebie, ale o każdą Polkę! Wiele ludzi by się poddało, dlatego jak by nie było co by nie było "MuremzaOchocka " ,"J**ac PiS" !!

  Cytuj
  IP: 37.201.xx1.xx3 
  +12

  profesor_gość

  02.02.2021, 22:26

  zaknąć tę szkółkę i do wora

  a może to same lewackie cioty tam się uczą, więc jest poniżej poziomu mułu

  Cytuj
  IP: 109.207.xx0.xx6 
  -11

  ja_gość

  03.02.2021, 09:37

  wal się. Nie wiesz to nie gadaj szkoła jest na wysokim poziomie i dzieci są prze szczęśliwe lepszej szkoły to nie ma w Tczewie a pani Iwona to Wspaniała kobieta . Także zamilcz lepiej jak nie wiesz co piszesz.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx4 
  +6

  magdalena86_gość

  03.02.2021, 14:42

  Protestujmy odpowiedzialnie

  Oczywiście, że nauczyciele też mogą protestować. Każda kobieta ma prawo protestować, niezależnie od zawodu, który wykonuje czy też statusu społecznego. To jej ciało i jej decyzje. To ona będzie wychowywać to dziecko. Natomiast myślę, że tu chodzi głównie o formę tego protestu i o wulgarne zachowanie nauczycielki. Jeśli inni nauczyciele zachowywali by się w ten sposób, nawet nie w kontekście protestu, to również zostałyby wyciągnięte wobec nich konsekwencje. Dzieciom czy młodzieży wpaja się pewne zasady, a tutaj te podstawowe zasady zachowań są łamane. Więc protestujmy, owszem, ale nie w ten sposób, jeśli jesteśmy osobami odpowiedzialnymi za kształcenie kogoś, w tym też kształcenie zachowań.

  Cytuj
  IP: 89.64.xx6.xx4 
 • -20

  gjmhj,jh_gość

  02.02.2021, 14:35

  Ku.r.w.a - przecież każdy ma prawo do manifestacji swojego niezadowolenia! Nauczyciele nie mogą??! Gdzie wolność zgromadzeń?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +20

  Miron_gość

  02.02.2021, 14:55

  Prosta baba

  Zamordować dzieci, kaczki i feministki i będzie luz. Wszystkich do wora i do jeziora. Nie będzie niczego. Co za ubecka logika. jprdl

  Cytuj
  IP: 83.23.xx2.xx1 
  +80

  Ona_gość

  02.02.2021, 14:58

  Po pierwsze jest zakaz zgromadzeń bo jest pandemia i podobno ludzie chorują i umieraja, po drugie wulgarność protestu ma znaczenie gdy jest się nauczycielem.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
  -17

  co piszczy w trawie_gość

  02.02.2021, 17:47

  i pod dywan zamiesc

  @Miron, to najlepiej oddac dzieci pedofilom koscielnym a Duda kryminalistow ulaskawi ,,sami swoi,,

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
  +17

  gość_gość_gość

  02.02.2021, 17:58

  Dlaczego

  po wciśnięciu plusa pojawiają się minusy i to w zwielokrotnionej ilości?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xxx 
  +5

  gość z boku_gość_gość_gość_gość

  03.02.2021, 09:15

  STRAJK KOBIET

  OWSZEM KAŻDY MA PRAWO WYRAŻAĆ SWOJE ZDANIE ALE OD KAŻDEGO WYMAGA SIĘ MINIMUM KULTURY W WYRAŻANIU SWOJEGO ZDANIA. IDZIE TO W ZŁYM KIERUNKU BO FORMY WYRAŻANIA SWOJEGO ZDANIA SĄ CORAZ BARDZIEJ AGRESYWNE I BRUTALNE ( NIEBAWEM MOŻE ZA NOWYCH RZĄDÓW) BĘDZIE TAK JAK np. WE FRANCJI DEWASTACJE, PODPALANIA (np. szkoły tej pseudo pedagog do której uczęszczali ) CHCĄC BYĆ ZAUWAŻONYMI TAK BĘDĄ CHCIELI WYRAŻAĆ SWOJE ZDANIE. Powinna ta pseudo nauczycielka być pozbawiona prawa wykonywania zawodu . SAME ŚRODOWISKO NAUCZYCIELI ( jeśli jeszcze posiada minimum honoru i szacunku do wykonywanego zawodu) POWINNO TĄ PANIĄ SKRYTYKOWAĆ. ŚRODOWISKO NAUCZYCIELI BARDZO ALE TO BARDZO SIĘ INTEGRUJE JEŚLI TRZEBA WALCZYĆ O PODWYŻKI. WSTYD WSTYD POTĘPIĆ KARIEROWICZKĘ.

  Cytuj
  IP: 79.188.xx3.xx5 
 • -40

  Historyk..._gość

  02.02.2021, 14:45

  powrót...

  Niby czasy inne oraz społeczeństwo (ponoć) wykształcone, ale coraz szybciej wracamy do standardów z okresu słusznie minionego! Komuniści także starali się pozbawiać niepokornych prawa do wykonywania zawodu! Ale, jeśli wśród posłów jest niegdysiejszy sekretarz uczelnianego POP, oraz zasłużeni działacze PZPR, to czy można się temu dziwić? Stare porzekadło "kto nie z Mieciem, tego zmieciem!" jest nadal i wciąż aktualne....

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx6 
 • +31

  observeur_gość

  02.02.2021, 16:53

  Słabo u ciebie z pamięcią o PRL-u albo jesteś młodym smarkiem , która ukrywa sie za klawiaturą i udaje starego wyjadacza (takie jest moje zdanie). Za komuny dostałbyś tyle pał po grzbiecie az by ci zsiniała tylna czesc ciała, potem by ci poprawili na komisariacie i tak by się skończyły te protesty. W tym ZOMO było wyjatkowo skuteczne. Patrząc na te dzisiejsze wulgarne protesty i zniewieściałych chłopców w mundurach to chce się płakać, co też za materiał się przyjmuje w te szeregi. Gdzie ty widzisz tu punkty wspolne z komuną? Powiadasz, ze komunisci pozbawiali prawa do wykonywania zawodu? Bzdury wacpan gadasz, nie musieli tego robic, sterowanie centralne panstwem pozwalało im na tak skuteczne zniechęcenie niesfornych do samoistnej zmiany zawodu na inny, ze nie musieli nic robic. Wystarczyło, ze koledzy nauczycieli mieli pod gorę przez krzykacza i swoim zachowaniem wobec niego wykurzali mądralę z zawodu. Żadne srodowisko, wszystko jedno w jakim ustroju, nie lubi czarnych owiec wokół siebie. Czasy się zmieniły ale na niekorzysc dla pracowników, wsród ludzi nie ma solidarnosci, kazdy na kazdego patrzy bykiem, jeden po drugim wspina się na kolejne stopnie "kariery", obecna "brać pracownicza" nie potrafi się tak skutecznie skrzyknać by coś ugrać (tak jak robili to zwykli robotnicy będący pod pręgierzem komitetu PZPR). Dzisiejsza mentalnosc pracowników to uniemożliwia jakąkolwiek rewolucję, bo do tego potrzeba miec łeb na karku, a nie umiejetnosc darcia ryja pod starostwem.

  Cytuj
  IP: 5.172.xx9.xx4 
  -11

  Wdowa+Balbina_gość

  02.02.2021, 17:34

  KatynPoszedlwZapomnienie a zyje Smolensk

  @observeur, zapewno masz taka sama mentalnosc i leb, jak Babina podczas stanu wojennego ukrywal sie w kosciele, ani razu nie byl internowany, takze nie musial meldowac sie na milicyjnym posterunku ale po trupach do wladzy to potrafi "co dwie glowy to nie jedna" Balbina + Wdowa

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
  -18

  Pawlowicz_gość

  02.02.2021, 19:15

  krysztaly z prawem S.Piotrowicza

  @observeur , same krysztaly w tej Zjednoczonej Prawicy, poczawszy od niepraworzadnosci Ziobry poprzez trzymaniu palca srodkowego w Balbine dla dobra nie tylko materialnego ...... ideologia partii PiS

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
 • +19

  Jarba _gość_gość

  02.02.2021, 14:48

  Kląc uczą wybic takich chanba czy wszyscy nauczyciele tego uczą NOWA KASTA

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xxx 
 • -18

  Historyk_gość

  02.02.2021, 14:55

  faktycznie hańba ...

  Hańbą jest brak poszanowania do słowa pisanego przez takich "geniuszów" , jak Ty!

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx6 
  -10

  gość_gość_gość

  02.02.2021, 17:12

  ....

  Jarba nie uważał na lekcjach polskiego:)

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • +51

  Maio Tcz._gość_gość

  02.02.2021, 14:54

  Ocena

  No,to jak tam dzieciak dostanie ocenę,która Go nie satysfakcjonuje bo,bez krępowanie: Wypier----dalaj,zamknij ryj psie i j**a---ć tą szkołę,a dyrektorkę do wora i wór do jeziora!!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx0 
 • -34

  Histroryk_gość

  02.02.2021, 14:58

  jeśli już ...

  Jeśli już, to "tę" szkolę! Ale od Tobie podobnych nie wymagamy nazbyt wiele....

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx6 
 • +71

  Ona_gość

  02.02.2021, 14:55

  Pani Dyrektor Szkoły, nauczycielka organizująca manifestację z hasłami przewodnimi: wyp#$rd@l@ć, j#b@c, ch#j itd, świetny wzór dla młodzieży

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +34

  Rodzic_gość

  02.02.2021, 16:04

  Kto mi odpowie kto wie?

  Pytam czy ta prywatna szkoła to jest jakaś wylęgarnia przyszłych lesbijek i gejów? Jakie są do niej kryteria naboru?

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx3 
  -17

  psycholog_gość

  02.02.2021, 19:28

  dobra rada

  @rodzic, to jest tylko ideologia Zjednoczonej prawicy a propo rezesowa jest Balbina nie trzema tej postaci przedstawiac znany z hotelu robotniczego, poza tym oddaj dziecko hierarchi koscielnej oni, takze seksualnie zaopiekuja sie nim z haslem ,,ciemny lud to kupi,, widze, ze masz problem z mysleniem, dobra rada psychiatra przyjmuje codziennie

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
  +6

  Mama Stasia_gość

  03.02.2021, 14:50

  No dokładnie. Nie jestem nauczycielem, jestem natomiast rodzicem. Niejednokrotnie mam też ochotę klnąć w domu na decyzje rządu niczym świat stoi. Natomiast wiem też, że jestem odpowiedzialna za wychowanie mojego dziecka i ta Pani też jest - nie jednego, a wielu. Jaki przykład daje takim wulgarnym zachowaniem, co przekazuje uczniom hasłem "Kaczor do wora, wór do jeziora". Nic dziwnego, że wyciągają konsekwencję. Jeśli ta Pani przeklinałaby na lekcji w klasie, a to by wypłynęło, też mogłaby otrzymać naganę, zostać zwolniona czy wydalona z zawodu. Niech protestuje, tego nikt jest zupełnie zabronić nie może. Ale nie w taki sposób!!!

  Cytuj
  IP: 89.64.xx6.xx4 
 • +40

  Mysz_gość

  02.02.2021, 15:02

  Pseudonauczycielka

  Dożywotnio zakazać pracy w zawodzie

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx1.xx0 
 • -17

  Rydzyk+Wdowa_gość

  02.02.2021, 19:30

  rozkaz Balbiny

  zamelduj do katechezom i koscilnym dewiatom

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
 • +37

  Gość_gość_gość_gość

  02.02.2021, 15:04

  Widać jakie wartości idą za panią Iwonką myślę że ci ludzie to absolwenci szkóły pani Iwonki przykro patrzeć jaki wykrzywiony jest kręgosłup moralny tych ludzi

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xxx 
 • +49

  Mario Tcz._gość_gość_gość

  02.02.2021, 15:04

  Protesty

  W latach osiemdziesiątych,czy pod drewnianym krzyżem w Gdańsku,czy na jakimkolwiek zgromadzeni,czy demonstracji,wulgaryzmów się nie wykrzykiwało!No ale cóż,wtedy protestował Naród,a nie elita i kwiat inteligencji.Nie zależnie,czy ktoś ma rację,czy nie,żaden przyzwoity człowiek za takim słownictwem i zachowaniem iście patologicznym nie pójdzie.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx0 
 • +25

  observeur_gość

  02.02.2021, 17:06

  A widzisz idą. To co wtedy było patologią, dzisiaj jest normą, dawniej ludzie jakby więcej od siebie wymagali.

  Cytuj
  IP: 5.172.xx9.xx4 
 • -14

  to idiot !_gość

  02.02.2021, 15:08

  to idiot !

  to idiot ! to idiot ! to idiot ! to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !to idiot ! to idiot ! to idiot !

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx1 
 • +20

  Sławek EU07_gość

  02.02.2021, 15:36

  Życie

  Wygrało życie więc precz z komuną!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx8 
 • +41

  Polonistka_gość

  02.02.2021, 15:55

  ?

  Polonistka z takim stażem mówi dzień dzisiejszy? Oby moich dzieci nie uczyła.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx4.xx8 
 • -44

  lort-wiader_gość

  02.02.2021, 16:08

  Brawo Pani Iwono ! ***** *** !

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx6 
 • +18

  Natenczas Wojski_gość_gość

  02.02.2021, 18:37

  Lord-wiader

  Widać, że jesteś wychowankiem tej "pani".

  Cytuj
  IP: 79.163.xx1.xx2 
 • +49

  Jola_gość

  02.02.2021, 16:15

  Ktoś tu chciał wojny ?

  Najpierw okrzyki "To jest wojna" "Wyper..." " J**..." a teraz lament , że instytucja dbająca o etykę tego zawodu chce wyjaśnień? Protest tak, ale nie taki by wstyd było z dziećmi drugą stroną ulicy przechodzić gdy ta Pani manifestuje. Co ja mam powiedzieć dziecku, jak mam wytłumaczyć zachowanie nauczycielki?

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx5 
 • +51

  Karo_gość_gość

  02.02.2021, 16:18

  Każdy ma prawo demonstrować, ale nie ma prawa obrażać innych ludzi jak to czyni Ochocka. Poza tym nawoływanie innych (nieletnich!) do łamania prawa to chyba wystarczający powód, by zabronić jej pracy z uczniami.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx3 
 • +42

  Olara_gość

  02.02.2021, 16:32

  Polonistka

  Gdyby była dobrą polonistką, to do dzisiaj pracowałaby w Subkowach.Musiała zwijać żagle i zatrudnić się u mężusia.Bardzo nie przyjemna osoba, zarozumiała.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx3 
 • +26

  observeur_gość

  02.02.2021, 16:34

  "...jakakolwiek szkoła byłaby błogosławieństwem! Może nauczyłbyś się szacunku do języka ojczystego z zachowaniem wszystkich zasad poprawnej pisowni wymagającej umiejętności używania znaków interpunkcyjnych!"

  Odezwał się znawca języka ojczystego mieniący się pod nickiem "histroryk". Właśnie tacy są ci belfrowie, skrzywienie zawodowe polegające na notorycznym pouczaniu wszystkich wokół siebie, będąc samemu analfabetą. Panie "histroryk" (a może miałoby być histeryk) w internecie netykieta przyzwala Polakom na używanie słownictwa bez polskich znaków diakrytycznych, nawet prof. Miodek to potwierdził cyt. "... Jest to znak czasu. Na moich seminariach magisterskich zaczynają już powstawać prace na te tematy. Jest to, nie waham się tego powiedzieć, odmiana stylowa języka polskiego, choć nie obawiałbym się jej wpływu na nasze zachowania komunikacyjne...". Więc zamilcz pan panie mądry inaczej i zaprzestań wytykać innym błędy w pisowni a odnieś się do meritum sprawy zamiast ubliżac innym. Przypomnę rozchodzi się o nauczycielkę, która swój zawód odarła z godności wykrzykując na ulicach hasła niegodne polonisty (do poglądów nauczycielki się nie czepiam, każdy ma jakiś pogląd) - jednakże wyrażając swoje poglądy nikt nie ma prawa narzucać swojej agresji.

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx9.xx4 
 • -17

  Kasia_gość

  02.02.2021, 16:38

  Jedna literówka i tyle bezsensownego pieprzenia jakiegoś sfrustrowanego starucha.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx7.xx3 
  -24

  Kasia_gość

  02.02.2021, 16:43

  "nikt nie ma prawa narzucać swojej agresji" Oczywiście. Nikt z wyjątkiem Kaczyńskiego który z mównicy sejmowej nazywa posłów opozycji kanaliami i zdradzieckimi mordami. W d.pę sobie wsadź chłopie te twoje morały.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx7.xx3 
  -26

  wow_gość

  02.02.2021, 16:47

  nagonka polityczna

  "kto nie znami to przeciwko nam" tak glosi haslo partii PiS, czy to nie jest dyktatura polityczna, wiec zamilcz sljedziku zza Buga, Volkddeutsche, Zydzie itp, jak to okreslaja PiSmaki a pan Kurski od propagady TVPiS poszedl, jeszcze dalej ,,ciemny lud to kupi,, czy mam dalej cytowac partyjno-bolszewickie nie tylko hasla Zjednoczonej Prawicy bez praworzadnosci

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
  -25

  wybory za trzy lata_gość

  02.02.2021, 16:57

  zamiast nauk Jezusa to wiece polityczne

  podziel sie z twoimi wywodami na ambonie koscielnej, jak to robi Kaczynski, poza tym pozwole sobie wrzucic cytat z Biblii (Mat. 7:3 -5): A czemu widzisz zdzblo w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz ?

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
 • -21

  Rajmund Kaczor_gość

  02.02.2021, 16:34

  partie nie sa wieczne

  komuna wrocila, ci urzednicy z partii PiS po 3 latach, takze beda zwolnieni bo Zjednoczona Prawica i Konfederacja zniknie z sceny politycznej

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx3.xx7 
 • -28

  Kasia_gość

  02.02.2021, 16:35

  Turlaj beret...

  "Po słownictwie od razu widać, że Panią uczyła"

  Logiczna dedukcja na poziomie statystycznego wyborcy pis. A poza tym słownictwo jak najbardziej adekwatne i zasłużone patrząc na parszywą bandę która w tej chwili rządzi tym krajem.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx3 
 • -38

  jak_gość

  02.02.2021, 16:39

  Wielki szacunek dla pani Ochockiej

  Uczy Pani młodzież wychowania obywatelskiego w praktyce i samodzielnego myślenia. Wykazuje Pani niebywałą odwagę i konsekwencję. Zwłaszcza w mniejszych ośrodkach nie jest to łatwe. Swą postawą pokazuje Pani, że nie ma zgody na fundamentalizm i chorą ideologię skazującą innych - bo przecież nie obecnie rządzących - na cierpienie. Wierzę głęboko, że nadejdą czasy, że takie osoby jak Pani będą powszechnie doceniane i szanowane, a ludzie typu posła Smolińskiego - sygnatariusza haniebnego wniosku do TK - odejdą we wstydliwym zapomnieniu na śmietnik historii. Brawo Pani Iwono. Jeszcze będzie normalnie. Komuna upadła, to i partia w nią zapatrzona, ale zdolna jedynie do nieudolnego naśladownictwa też przeminie jak zły sen.

  Odpowiedz
  IP: 89.174.xxx.xxx 
 • +28

  Ola_gość

  02.02.2021, 18:12

  Wychowania obywatelskiego? Ja przepraszam, ale ta Pani zawstydziłaby wulgaryzmami niejednego żulika. Ja bym to nazwał nauką agresji, hamstwa, prymitywizmu itp itd. Od nauczyciela chyba wymaga się zupełnie czegoś innego?

  Cytuj
  IP: 5.173.xx0.xx4 
  -15

  Balbina, Wdowa i krysztaly_gość

  02.02.2021, 19:04

  sw. trojca

  czyzby wszyscy pisowcy biora kryszalowy przyklad od pana biznesmena Rydzyka, ze takie bzdurne komentarze wrzucaja, o agresji i chamstwie z palcem srodkowym nie wskaze

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx7 
 • -22

  Bbb_gość

  02.02.2021, 17:04

  #zamuremochocka

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx6.xx9 
 • -18

  koryto pisowskie_gość

  02.02.2021, 17:14

  sami swoi

  slinia sie pisowcy do Balbiny, byc moze zlapia sie na lepsze stanowisko panstwowe

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx3.xx7 
 • +32

  Tczewski ziomek_gość_gość_gość

  02.02.2021, 17:25

  Nasze belferki

  Każdy może mieć poglądy jakie chce. Ale zachowywać się trzeba jakoś. Dzisiaj to nauczycieliki narzekają że ich zawód nie ma poszanowania społecznego a zachowują się nie napisze jak...

  Odpowiedz
  IP: 95.51.xx0.xx5 
 • -16

  xfgnfhgn_gość

  02.02.2021, 17:58

  Nie zwracajcie uwagi na plusy i minusy, bo strasznie fałszywie się to przedstawia. J***ć PiS!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +12

  uka_gość

  02.02.2021, 20:01

  sprawa

  ale 500 zł bierzesz

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx9 
 • -27

  Mam prawo_gość

  02.02.2021, 17:58

  Straj

  Jako nauczyciel chylę czoła nad tym co robi Pani Iwona i biję wielkie brawo????.Popieram protest w 100% ! Walczymy o prawo kobiet do wyboru, demokrację, mieszamy się pozamykać jak reszta!!!Moja córka jest ze mnie dumna, że walczymy o jej prawa!!A wulgaryzmy??No cóż to już każdego indywidualna sprawa,nikt nikogo nie nawołuje do przekleństw...

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx5 
 • +33

  Ola_gość

  02.02.2021, 18:19

  Te plakaty i wyzwiska ktoś wam w takim razie na siłę wciskał? Potem kobieto nauczycielko nie dziw się, że dzieciaki wyzywaja nauczycieli skoro sama ich tego uczysz, a napewno bagatelizujesz i pochwalasz. Skoro jedna strona sporu stosuje takie metody, to za chwilę dostaniecie to samo z drugiej strony. Do czego to ma prowadzić ? Do wojny o której krzyczycie na protestach? Masakra, mam nadzieję, że takich nauczycieli jest mniejszość.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx0.xx4 
  +10

  I_gość

  02.02.2021, 19:47

  Chyba "chylę czoła przed tym" a nie "nad tym", "nikt nikogo nie nawołuje do przekleństw" a cóż to za skladnia? I Pan niby jest nauczycielem?

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • -20

  Zjednoczona Prawica_gość

  02.02.2021, 18:10

  dojna zmiana i niepraworzadnosc Ziobry

  czyzby komentarze zostaly wylaczone na dobro partyjne, czy pegasus szpiegowski partii PiS zaczal dzialac

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx3.xx7 
 • -7

  Obserwator_gość

  02.02.2021, 18:18

  Zaklamani

  Hallo hallo co za ściema!!! Klikasz minus, a wskakuje plus !!! Macie ludzi za idiotów?!!!!????????????

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx5 
 • +20

  Piotr_gość

  02.02.2021, 18:34

  Teraz moda na kontrowersyjne zachowania

  O poglądy mi nie chodzi tylko o to, czy jak uczniowie Fontanny Marzeń zaczną wykrzykiwać pod szkołą: "Belfra do wora i do jeziora", lub "Dyrektora do wora i do jeziora" to kto stanie w obronie belfra, kto i na jakiej podstawie zdyscyplinuje uczniów jeżeli Pani Dyrektor pokazuje jak należy protestować? Przecież uczniowie będą mogli protestować w sposób jaki protestuje i artykułuje swoje poglądy Pani Dyrektor.

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx4.xx3 
 • -20

  jak_gość

  02.02.2021, 18:37

  tak, wychowania obywatelskiego

  "Wychowania obywatelskiego? Ja przepraszam, ale ta Pani zawstydziłaby wulgaryzmami niejednego żulika. Ja bym to nazwał nauką agresji, hamstwa, prymitywizmu itp itd. Od nauczyciela chyba wymaga się zupełnie czegoś innego?"

  Tak - obywatelskiego. Pokazuje, że gdy łamią nasze prawa, to trzeba iść pod prąd. Jak ktoś - w tym przypadku władza - naparza cię bejsbolem, to krzyczysz i przeklinasz. Adekwatna i normalna reakcja na przemoc. Używanie wulgaryzmów jako argumentów przeciw protestom świadczy o ... jakby to grzecznie powiedzieć ... niezbyt rozległych horyzontach. Argumentów merytorycznych brak, to się przynajmniej do wulgaryzmów można przyczepić. Bo przecież Polacy w ogóle nie przeklinają, w ogóle. Politycy również. Absolutnie. P.S. Chamstwa. Przez CH.

  Odpowiedz
  IP: 89.174.xxx.xxx 
 • +16

  Ania_gość

  02.02.2021, 19:50

  "Aborcja na życzenie" to jeden z postulatów tej wulgarnej krzykaczki. Brak możliwości zabicia dziecka jest łamaniem twoich praw? To obużające doprawdy. Lewicy się w głowie poprzewracało, Senyszyn wczoraj mówiła, że jest za eutanazją dzieci ciężko chorych. W Belgii już takie prawo działa i w tamtym roku 3 dzieci poddano eutanazji - dzieci do 12roku życia. Kto ma walczyć za te dzieci? Ty kobieto mówisz że twoje prawa są łamane? Ty chcesz legalnego zabijania ludzi i madz czelność mówić o łamaniu prawa?

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx3 
 • +26

  Natenczas Wojski_gość_gość_gość

  02.02.2021, 18:44

  Mnie ciekawi..

  Co by ta "pani" powiedziała gdybym na wywiadówce powiedział do niej, że ma wyp*******ć z zawodu nauczycielki?

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx1.xx2 
 • -16

  Poldek_gość

  02.02.2021, 18:45

  Warto zaznaczyc...

  Warto zaznaczyć, że izba dyscyplinarna decydując na przesłuchanie, bazowała tylko i wyłącznie na pisemnym zeznaniu jednego prawackiego donosiciela, który nie mógł słyszeć co ww Pani krzyczała, gdyż jak twierdzi na manifestacji nie był, a Panią nauczycielkę widział na zdjęciach. Toteż sprawa jest jasna. Nie mniej samo wezwanie do osobistego stawiennictwa i wyjaśnień na żywo jest już rodzajem nacisku i ucisku władzy wobec obywateli. I teraz nie każdy sobie odpowie, czy podoba się wam taki zamordyzm, czy jesteście w stanie stawić się na podobnej komisji, np. w Elblągu, albo na posterunku w Bydgoszczy by np. tłumaczyć się z używania prezerwatyw, albo zakupu lubrykantu. Przecież to "uwłacza" takim zawodom jak mechanik, czy sprzedawca -nieprawdaż?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx4 
 • +15

  I_gość

  02.02.2021, 19:51

  Każdy słyszał co krzyczeli, filmików w sieci jest mnóstwo, szli nam pod oknami, miałam wątpliwą przyjemność słuchać tych wulgarnych wrzasków wielokrotnie

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +18

  Andrzej _gość_gość_gość

  02.02.2021, 18:46

  Nauczyciel?

  Tęga nie da się komentować. Zwolnić i odebrać prawa do wykonywania zawodu. Precz ze strajkiem "kobiet"

  Odpowiedz
  IP: 89.64.xx7.xx5 
 • +25

  mila_gość

  02.02.2021, 18:48

  To fakt, że uczyła p. Ochocka w szkole w Subkowach. Świetna, no nie wiem, skoro były skargi. Nauczyciel to zawód zaufania publicznego, nie powinna uczestniczyć w strajkach. Jaki wzór daje uczniom?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx8 
 • -6

  Baba_gość

  02.02.2021, 18:57

  Do ...

  Kaczor do wora A wór do jeziora O boze drogi a gdzie reszta zalogi A gdzie reszta swity Bo on taki niesamowity Gdzie ci rycerze i gdzie te panny Ci z KRSU Z wjejskiej i z nowogrodzkiej Gdzie generalny I minsterialny Ej co mi tam panie Jam mocium panie Wszystkie te swity I te ogony Wszystko co mam I czego niemam Do wora A wór do jeziora A woda zimna A woda brudna Pozwól mi panie Prawde powiedziec Kaczka jak olej sma wyplynie Czy odmieniona A co ja wiem Nauczycielki spytaj Ona uczona

  Odpowiedz
  IP: 217.252.xx5.xx4 
 • -16

  Ndjdjjd_gość

  02.02.2021, 19:10

  Ciekawe bo teraz pisza o kilku tysiacach bioracych udzial a wcześniej byla mowa o kulkuset... po pracy jest taka sama kobieta jak kazda z nas i ma pełne prawo wyrazic swoje poglady. Jestem z Pania Pani Iwonko!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx4 
 • -7

  Baba_gość_gość

  02.02.2021, 19:14

  Do

  Kaczor do wora..................................................................................................................................................................................................... A wór do jeziora.................................................................................................................................................................................................... ............................................................................................................................................................................................................................... O boze drogi a gdzie reszta zalogi....................................................................................................................................................................... A gdzie reszta swity.............................................................................................................................................................................................. ............................................................................................................................................................................................................................... Bo on taki niesamowity........................................................................................................................................................................................ Gdzie ci rycerze i gdzie te panny.......................................................................................................................................................................... ............................................................................................................................................................................................................................... Ci z KRSU Z wjejskiej i z nowogrodzkiej.............................................................................................................................................................. Gdzie generalny I minsterialny............................................................................................................................................................................. ............................................................................................................................................................................................................................... Ej co mi tam panie................................................................................................................................................................................................ Jam mocium panie............................................................................................................................................................................................... ............................................................................................................................................................................................................................... Wszystkie te swity................................................................................................................................................................................................ I te ogony............................................................................................................................................................................................................... ............................................................................................................................................................................................................................... Wszystko co mam................................................................................................................................................................................................ I czego nie mam................................................................................................................................................................................................... ............................................................................................................................................................................................................................... Do wora................................................................................................................................................................................................................. A wór do jeziora.................................................................................................................................................................................................... ............................................................................................................................................................................................................................... A woda zimna....................................................................................................................................................................................................... A woda brudna...................................................................................................................................................................................................... ............................................................................................................................................................................................................................... Pozwól mi panie Prawde powiedziec.................................................................................................................................................................. Kaczka jak olej sma wyplynie.............................................................................................................................................................................. ............................................................................................................................................................................................................................... Czy odmieniona.................................................................................................................................................................................................... A co ja wiem.......................................................................................................................................................................................................... ............................................................................................................................................................................................................................... Nauczycielki spytaj............................................................................................................................................................................................... Ona uczona...........................................................................................................................................................................................................

  Odpowiedz
  IP: 217.252.xx5.xx4 
 • -6

  gosc_gość_gość

  02.02.2021, 19:32

  strajk

  kto podkablowal Tczew sLYNNY NA CALA POLSKE

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx2.xx3 
 • +6

  WIKTOR_gość_gość_gość_gość_gość

  03.02.2021, 07:56

  Sławomir Neumann.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx8.xx6 
 • +14

  Dzień dobry _gość

  02.02.2021, 22:23

  ????

  Ludzie! Nie o PiS czy PO tu chodzi! Przecież to jest nienormalne, żeby nauczycielka biegała po ulicach z bluzgami, atakowała kościoły i wygadywała androny od czapy o to tylko dlatego, że rządzić chce żydowska komunistka a do tego lesbijka, która w wywiadach mówi, że woli psy niż dzieci. Dodam jeszcze, że rozumiem komentujących, którzy dali się wkręcić w lewackie kocopoły, ale polonistka, która nie umie czytać ze zrozumieniem??? ???? Przecież wskazaniem do aborcji jest letalna wada dziecka, bo jest ona zagrożeniem dla matki, tu się nic nie zmieniło. Lempartowej, czy też Czarzastemu w peruce, chodzi o aborcję na życzenie do 9 miesiąca włącznie!!! Tczewianie kochają wolność, są też dobroduszni, ale tu chodzi o morderstwo. Taką polonistkę, to tylko upalować, haczkę w garść i do roboty w polu, to jedyny pożytek z tej baby. Tacy ludzie, kanalie rodem z najniższych nizin, tyle, że z dobrą pamięcią, ale amoralne - są produktem komunistów, takich wykwitów jak ta polonistka jest 99% wśród wykształconych. Nie mamy elit, lewacy je dobili i to jest dramat. Pozdro.

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx6.xx1 
 • +12

  Dzień dobry _gość

  02.02.2021, 22:23

  ????

  Ludzie! Nie o PiS czy PO tu chodzi! Przecież to jest nienormalne, żeby nauczycielka biegała po ulicach z bluzgami, atakowała kościoły i wygadywała androny od czapy o to tylko dlatego, że rządzić chce żydowska komunistka a do tego lesbijka, która w wywiadach mówi, że woli psy niż dzieci. Dodam jeszcze, że rozumiem komentujących, którzy dali się wkręcić w lewackie kocopoły, ale polonistka, która nie umie czytać ze zrozumieniem??? ???? Przecież wskazaniem do aborcji jest letalna wada dziecka, bo jest ona zagrożeniem dla matki, tu się nic nie zmieniło. Lempartowej, czy też Czarzastemu w peruce, chodzi o aborcję na życzenie do 9 miesiąca włącznie!!! Tczewianie kochają wolność, są też dobroduszni, ale tu chodzi o morderstwo. Taką polonistkę, to tylko upalować, haczkę w garść i do roboty w polu, to jedyny pożytek z tej baby. Tacy ludzie, kanalie rodem z najniższych nizin, tyle, że z dobrą pamięcią, ale amoralne - są produktem komunistów, takich wykwitów jak ta polonistka jest 99% wśród wykształconych. Nie mamy elit, lewacy je dobili i to jest dramat. Pozdro.

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx6.xx1 
 • +7

  Ooo_gość

  02.02.2021, 22:37

  Czy ją dzieci w szkole w Subkowach...

  Czy ją w szkole w Subkowach lubiły ? Chyba są tutaj zdania podzielone...

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx0.xx0 
 • +5

  Tradi_gość

  02.02.2021, 23:22

  parszywi nauczyciele

  Takie są właśnie polonistki. Makać jest jeszcze gorsza.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +11

  Gosc_gość_gość

  02.02.2021, 23:29

  Nie dziwię się już dlaczego te dzieciaki wychodzą na ulice i wykrzykuje wulgaryzmy,jeżeli to coś jest dla nich autorytetem bo nie można powiedzieć że ta Pani jest zdrowa psychicznie.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx5.xx5 
 • -9

  Rafał_gość

  03.02.2021, 00:49

  ***** ***

  Oj, głupie owieczki. Łby zwieszone i won na rzeź, bo tak pan Matołuszek każe. Pisowska zgraja bezmózgów, bez własnej woli i bez cienia inteligencji, zapieprzających za miskę ryżu. Powinniście być czarnuchami pracującymi na polu, a nie Polakami, bo przynosicie ujmę naszym przodkom walczącym o coś, czego w Polsce już prawie nie ma - o WOLNOŚĆ. Żal mi was.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx3 
 • +6

  Stop rasizmowi! _gość

  03.02.2021, 09:22

  A może to ty jesteś w grupie owieczek? Nie dociera do ciebie że można być wrogiem pisu i wrogiem strajków takich jak ten pod logiem błyskawicy? Jaruś chciał zamieszania a wy go robicie więc kto z kim gra do jednej bramki?

  Cytuj
  IP: 5.173.xx6.xx4 
  +3

  Rafał_gość

  06.02.2021, 01:38

  Czytać nie umiesz?

  Naucz się czytać ze zrozumieniem. Bo widzę, że tej umiejętności nie posiadasz. Ani nie bronię, ani nie krytykuję uczestników strajków. Piszę o zapatrzonych wyznawcach pisu, którzy za michę ryżu i 500+ dadzą d**y pod lasem w śniegu. Z drugiej strony - niech sobie laski maszerują. To ich macice i ich sumienia. I żaden frajer dmuchający co wieczór kota, nie powinien im się w to wpieprzać.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx5.xx5 
 • +9

  TC_gość_gość

  03.02.2021, 05:41

  Protesty

  Jeżeli ktoś popiera obecność dzieci na ulicach i używa wulgarnych i chamskich słów to zastanawiam się jak taka osoba może być nauczycielką .Czy ona też posługuje się w czasie lekcji takim językiem?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx4 
 • Gelek_gość_gość_gość

  03.02.2021, 05:59

  "Pytam czy ta prywatna szkoła to jest jakaś wylęgarnia przyszłych lesbijek i gejów? Jakie są do niej kryteria naboru?"

  Podsylam ci numer tel. Dowiesz sie wszystkiego o Kryteriach naboru dla siebie 58 562 06 00 dzwon smialo

  Odpowiedz
  IP: 109.131.xx2.xx0 
 • -6

  Poldek_gość

  03.02.2021, 08:43

  Odpowiedzialność zbiorowa

  "Każdy słyszał co krzyczeli, filmików w sieci jest mnóstwo, szli nam pod oknami, miałam wątpliwą przyjemność słuchać tych wulgarnych wrzasków wielokrotnie"

  Słyszałeś głos tej Pani? Czy tylko ja widziałeś? Już wiadomo kto jest tym donosicielem. Tacy jak Ty donosili Niemcom Żydów w II Wojnie Światowej.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx4 
 • +2

  I_gość

  03.02.2021, 09:16

  "donosili Niemcom Żydów" w czym donosili? W koszykach? I nie "w II Wojnie Światowej" tylko "w czasie II Wojny Światowej" lub "podczas II WŚ". Zacytuje ci tu Kazika Staszewskiego "Niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi". Wiem co widziałem, wiem co słyszałem. Nie mam zamiaru wstydzić się za cudze czyny. Bycie nauczycielem, organizatorem, obecność dzieci oraz fakt iz wszystko dzieje się w miejscu publicznym zobowiązuje do odpowiedniego zachowania.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx8 
 • -6

  jak_gość

  03.02.2021, 08:43

  Aborcja na życzenie

  ""Aborcja na życzenie" to jeden z postulatów tej wulgarnej krzykaczki. Brak możliwości zabicia dziecka jest łamaniem twoich praw? To obużające doprawdy. Lewicy się w głowie poprzewracało, Senyszyn wczoraj mówiła, że jest za eutanazją dzieci ciężko chorych. W Belgii już takie prawo działa i w tamtym roku 3 dzieci poddano eutanazji - dzieci do 12roku życia. Kto ma walczyć za te dzieci? Ty kobieto mówisz że twoje prawa są łamane? Ty chcesz legalnego zabijania ludzi i madz czelność mówić o łamaniu prawa?"

  Nie myl płodów z dziećmi. I prawo, i medycyna te pojęcia rozróżnia, więc warto to brać pod uwagę. Aborcja na życzenie jest normalnym zabiegiem medycznym w całym cywilizowanym świecie. Tylko u nas kobiety są pozbawione podstawowych praw reprodukcyjnych. Nikt jednak nikogo do niczego nie zmusza. Nie chcesz aborcji - to jej sobie nie rób. Ale nie narzucaj innym swojego światopoglądu. Niestety, kościół rzymskokatolicki zrobił po prostu niesamodzielnie myślącym ludziom syf w głowach. I wydaje im się - podobnie jak funkcjonariuszom kościelnym - że mogą swoje fundamentalistyczne poglądy narzucić siłą innym ludziom. P.S. oburzające. Przez RZ.

  Odpowiedz
  IP: 89.174.xxx.xxx 
 • +3

  gość_gość

  03.02.2021, 09:17

  Stanowcze NIE dla traktowania aborcji jako ostatecznej formy antykoncepcji.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx8 
  +2

  Dzień dobry _gość_gość

  03.02.2021, 11:02

  ????

  Majowie i Aztekowie też mieli swoje cywilizacje, a tam jeńcom wyrywano żywcem serce, tak, że tego.... Płód, zlepek komórek itd. ŻYJE!!!, czyli dokonując aborcji to życie się przerywa w imię, na ogół wygody, tyle, że później psycholodzy, psychiatrzy inni lekarze, jak też środowisko mają robotę z taką wygodną. Takie mądrości piszesz, a nie słyszałaś o syndromie poaborcyjnym???

  Cytuj
  IP: 46.204.xx6.xx1 
  +4

  observeur_gość

  03.02.2021, 12:33

  Ludziom niesamodzielnie myślącym nie powinno się dawac równouprawnienia w płodzeniu dzieci. Juz w XX wieku cywilizacja tak bardzo poszła do przodu, że wymyslono coś takiego jak wykonywanie prenatalnych kariotypów w celu ocenienia szansy na spłodzenie zdrowego potomka na podstawie DNA rodziców. Mamy juz XXI wiek, ale potencjalni mordercy płodów dalej nie znają metod. Łatwiej jest wytłumaczyć zabijanie niz wydac 2000 złotych na kariotypy i zmierzyc się z rzeczywistoscią zanim wsadzi się przyrodzenie do dziury. NIE dla ABORCJI.

  Cytuj
  IP: 37.248.xx4.xx5 
 • -10

  AN_gość

  03.02.2021, 09:06

  Brawo Pani Iwono!

  Pani Iwono trzymam za Panią kciuki i gratuluję odwagi i walki w słusznej sprawie !!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • +2

  Lełon_gość_gość

  03.02.2021, 10:56

  ????

  Jak jej przypie.... olę w głupi ryj to ona jest winna, bo mnie wqr**iła??? Poważnie??? Ciekawe jak interpretuje lektury....

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx6.xx1 
 • +3

  Obiektywnie_gość

  03.02.2021, 12:10

  Obiektywne spojrzenie

  Pomińmy na chwilę kwestie polityczne. Hipotetycznie załóżmy, że rządzi w Polsce partia X i wybuchają jakieś protesty. Pani Iwona idzie protestować. Ma do tego pełne prawo. Jest tylko jedno pytanie, czy osoba pracująca w zawodzie społecznego zaufania powinna właśnie w taki sposób protestować? Obserwuje tą sytuacje od samego jej początku i mam wrażenie, że pod tym kątem ta osoba przesadziła z formą. Sądzę, że niezależnie kto byłby u władzy i przeciwko czemu ludzie by protestowali to ta forma była niegodna nauczyciela. Protest TAK ale w kulturalny sposób. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 178.43.xx9.xx1 
 • Polak_gość

  03.02.2021, 15:40

  Dysonans

  Popieram Strajk Kobiet. Uważam, że wyrok jest błędny. Jednak postawa tej Pani nie jest godna nauxzycielki. Nie chodzi mi o to czy jest z PO, Wiosny czy innej partii. Jest nauxzycielka! Dzieci i młodzież biora z niej przykład. Tlumaczenie sie ze jej okrzyki to metafora jakos mnie nie przekonuja.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx1 
 • -2

  gosc_gość

  03.02.2021, 17:26

  strajk

  Powiem tyle uderz w stol a nozyce sie odezwa . Co do wychowania dzieci to najpierw my rodzice jestesmy za to odpowiedzialni a nie raz slyszalam jak niejeden rodzic odzywa sie do swojego dziecka uzywajac wulgaryzmow .A tu prawie wszyscy robia nagonke na jedna osobe tacy wszyscy teraz prawi i grzeczni tylko pani iwona be....mam w takim razie nadzieje ze tym wszystkim podoba sie to co dzieje sie w naszym cudownym kraju jak jestesmy niszczeni i obdzierani z praw a zwlaszcza kobiety.

  Odpowiedz
  IP: 46.77.xx9.xx4 
 • Gość_gość

  03.02.2021, 21:19

  Ale jaja, ktoś wykupił płatnych hejterów

  Normalnie mamy naszych swojskich hejterów. Jest ich ze dwóch, trzech. A tu nagle mamy trzydziestu. Kto mógł mieć motyw i środki, żeby to zrobić? Kazik?

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx4.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA